Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megint én vagyok a hülye,...

Megint én vagyok a hülye, vagy kezdődik előlről a "jótanács" sorozat? Most épp balkéz jobb kéz, melyiket használja majd a kicsi.

Figyelt kérdés

A kisfiam 10hónapos, felváltva használja a kezeit, jelenleg kétkezes. Bár az elmúlt két hétben a ball kezét többet használja. Mindenki azzal nyaggat, hogy neveljem le a balkezességről. Okot nem mondanak, csak piszkálnak, hogy semmi baja nem lesz, ha átnevelem jobbkezesnek.

Azóta, hogy mindenért nyúl ezt hallgatom, de amióta többet ballkezeskedik, azóta tényleg folyton folyvást. Ennyire rossz balkezesnek lenni, ki kell kezelni mint egy betegséget?


2010. ápr. 24. 07:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem is most dől el, ilyenkor még használja mindkét kezét. Ha jól tudom, majd csak bőven 1 éves kor után ( inkább 2 éves kor körül) alakul ki. És különben is, mi van, ha balkezes lesz?
2010. ápr. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz ahogy azt előttem írták!De "átnevelni" a lehető legrosszabb lenne amit tennél!Én is sokáig gondoltam,hogy balkezes lesz a fiam,de most már 2 éves és valószínűleg jobb kezes lesz.De még most is előfordul,hogy bal kézzel eszik.De tényleg,mi van akkor ha bal kezes lesz?Semmi!Ez nem tragédia.Az életben a legnagyobb "problémája"ez legyen!
2010. ápr. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

én bal kezes vagyok és élek:)))))))

szeretek az lenni. állítólag máshogy gondolkodunk és máshogy látjuk a világot. anyukám is az, a tesóm is, mind diplomás emberek vagyunk. a fiam mindjárt 2 éves, sokat használja a bal kezét, remélem bal kezes lesz. :)

a szomszéd csaj kiakadt, h a fia bal kezes, azt kérdezte tőlem, h most h adja iskolába?????? én meg visszakérdeztem: akkor soha nem fog suliba járni, még 50 évesen is analfabéta lesz? komolyan gondolod ezt? azóta már sulis, és megtanult írni is:)))) a hülyeségnek nincs határa, komolyan:))))

2010. ápr. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Szia.Az én fiam is többet használja a bal kezét.De a védőnőnk és a gyerekorvos azt mondta,hogy ez még változhat.De ha balkezes marad az sem baj,nem szabad erőltetni hogy jobb kezes legyen.
2010. ápr. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nehogy átszoktasd! Az iskolákban 40 éve tilos az átszoktatás, mert veszélyes. A google-n keress rá "balkezesség átszoktatás" címen, egy csomó mindent kidob. Itt egy idézet az egyikből, ajánlom, olvastasd el a kedves családdal (mibe, hogy anyós kötözködik?):


"A nem domináns kéz használata számos zavarhoz vezethet. Ahogy Kiss Erzsébet mondja dadogás, mozgáskoordinációs zavarok, diszgráfia, diszlexia alakulhat ki, de nem ritka az sem, hogy a jobb keze használatára átszokott vagy átszoktatott gyerek visszahúzódóvá, vagy – éppen ellenkezőleg – agresszívvá válik. Ezek a jelek különösen akkor jelentkeznek, ha a gyerek erősen balkezes. „Mindig azt szoktam ajánlani egy jobbkezes embernek, hogy próbáljon meg balkézzel írni vagy valamilyen eszközt használni, gyorsan meg fogja érteni, milyen rossz érzéssel, idegességgel jár, ha rákényszerülünk a másik kezünkre" - így az óvodapedagógus. Egy kis odafigyeléssel a szülők és pedagógusok is időben észrevehetik, ha a gyerek a bal kezét használja ügyesebben, ezzel nyúl a tárgyakért, nyitja ki az ajtót. Rengeteg frusztrációtól óvhatjuk meg így a gyerekeinket, nem is beszélve az önbizalomhiányról, ami az egész életét végigkísérheti” – hívja fel a figyelmet a szakember, aki idős emberek történetét idézi fel, akik átszoktatott jobbkezesekként mindig sutának, ügyetlenek gondolták magukat. Az ilyen embernek egy egyszerű balkezes eszköz is elég, hogy megváltozzon a magáról kialakított kép. "Mindig a szomszédba mentem át, ha egy konzervet ki kellett nyitni, ha egyedül próbálkoztam, általában megvágtam a kezem. Aztán hozzájutottam egy balkezes konzervnyitóhoz, és ez a hétköznapi tárgy döbbentett rá, éppen olyan ügyes vagyok, mint a többiek” – meséli egy idős hölgy.


