Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babát valami megcsípte...

Ha a babát valami megcsípte és begyulladt, magától ki fog fakadni vagy van teendő vele?

Figyelt kérdés
2016. szept. 3. 13:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha begyulladt akkor szerintem érdemes megmutatni orvosnak.

Én felnőtt vagyok, de 2x jártam már úgy, hogy egyszer az alkaromon csípett meg valami, rá 2 napra elkezdett begyulladni, majd odáig fajult, hogy tályogosodni kezdett. Akkor felvágták a kórházba, 5 napig bent is tartottak, engem még kábítani is kellett, olyan szinten felgyűlt a genny azon a részen a kezemnek.

Rá pár évre a vádlimon ugyanez, akkor is gyulladás, tályog, akkor is egy az egyben felvágták, annyi, hogy utána rögtön haza is mehettem, mert nem vártam meg a pár napot, hátha magától kifakad. Tehát minél előbb megmutatod, annál előbb tudják kezelni. Másnem ha az orvos úgy látja, hogy magától elmúlthat, akkor ad rá kenőcsöt, esetleg elmondja milyen kötést tegyél rá, ami elősegítheti a gyógyulást/kifakadást.

2016. szept. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!