Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az átmászás vajon mászásnak...

Az átmászás vajon mászásnak számít?

Figyelt kérdés

A pici villámsebesen kúszik, váltott láb-kéz megvan, de mászni nem akar, csak akadályhoz (párna, doboz - akár 30 centi magas tárgynál is) érve húzza fel a térdeit, de ahogy átjut, kúszva folytatja.

Feltérdel, támaszkodva félig feláll (kinyomja a popóját valamire támaszkodva). Elvileg elég erős az izomzata a mászásra, de nem preferálja.


Az akadályokon való átmászás orvosi, gyógytornászi szemmel mászásnak számít?

Vagy még nem mondhatjuk el róla?


2016. szept. 15. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. De még mászhat. :)
2016. szept. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A maszas az ,amikor a kezek es a lábak összehangolt mozgása következtében elorefele halad. Ez még nem az. De lesz ez még igy se ;)
2016. szept. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nem az.mondjuk a popó kinyomás se "félig felállás"

kicsit legyél türelmesebb :)

2016. szept. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

12,5 hónapos hipotón baba. Nem türelmetlen vagyok, hanem KO. :(

Gyógytornásza külföldön, azért itt kérdezősködöm.

2 hét múlva megyünk vissza neurológiára, addig "kellene" másznia az orvosa szerint.

2016. szept. 15. 21:47
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Két hét alatt még pont megcsinálhatja!
2016. szept. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

oh értem :( ne aggódj, tudom most nehéz, de pár év múlva már annyira mindegy lesz, hogy nem 10 hónaposan mászott hanem 13.. :)

te otthon mászol? meg persze apa is! a babák utánoznak, ha eddig nem tettétek, mindenképpen próbáljátok ki! :)

2016. szept. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, mászunk előtte, mögötte, kergetjük is így a lakásban, amit nagyon élvez :), nevetve menekül, de csak kúszva.

Ez az "átmászok akármin, amin térdelve átlátok", új mutatvány, amit még a gyógytornásza nem látott.

A két hét pedig azért lenne fontos, mert ha nem indul be addig a mászás, akkor nőtt a lemaradása az előző kontroll óta (ami 10 hónaposan volt, az előtt kicsivel kezdett kúszni).

2016. szept. 16. 06:30
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen gyógytornászhoz jartok, de próbáld meg esetleg a Dévény terápiát. Nekunk nagyon sokat segített. En fiam is hipotón...
2016. szept. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

12,5 hónaposan lehet hogy már "elzavarják" a Dévényesek.

Én egyszer próbálkoztam náluk a másfél éves gyerekemmel, de csak annyit akartam, hogy formáljanak róla véleményt, hogy rendben van-e a mozgása (mert voltak furcsaságok), és leráztak telefonon ketten is, hogy már túl idős, és ők csak babákkal foglalkoznak.


Mondjuk egy próbát persze lehet tenni, csak számíts erre...

2016. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

3 hónapos kora óta próbálunk Dévényeshez bejutni, de egy se vállalt. Nincsenek sokan, nagyon hosszú a várólista. Az egyikük kerek perec megmondta, hogy csak oxigénhiányos, koraszülött, durva eltérésekkel rendelkező babát vállal. "Könnyebb" esetet nem (és ezt látatlanban). Ez van.

A gyógytornászával egyébként elégedettek vagyunk, nagyon odafigyel rá, nem adja fel, mindig kitalál valamit, hogy valahogy motiválja. Járunk gyerekrehabra is, többen több módszerrel foglalkoznak vele.


Ma egyébként nagyon sokat "kutyázott" a picur, ráadásul a parkettán, eddig inkább csak az ágyában, puha felületen, a lábát megtámasztva hintázott négykézláb. Remélem, ez jót jelent.

2016. szept. 16. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!