Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Száj penész kezelésére a...

Száj penész kezelésére a kamilla teát hogyan kell elkészíteni?

Figyelt kérdés
Régebbi kérdésekben láttam, hogy sok anyukának ajánlotta a védőnője a kamilla teát szájpenészre. Sajnos mi már 3-4 hete küzdünk vele, már azt hittem elmúlt, de ma láttam, hogy újra visszajött neki. Boraxos ecsetelőt használunk+ egy gyógyszertári ecsetelőt is. A kamilla teát megitassam vele v. azzal is törölgessem a száját? A citrom citromlé legyen v. facsart citrom leve? Légyszi segítsen aki már alkalmazta ezt...
2008. okt. 2. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kamilla tea nem jó erre,az gyulladás csökkentő és enyhe hashajtó hatású.Én úgy csináltam a boraxossal,hogy fülpiszkálóra raktam és azzal törölgettem át neki,mert különben ha az ujjamra tekertem gézlapot és azzal prób benyúlni neki akkor behúzta a nyelvét.próbáld meg így hátha sikerül,el kell,hogy mulassza.Ez van erre a baktériuamra kitalálva...a kamilla sztem nem jó de próbálgathatod...
2008. okt. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nekünk is a Boraxos kezelés vált be. a kamillatea az gyulladáscsökkentő, a szájpenész pedig nem gyulladás, ez egészen más. ! szerintem használd a Boraxot és várj. nekünk volt 1 hónap vagy még több is mire maradéktalanul eltűnt.
2008. okt. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nekünk el múlt 4 nap alatt meg is lettünk dicsérve.Csak azért mert az ujjamra tekertem egy gézlapot azt be boraxoztam és jó erősen áttöröltem a száját.Ha sajnálod soha nem gyógyul meg és lekerül a bélrendszerbe és akkor van a baj.A kakival kiürül és felcsipi az egész seggét nah és akkor majd ordít egész nap.Hidd el ha sajnálgatod és ugy törölgeted akkor soha nem múllik el.Nyúlj be a szájába és erősen töröld át.Sok sikert jó babázást.
2008. okt. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem a gyermekorvos a kezdő csomagomban felírt egy szájpenész ellene szert aminek a neve: Glycerinum boraxatum , ezzel vagy a melledet szopizás előtt bekened vagy a cumira kened és akkor szépen rámegy a nyelvére és a szájüregébe. Mi most ezt használjuk.


üdv


Reni

2008. okt. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadónak amit nektek felírtak arról beszélünk mi is, az a borax. Rendesen áttörlöm neki gézlappal naponta 4-5* is, szegénynek már véraláfutásos lett a pici szája, abba is kellett hagynom emiatt pár napig az ecsetelést. A másik ecsetelőt fülpiszkálóval kenem a szájában, plusz kenem, kifőzöm a cumijait..., már tisztára ki vagyok, nem tudom mit csináljak. Vissza vittem a dokihoz, adott egy port, ami állítólag nagyon hatásos, de nem adtam be neki, mert olyan keserű, mint az epe, megkóstoltam és fél óráig hányingerem volt tőle, a doki is mondta, hogy nem tudja hogy adom be..., hát sehogy..., nem kínzom a gyereket. Már nem tudom mitévő legyek...
2008. okt. 2. 10:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem most hagyd a kamilla teát, meg a citromot. Csak a boraxos ecsetelővel ecseteld.

Nekünk elmúlt 1,5 hét alatt, aztán egy hónap múlva visszajött.

Aztán megint kenegettem és elmúlt.

Fontos, hogy határozottan töröld le neki.

Hát nem tudom, hogy az az orvos mit írhatott fel ha keserű volt ennyire. Esetleg picike lekvárba tedd bele vagy jó édes, jó alaposan beízesített teába(ebben a rendkívüli esetben nem baj) , mert ha nem múlik el sokáig akkor hátha ez tényleg segítene. Persze ez függ a baba korától, hogy mivel adod be. Vagy Kubu, gyümilé, bébiétel.

2008. okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!