Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres vagy anyatejes a...

Tápszeres vagy anyatejes a babátok?

Figyelt kérdés

ha tápszeres, miért? (nyilván nem arra vagyok kíváncsi, hogy kevés a tej, hanem hogy mit tettetek/nem tettetek, hogy nem lett elég?

túl vagyunk az első pár hét fájdalmain, növekedési ugráson, most jön a második. ennyi küzdelem és fájdalom után jó lenne, ha anyatejes lenne :)



2016. szept. 16. 15:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Első 6,5 hónapig, második 4 hónapig szopott. Utána tápszeresek lettek. Sajnos a tejem elapadt. Én úgy érzem amiről tudtam, mindent kipróbáltam. Ittam teákat, szedtem bogyót, rengeteget ittam, ettem rántott leveseket, tejcsokit, állandóan szoptattam, fejtem is.. mindent amiről csak hallottam, kipróbáltam. Doki szerint az alacsony prolaktinom miatt jártam így.
2016. szept. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Tápszeres, mert 1: nem volt hajlandó szopni, se reggel se délben se éjjel se hajnalban, 2: mert be se lövellt a tejem. Fejni kb 5 ml-t tudtam/alkalom. Mikor megevett 60 ml tápszert egy evésre én egész nap reggeltől estig 30 ml-t tudtam fejni. Bimbóvédő is kellett, azzal se mentem semmire, persze ittam teát, sört, sok vizet. Így hogy nem akart szopizni, nem is érte megfelelő inger a mellemet se, tehát be se indult. Ha lesz még egy, remélem őt fogom tudni szoptatni, egyébként kb 1 évig szeretnék, de ezek után a 4-6 hónapnak is örülnék majd :)
2016. szept. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Első babám kb 1 hónapos koráig volt kizárólag anyatejes, utána vegyes és kb fél éves korától tápszeres teljesen. Ő elég jól szopizott, de sajnos nem volt elég a tejtermelésem.

A második babám már az első héten vegyes táplálású lett, mert nem akart hízásnak indulni, 1 hét után még csak 10g különbség volt, pedig úgy tűnt van tejem. Egyébként ő az istennek nem akart szopizni, vele elég sokat "szenvedtünk", hogy cicizzen (még a szondás módszert is kipróbáltuk, de az sem vált be). Én azt nagy kudarcnak éltem meg, de szerencsére hamar túl lettem rajta, így amíg tudtam fejtem neki + tápszer talán 4-5 hónapig volt így, utána ő is tápszeres lett.

Most a harmadik babám nagyon jól indult, viszont 1 hónaposan begyulladt az egyik mellem, 2 napig lázas voltam, alig volt tejem elkezdtük pótolni, próbálom visszahozni, de a begyulladt mellből még mindig csak 30 ml jön le, jó esetben a kettőben van annyi amennyi elég neki, ha nem akkor jön a tápszer. Azért remélem ha nem is lesz jobb a helyzet még pár hónapig kitart az anyatej és a tápszer vegyesen.

2016. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Tapszeres
2016. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Lányom kb 3 hónapos korától kapott tápszert, 8 hónaposan teljesen abbahagyta a cicizést. A gyerekorvos szerint ez rendben van, nem adott tanácsot már akkor sem, amikor kezdett kevesebb lenni, én pedig sajnos nem jártam körbe a témát. Visszagondolva valószínűleg a menzeszem kavart be amikor 3 hónapos volt, onnan pedig egyedül nem tudtam visszahozni.


A fiam most 8 hónapos, még szopizik, 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott. 1 éves koráig tervezem igény szerint szoptatni, onnantól majd fokozatosan elválasztom.

2016. szept. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Első és második babánál is már a kórházban kellett pótlás.Mindketten nagyjából 2 hónapos korukig ciciztek,de nagyon minimálisat,10 millit alkalmanként.Mindkettejüknél nagyon akartam a szoptatást,ennyi jött össze.Számomra ez kudarc,mert mindent megtettem,amit csak tudtam.Ha belezöldülök,akkor sem fogom soha megtudni,hogy miért alakult így.😑
2016. szept. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Tápszeres, mert jóindulatú daganat vsn a mellemben, pont a két tejcsatorna között, igy nem javasolták a szoptatást. Rögtön a szülés után kaptam gyógyszert, hogy be se induljon a tejtermelés.
2016. szept. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az 1 fele-fele volt. Anyatej+tápszer. Kevésnek bizonyult neki igy pótolnom kellett.

A 2. babám 1 hónapig mert egyszerűen minden küzdelem árán nem akart szopni.

Az 1 gyerek 6 hónapos koráig szopott.

Nestle beba ha pro start majd ha 2 tápszert eszünk a kicsivel. A nagy meg már mindent. Ez van. Először elkeseredtem mert mindenki nekem esett hogy majd meg eröltessem meg fehjem. Meg olyat is kaptam rossz anya vagyok emiatt. Aztán 2. gyerek születése után már nem keseredtem el. Nagy étkűek nem tudtam utolérni őket tejjel hiába ettem egy csomó zöldet meg szaporito meg blablabla....

Ez van. Azóta nem is érdekel.

2016. szept. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

2 hétig szopizott nagyon keveset, nagyrészt tápszeres volt már az elejétől.

Béna voltam. Első nap szoptatási tanácsadó is jött pedig. Estére lett bimbóvédő, mert addig néha sikerült mellre tenni de nekem egyedül nem. Szóval az első nap el volt rontva úgy, ahogy volt. Aztán azért volt gond, mert a fiam amikor elkezdett sírni olyan szinten bömbölt, hogy nem akarta bekapni a mellem, hallgattam is arra, hogy mindig evés előtt pelenkázzam és csak felhergelte magát, 5. napon csak 10 ml tejem lett és utána se lett több, 40 dekát fogyott a kórházban, muszáj volt a pótlás, volt mikor alig kapta be a mellem, ha sikerült hamar kiköpte és ordított, nagyon nagyon sokat sírt. Majd feladtam.

Sokat idegeskedtem rajta. 2 liter víznél többet nem ittam. A kaját meg erőltetni kellett de talán nem ettem eleget sem.

Aluszékony is volt a babám és elhittem, hogy hagyhatom aludni. Volt mikor 5-6 órát is aludt a kórházban.

A babám egyébként mohó evésnél, gyorsan eszik, az én tapasztalatlanságom, bénázásom, evés/ivás, baba személyisége (lassan jött az a kevés tej is ő meg gyorsan evett volna) szóval így összejött sajnos.

2016. szept. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Első babám küzdelemesen ugyan, de kizárólag anyatejes lett. Megküzdöttünk a mellgyulladással, sebesedéssel, növekedési ugrásokkal. Mindent bevetettem, a sör volt a legjobb tejserkentő, amit a védőnő javasolt, azóta is hálás vagyok érte. Második babám küzdelem nélkül csak anyatejes.
2016. szept. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!