Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az tényleg jó, ha extrém duci...

Az tényleg jó, ha extrém duci egy baba? Szerintetek az valaminek az ismérve? Mondjuk táplálás-ügyileg?

Figyelt kérdés

A barátnőm fia 6 hónapos és 10 kg körül van. Anyatejes! Az enyém egy éves, 9-9 és fél körül van, kezdetektől tápszeres, most már szinte mindent eszik.

Barátnőm fia tényleg extrém duci. Olyan hurkái vannak, hogy alig lehet pl. a kukiját megtalálni. Ezzel nagy gond nem is lenne, lévén,nem cumizik, neki a cici a megnyugvás, sokat eszik. Nem is bukós. Valahogy mindig úgy éreztem a barátnőmön, hogy szerinte a jó "anya" ismérve,hogy jó súlyban van a gyerek. Mármint,hogy akkor biztos minden oké. Nem tudom, én erre így sohasem tekintettem, ezért is kérdezek itt. Az első fiam, soha nem volt jó evő, egy kilóval kevesebb volt születésekor,mint a Kicsi. A Kicsi minden eszik, csak nyilván lemozogja már, és nem hízik olyan ütemben,mint az elején.

Szóval valamelyik nap a barátnőm mondta,hogy Sinemilt-is ad már a babának. Azért, mert látja,hogy ők esznek és látja a babán,hogy enne. Mármint szilárdabbat, mint az anyatej. Itt valahogy felmerült bennem,hogy ha már mást is ad neki, és eleve székletgondjai vannak a Kicsinek, akkor miért nem gyümölcsöt ad? De végül is nem is ez a lényeg.

Tényleg érdekel,hogy ki, hogyan gondolja. Ha egy baba duci, akkor az jót jelent?


2016. okt. 4. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem jobb.

Ha orvosi és védőnői szemmel kel mondani akkor kb 6 hónapos koráig azt fogják mondani a havi hizásaira hogy huuuuu ez igen!

Ha már nagyobb lesz és zgyan úgy hurkás lesz akkor már azt fogják mondani hogy kicsit túlsúlyos!

Az a jó ismérve a szülőnek ha nem veri a gyerekét, nem éhezteti és nem nyirbálja a kialakulóban lévő személyiségét hanem segiti az előre haladásban. Fejleszti, gondoskodik róla. Ezek a jó alapismérvek nem az hogy az a jó anya akinek dagi a gyereke/babája.

2016. okt. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Dehogy jó, ha elhízott. Akkor sem jó, ha a szent anyatejtől ilyen.

Ugyanakkor vannak babák, akik az első félévben már meghízzák azt, amit egy év alatt kéne, de cserébe második félévben már csak nyúlnak.

Lányom majdnem 9 kg volt 6 hónaposan, de 1 évesen se volt jóval több (9,3), ellenben 12 centivel magasabb, s így akkorra egyáltalán nem volt duci (egyébként 4. hónaptól lett tápszeres).

2016. okt. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Semmi köze nincs a gyerek súlyának ahhoz hogy ki milyen anya. Hacsak nem azért sovány mert éheztetik vagy azért elhízott mert felelőtlenül etetik.
2016. okt. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell buszkenek lenni az elhizott gyerekere senkinek sem.
2016. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%
Azért ne mondjuk már egy 6 hónapos anyatejes babára h elhízott... Valószínűleg az elkövetkező hónapokban nem fog túl sokat hizni, csak nyúlni!
2016. okt. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3%

Anyatejes gyereket nem igen lehet elhizlalni.


Egyébként van igazság abban, hogy akkor jó, ha a gyerek "duci", csak nem úgy, ahogy sokan gondolják. Az első félévben a legfontosabb tünete szinte minden súlyosabb betegségnek, de a rossz szociális körülményeknek is, ha a gyerek fejlődése (=súlygyarapodása) elmarad. Hivatalos orvosi ajánlás alapján a minimum(!), hogy a baba féléves korára megduplázza, egy éves korára megháromszorozza a születési súlyát. Nyilván ha ez megvan, akkor lényegében egészséges a baba, de jó körülmények között élő, jó minőségű anyatejjel/tápszerrel táplált baba ennél sokkal jobban és gyorsabban fejlődik. Bajt ilyenkor nehéz csinálni, a gondok akkor kezdődnek, amikor már mást is eszik.

2016. okt. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem attól valaki jó anya ha jó húsban van a gyermeke.Unokatesóm kisfia anyatejes volt, 6 hónaposan 10 kiló, tényleg kis hurka Gyurka, de most már több mint 1 éves és 11-12 kiló körül van.Szóval barátnőd gyermeke valőszínüleg most egy darabig szinte semmit nem fog hízni.
2016. okt. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Remelhetoleg most majd koppan a baratnod....

Az En kisfiam is 9,5 kilo 6hosan.

De az utolso honapban mat csak 35 dekat hizott.tehat leallt a nagy gyarapodas,mozog is mar,egyre tobbet.es nemreg kezdtuk a hozzataplalast de szigoruan gyumolcsel.azzal illene ha mar a gyerkoc kinezi a szajukbol a kajat....

Szerintem sem attol jo szulo valaki,hogy milyen sulyban van a gyereke.

Sot,ha most elcseszi a hozzataplalast akkor eppen ellenkezoleg....nem neveznem jo szulonek azt,aki nem figyel kellokeppen a hozzataplalas "szabalyaira".

En sem vagyok egy nagy,huuu ezt ettol a naptol,azt attol a naptol ehet,de a fobb szempontokat betartom.

2016. okt. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
Dehogy jó. Túl van etetve. El van hízva. Nagy rondák az ilyen gyerekek.
2016. okt. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4%

Igazán elmagyarázhatná valamelyik fotelgyerekorvos, hogy miért pontozta le az én válaszomat. Nem azt mondtam, hogy 15 kilónak kell lenni félévesen, hanem hogy nem lehet elhizlalni ekkora gyerekes, valamint valóban nem gond, ha a gyerek jól gyarapszik, MERT az aggasztó, ha elmarad a súlya, és ekkora korban ELSŐSORBAN az elégtelen hízás számít.


A kérdező primitív anyukatársát nem kommentáltam, mert gyerekkórházas tapasztalatom alapján anyukák 70%-a ebből a rétegből származik. Jajj a jövő generációjának.

2016. okt. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!