Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott két napja egy...

Megharapott két napja egy kutya. Begyulladt és éget a terület? Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Két napja elmentem ismerőshöz és ott megtámadott a kutya. Nagy sárga labrador típusú kutya. A vádlimba mart és rángatott. Én erőteljesen fejberúgtam a szabad lábammal földre került és még ott is belerúgtam párszor jó erőssen. Szerencse hogy erős bakancs volt rajtam. Kijött a gazdája és akkor megnyugodott a dög!!


Aztán hazamentem és raktam rá ragtapaszt többet mert akkora területen harapott meg. Ma reggel arra keltem hogy éget és húzódik a seb. Be van gyulladva, lilulva és vöröses csík van fölötte, a sebből genny ürül. Vettem be fájdalomcsillapítót meg gyulladáscsökkentőt de ugyan úgy fáj meg nem javul a gyulladás. Ilyen esetben mi a kezelése ennek mert zavaró ez a gyulladtság.


A másik kérdés meg hogy az ismerős nem akarja elaltatni azt a dög kutyát. Milyen szervhez kell fordulnom hogy el legyen altatva a kutya?



2016. márc. 5. 14:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
szia. Szerintem fáradj be a sürgősségire, kapsz tetanuszt. Oltási könyve volt a kutyának?
2016. márc. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
De tényleg. Menj orvoshoz. Nehogy még nagyobb bajod legyen. Vérmérgezést is kaphatsz! Nyomás!
2016. márc. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
2016. márc. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Először is: Ha szabadon van a kutya, nem megyünk be a csak úgy az udvarra. Másodszor: Lehetett volna annyi eszed hogy egyből orvoshoz mész a sebbel.és megbizonyosodsz hogy oltva van a kutya. A " dög" a területét védte egy behatolótól, nevezetesen tőled. Te vagy az ember, neked kellett volna észen lenni. Én se akarnám elaltatni a kutyámat, csak mert védte az otthonomat egy illetéktelentől. Ha valaki akar valamit, jelezze és akkor jöjjön mikor otthon vagyok.
2016. márc. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk nem kellett volna bemenni azelőtt mielőtt kijött volna a gazda! A kutya csak a házat védi! Gratulálok hogy azt akarod hogy a gazdája elveszítse a leghűségesebb barátjat a te hibádból! Mi lesz attól jobb hogy elaltatják azt a szegény kutyát????
2016. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
35%

Úristen, nem értek egyes kommentelőket. Szerencsétlennek bármi baja lehet, elsősorban orvoshoz kéne mennie, valószínű az oltási könyvet is le kell valakinek ellenőriznie, ha nem szavahihető, akkor valakinek el kéne menni érte, de szerintem az orvosok gyakorlottak ebben.

Szerencsétlennek nem arra van szüksége, hogy mindenki jól kiossza.

Egyelőre nem ő támadta meg a kutyát.

A többi dolog ráér akkor, amikor már jobban van.

Más kérdés, én sem pártolom az elaltatást, de azt hiszem, kisebb baja is nagyobb annál hoyg pontosan leírja azt a kutyát.

2016. márc. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

1. Mindenképp menj orvoshoz, mert nagy baj is lehet belőle, komolyan.


2. Én sem altattatnám el a kutyámat, ő csak a területet védte. Ha úgy támadott volna, hogy mellette áll a gazdi, akkor sem a kutya lett volna hibás, hanem a gazdája. Úgyhogy ne akarj kioltatni egy ártatlan életet, mert elővigyázatlan voltál.

2016. márc. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%
6-os válaszoló, lehet hogy nem értesz. Nem vagyok egy fanatikus állatvédő, de hülyét kapok tőle mikor egyértelműen az ember hibázott, és az állatnak kellene az életével fizetni érte.
2016. márc. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
39%

Jó tudod mit akkor visszavonom.

Egyébként természetesen nem kell elaltani a kutyát, én is nagy állabarát vagyok. Csak épp itt nem írta le a körülményeket.

De egyébként természetesen nem kell elaltatni a kutyát.

Viszont jogosítványhoz kötném hogy valaki tarthasson állatot, kutyát.

2016. márc. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
Provokatív kérdés... Értelmes ember orvoshoz megy ilyenkor, nem a gyk-re írogat, hogy hogyan tehetné el láb alól az a "dögöt". Meg persze jóóó részletesen leírja, hogyan rudgosta meg a kutyát, hogy akadjon ki rajta a nép. Hagyjuk már.
2016. márc. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!