Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Álldogáló babátok nektek is...

Álldogáló babátok nektek is sokat borul? Milyen biztonsági óvintézkedéseket végeztetek a lakásban?

Figyelt kérdés
8 hós, és még a kiságyban is áll, de a kezem állandóan körülötte, mert nagyokat bír püffenni, és félek, hogy beveri a fejét.:( Meddig tart ez az időszak, mert lelkileg eléggé megvisel, hogy esik, üti be a kobakját, és nincs semmi másra időm, mert nem hagyhatom őt ott, még ha a szemem rajta van sem, mert nem tudok olyan gyorsan ott lenni, ha épp esik.:( Mi a konnektorokat dugtuk be, asztalt el a nappaliból félre, de körbe sarokvédőt tettünk rá, és persze itt vagyok én, aki vigyáz rá. Semmit nem lehet lecelluxozni pl. mert egyből leszedi. Mindent kipakolna, ha elérné. Esetleg még arra gondoltam, hogy polifómmal körberagasztom a szekrény széleket.
2010. ápr. 22. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
A kislányomnak kb 3 hét kellett,mire az állásból leülést megtanulta. Addig nagyon sokat esett. Állítólag lehet nekik kapni bukósisakot, de szerintem meg kell tanulja, hogy ha esik, akkor fáj. Ha megtanul állásból leülni, jobb lesz a helyzet
2010. ápr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ne kapd el mindig, mert megszokja és nem tud majd esni.most még nagyon rugalmasak a csontjaik, most kell megtanulnia esni, és ez bizony koppanásokkal jár.hogy a konektort bedugtátok az jó, meg ha vannak éles sarkok azt levédtétek, de túlzásokba ne essetek, mert neki lesz rosszabb, más környezetben ahol nincs "kipárnázva" a lakás ott mit fog szegényke csinálni?szóval tényleg ne essetek túlzásokba, ez jó tanács.
2010. ápr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyedül áll fel?Kúszik,mászik,felül?Mert általában akik az előzőeket nem csinálják,azok dőlnek el.Mi a szoba közepét kiüritettük,a bútorokat max.borulás ellen biztositottuk,és próbáltuk szoktatni a veszélyes dolgokhoz,persze egy-egy kopp volt,de ott legközelebb figyelt.Soha nem kellett a dolgainkat egyre feljebb költöztetni,igy szokták meg.
2010. ápr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ott, ahol tudom hogy fel tud állni és araszolni, oda vagy szőnyeget, vagy habtapit tettem, hogy ne koppanjon túl nagyot, de persze esni is meg kell tanulni. Az éles dolgokat (asztal) elraktam a közelből.
2010. ápr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, egyedül állt föl egy ideje, előtte pedig megtanult kúszni, mászni, felülni, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Túlontúl bátor, és még persze nincs kialakulva a félelemérzete. Ha elesik valahol, koppan esetleg, sír, aztán egy idő után újra odamegy, és csinálja. Épp most 8 hós, és lépeget is kapaszkodva, de van, hogy elengedi hirtelen amit fog, és esik. Az nem baj, ha seggre esik, de a feje sokszor koppanna a szőnyegen pl. Haptapi kizárva, a ragasztottat is szétszedi, neki ilyesmi nem való. Már leterítettem egy paplant, de az sem megoldás, hisz olyankor mindenhova menne, csak a paplanon nem marad meg.:) Anyu szerint ez kb. 1 hónapig tart, aztán okosodik, és megtanulja. Addig meg vigyázok rá, ahogy lehet. És köszi, hogy írtátok, hogy túlzásokba ne essek, nem fogok, de a fejecskéjét féltem, mert már párszor bevágta ide-oda.:(
2010. ápr. 22. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!