Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is nehéz volt a névvála...

Nektek is nehéz volt a névválasztás? Vagy csak én bonyolítom túl?

Figyelt kérdés

Szerintem iszonyú nagy felelősség a babának nevet adni. Nem szeretnénk öreges nevet adni neki, tehát a József és Mária ki van lőve, a Dzsesszika és Kevin kategória sem tetszik, illetve a nagyon ritka, most divatos Ajsa, Küllikki és hasonló sem játszik nálunk. Viszont azok a nevek amik tetszenek benne vannak a 2000 óta leggyakrabban adott nevek közül az első 10-ben...5 név is van ami nagyon tetszik és szívesen adnám a gyerekemnek, de félek hogy tucatneve lesz. Aki Bencének, Máténak, Ákosnak, Leventének, vagy Hannának, Jázminnak, Lilinek, Annának nevezte gyerekét, titeket nem zavart, hogy nagyon gyakori nevek és rengeteg gyereknek adják ezeket a neveket manapság?

Ti milyen szempontokat vettetek figyelembe a névválasztásnál? És ha most olyat adok ami mondjuk nem annyira gyakori, mondjuk a 40-edik a listán akkor se garantált, hogy pár éven belül nem kapják fel a szülők és nem az lesz a leggyakrabban adott név. Pl. a Zselyke is ez a kategória, nagyon kevés Zselyke volt, különleges névnek számított, amíg egy bizonyos celeb nem így nevezte el a gyermekét és fel nem kapták a nevet. Elég az, hogy a szülőknek tetszik, passzol is a vezetéknévhez és kész? Vagy mégis mi a jó döntés?


2016. szept. 9. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Most hozol egy döntést,amit jónak tartasz. Garancia nincs rá, h az is marad....

Így jártam a fiam nevével... azt hittem ritka.

Mire suliba ment, már ketten voltak ezzel a névvel az osztályban. (Alex)

Én Adrienn vagyok.... régen ritka volt... ma már felkapott.


Szóval add ami tetszik Neked, Nektek... Ne agyalj ezen!

2016. szept. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fontos volt hogyan cseng a vezeték névvel .
2016. szept. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nálunk azok voltak a szempontok,hogy a vezetéknévhez menjen és nekünk mind a 3 gyereknek 2 keresztneve van így azok is össze passzoljanak. Azzal nem foglalkoztunk,hogy tucatnév vagy sem. Nekem elég csuda ízlésem van, így egyik gyereknek se tucatnév az első keresztnév, mondjuk a második keresztnév se a vészes kategória mert pl Blanka és nagyon ritkának is gondoltam az első keresztnevüket egészen addig ameddig a középső gyerekemnek nem lett egy ugyan olyan nevű ovistársa. Aki 5 hónappal fiatalabb nála és egy utcába lakunk
2016. szept. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amellett, hogy maga a keresztnév tetsszen, nálunk is az volt a fő szempont, hogy a vezetéknévhez jól illjen. Ismerek pár elég nevetséges nevű embert, és oké, hogy aki csúfolódni akar, az bármilyen nevet tud csúfolni, de azért egy rosszul megválasztott név mégis csak rátesz egy lapáttal.

Illetve mivel a vezetéknevünk elég gyakori (Kovács), így nem akartunk tucatnevet adni, mert az még oké, hogy suliban van az osztályban 5 Hanna meg 3 Jázmin, de 5 Kovács Hanna és 3 Kovács Jázmin már kicsit gázabb. Ritkább, különlegesebb vezetéknévhez a felkapottabb nevek jobban illenek szerintem.

2016. szept. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szempontjaim :

Nem.lehet a csaladban olyan keresztnev 3 generacioban

Kulfoldon se okozzon nehezseget kimondani

De itthon is elfogadott legyen

Rovid max 2 szotag

Inkabb mely hangzasu

Massal hangzoval kezdodjon

Nem adok dupla keresztnevet


Ezzel kb a nevek 80% ki is lotem :-)

2016. szept. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar, hogy gyakori. Ritka nevet akartunk adni de végignéztük a nevek listáját és nem értettünk egyet semmiben. Pár hét múlva visszatértünk rá, akkor se. Pár nap múlva mondom, hogy Dánielt szeretnék akkor is, ha lesz belőle 100 másik. A férjemnek is tetszett. Igen, nagyon régóta top 10-es név. De nekem a ritka nevek meg olyan idegenek..
2016. szept. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyanilyen kategóriájú neveket kerestünk, mint Ti. Tehát nem öreges, nem idegen és nem túl bonyolult.


Ami még szempont volt, hogy ne legyen gyereknév, vagy ha egyik arra hajaz, akkor a másik legyen komolyabb. Nekem a Bence tetszene amúgy, viszont az tipikus gyereknév. Egy ügyvédnek már nem áll annyira jól.


A vezetéknévhez is fontos, hogy passzoljon, viszont nekünk szerencsénk volt, a mi nevünk egyszerű, ritka az a keresztnév, ami nem talál hozzá.


Mi a Lilla Gréta párosítás mellett döntöttünk: a Lilla babásabb, de ha majd a komolyabbat használná, akkor ott a Gréta.

2016. szept. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az volt a szempont, hogy régebbi magyar legyen, pozitív jelentésű, illeszkedjen a vezetéknévhez és ne legyen még a családban. Ilyen mindkét gyereknél csak egy volt, ami mindkettőnknek tetszett.

Bár az első gyerek neve évek óta gyakori, a másodikból tök ugyanannyival találkozunk a játszótéren, pedig a statisztika szerint még mindig a 100-as lista vége felé van. De szerintem nem is jó, ha túl ritka egy név, hisz nem ettől lesz valaki különleges... illetve mi van, ha ő maga majd nem is akar ilyen formában feltűnő lenni?

2016. szept. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Főleg az a része a nehéz, hogy később (akár 1-2 év múlva) mennyire lesz tucatnév. Ha téged ez zavar, akkor inkább mostani átlagos nevet keress, mint ritkát.


Tipikus példa az én nevem (Anna), a 80-as 90-es években gyerekként az egyetlen volt az iskolákban, pedig a hagyományosabb nevek közé tartozik.


De vannak kivételek is: A fiam Máté (tudom, tucatnév), mégis az egyetlen az iskolában, bár még lehet, hogy ezután jön a többi Máté...

2016. szept. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon nehéz, de ez az én defektem. :) Ugye mindenkit a saját nevévrl ismerek meg, itt meg nekem kellett eldönteni, hogy màsok hogy ismerjék meg. Már rég megszületett, de nem érzem az igazinak, de màst se tudnék neki elképzelni. Egyszerūen csak fura. Elég gyakori név, nem kimondhatatlan, nem öreges, nem magyarosított vàltozata külföldi névnek, tehát semmi extra. De a fō szempont az volt, hogy mindkettõnknek megfeleljen. :)
2016. szept. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!