Azt már Káposzta Zoltán neurológus magyarázza, hogy ideggyógyászati kórok gyógyítása szempontjából nincs jelentősége, bal vagy jobbkezes-e a beteg. De Nagy-Britanniában például minden beteg kórrajzában – sok más információ mellett – azt is rögzítik, melyik az illető domináns keze, kutatási szempontból ugyanis ezek az információk is fontosak lehetnek. „Ugyanakkor egy agyi sérülés esetén, ha tudjuk a betegről, hogy melyik keze a domináns, meg lehet mondani, sérülhetett-e a beszédközpont, ami jobbkezesnél a bal, míg balkezeseknél általában jobb oldalon található” – magyarázza a szakorvos. "


Forrás: [link]


Egyébként, meg azt mondják, hogy a zsenik 70%-a balkezes. :) Ja, én is balkezes vagyok :) de azért nem zseni :)

2010. ápr. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Én is így látom. Azért mert bal kezes még nem dől össze a világ.

Mikor azzal érvelek, hogy ha átnevelem nem jó, mindig lehurrognak, hogy mi baja is lenne.

Anyám is azzal jön, hogy őt is átnevelték ált iskolában, és semmi baja nincs. Testvérem is.

De ha én nem akarok a természetébe beleszólni a fiamnak? Ha balkezes akkor az...

Ez a jobb bal kéz dolog nekem olyan, mintha azért vinném szemészhez a gyereket, hogy cserélje ki kékre a szemét, mert kék szeműt akartam

2010. ápr. 24. 07:38
 7/22 anonim ***** válasza:

Majd ha 5 éves!!!! lesz, s még mindig két kezes, akkor kell gondolkozni, hogy melyik kezét használja!

De, ha akkor egyértelműen balkezes, átszoktatni tilos!

2010. ápr. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A fiam ma 50 éves,és ő is balkezes. Akkor kezdték elfogadni a balkezességet. A tanitónőnek nehéz volt az írás tanítás,mert még nem volt benne gyakorlata.

Ha jársz-kelsz az országban,tapasztalhatod,hogy a bankokban,hivatalokban stb. rengeteg ember balkezes. Sőt a TV-ben is láttam már híres embereket,akik balkezesek.

Az öcsém is balkezesnek született,de "átnevelték". Borzalmasan,olvashatatlanul írt,ezért rászokott a nyomtatott betűkkel való írásra. Felnőtt korában pedig

pszihés problémái voltak.

Semmiképpen ne szoktasd át,legyen olyan,amilyen akar.

2010. ápr. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Amúgy az a vicc, hogy két kezes vagyok, erősebb a jobb, de nem a domináns kezem, a ballal is ugyan olyan jól boldogulok, ha gyakorolnám, még a kézírásom is gyönyörű lenne.

Engem mondjuk azért zavar, mert nehezen megy a jobb bal meghatározása:) De azért túlélem.

2010. ápr. 24. 07:46
 10/22 anonim ***** válasza:
Én balkezes lettem volna. Annak idején, a 80-as években gáz volt, ha valakinek bal kezes a gyereke. Így átneveltek. A mai napig ha megfogom a kést és a villát, hirtelen nem tudom, melyik kezembe fogjam, vannak dolgok, amiket bal kézzel csinálok, és keverem a bal és jobb kezemet. Emiatt egyébként ovodába adtak szemüveget, mert a szemvizsgálat úgy zajlott, hogy meg kellett mondani, hogy merre mutat a nyíl. Na én össsze-vissza mondhattam, aztán adtak találomra egy szemüveget, apámék leteszteltek otthon és nem hagyták, hogy viseljem. (Tini koromban tudtam meg ezt, mikor találtam a padláson egy szemüveget, kábé 2 plusszos volt. Azér jó, hogy így találomra adták...)Szal én csak azt mondom, ne neveld át a gyereked, mert később ehhez hasonló problémái is lehetnek.
2010. ápr. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!