Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom, hogyan tovább?...

Nem tudom, hogyan tovább? Valaki esetleg valami jó megoldást tudna?

Figyelt kérdés

Most október 5én kellett volna megjönnie, viszont én észrevettem magamon, hogy valami nem olyan.ezért 6-án vettem is egy tesztet mely pozitív lett, de mivel 1,5év óta (amióta a gyszert abbahagytam) minden hónapban negatív lett, elmentem és vettem még egy tesztet mely szintén pozitiv lett. 6-án este próbáltam beszélni erről a párommal.nem nagy sikerrel.együtt élünk már egy jó ideje, bár egyszer elhagytam ő pedig pont akkor akar volna esküvőt és gyerkőcöt. Most pedig itt van a hasamban nem tudom igaqzán, hogy negativan fogja e fel vagy talán még fel sem fogta.

Mindenesetre elengedett ma dolgozni (kemény fizikai munkát végzek) és nagyon félek nehogy elvetéljek. Ha ő nem is akarja megtartani én megtartom csak nekem családom nincs igazából nem tudom ilyen esetben hová is lehet fordulni. Tegnap voltam orvosnál is 5-6 hetes terhes vagyok.


2016. okt. 8. 09:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
A világon több milliárd gyerek születik, és bizony a legtöbb helyen nincs táppénz csalás, tehát az anyának dolgozni kell. Én 12 órát dolgoztam végig nővérként kórházban a 36. hétig. Terhes vagy és nem beteg. Gondolom nem fát vágsz az erdőben.
2016. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Mi az, hogy elengedett dolgozni? o.O Minden normális ember dolgozni jár. Ha a doki nem írt ki, mert veszélyeztetett lennél, miből gondolod, hogy a párod örök és forró szenvedélyének megfelelő kimutatási módja az lett volna, hogy lógásra buzdít a munkából???

Ha mnden rendben, nem fogsz csak úgy elvetélni, és a párodnak is van ideje hozzászokni a gondolathoz.

2016. okt. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szia, az orvosi javaslatom az hogy pihenés nem pedig min. 45 kg emelése. És nem egyszer se kétszer ment már el így babám! Szóval itt kérek meg mindenkit hogy aki nem tud együttérzően válaszolni ne is tegye. Köszönöm
2016. okt. 8. 10:04
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hat en cssak annyit tudok mondani ami egyertelmu: beszelj a baratoddal es beszelj az orvosoddal. Az orvos biztosan kiir tappenzre, nem szabad ekkora sulyokat emelgetned.
2016. okt. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam csak sajnos itt ezen a munkahelyen nem fogadják el a táppénzt.....mert ugye van váltótársam. De arra nem kérhetem hogy még 6 hetet vigyen ő. Szóval a munkahelyemnek igyis ugyis annyi. Sajnos
2016. okt. 8. 10:17
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Menj üzemorvoshoz, ha alkalmatlan a munkaköröd egy kismamának (márpedig az) akkor vagy felajánlanak könnyített munkát vagy ha nincs, akkor távolléti díjat kell fizetniük ami pont annyi, mintha dolgoznál.

A párodnak pedig hagyj egy kis időt, nagy hír ez hirtelen még tervezetett terhességnél is!

2016. okt. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Beszélsz te is sületlenséget. Olyan nincs, hogy nem fogadjàk el a táppénzt. Beadod a táppénzes papírt,és csókolom. Kirúgni nem tud, mert védett vagy. Legfeljebb majd ha visszamész, évek múlva mondhat fel. Nehogy ott hagyd, mert így kapsz táppénzt, csedet és gyedet.
2016. okt. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha már lett volna több vetélésed és az orvosnak mondtad volna, hogy nehéz fizikai munkát végzel, akkor veszélyeztetett terhesként javasolta volna a táppénzt vagy ami még helyesebb javasolta volna, hogy keresd fel az üzemorvost, mert a jelenlegi munkaköröd nem alkalmas terhesen és a munkáltatódnak fel kellett volna ajánlania másik munkakört vagy ha ezt nem tud, akkor felment a munka alól és kapsz alapbért.
2016. okt. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Próbaidőről gondolom hallottál :) igy majd biztos nem rúg ki ugye?
2016. okt. 8. 10:58
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha próbaidőn vagy, és a párod "nem enged el dolgozni" akor szerinted nem rúgnak ki? -_-
2016. okt. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!