Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik nevet választanátok...

Melyik nevet választanátok ezek közül és miért?

Figyelt kérdés

27 hetes terhes vagyok a második babánkkal. Kislány lesz és nagyon nem tudunk dönteni nevek terén.

Adél, Natália, Izabella, Hanga, Blanka, Flóra, Janka, Gréta

Már van egy 3 éves fiúnk, Benedek.

A vezetéknév: Kocsányszki



2016. okt. 13. 20:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Adél, Hanga, Blanka, Flóra, Janka jók szerintem.

A Natália túl hosszú a szintén hosszú vezetéknév mellé, az Izabella szintén, ráadásul a 2 I sem szerencsés. A Hangát írtam a jók között, de mostanában sok ilyen nevű kislány van, de ha ez nem zavar, add nyugodtan. A Gréta nekem nem annyira tetszik, meg talán túl nyelvtörős a Gr miatt, ha még a nehezebben ejthető vezetéknév után kell kimondani.

2016. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem az Adél és a Blanka passzolnak hozzá a legjobban. Esetleg a Gréta, de az nem annyira, mint az Adél és a Blanka. A Blanka név nekem jobban tetszik, mint az Adél. Amúgy nem tudom.

Hangával kicsit "kihangosít", Natáliával kicsit "kín", Izabellával kicsit "kiizzadja", Flórával kicsit "kifli kilóra", Jankával kicsit "kínjában", Grétával, hát , azzal sem az igazi; nekem erről valami nagy és ijesztő kígyó jut az eszembe. Vagy valami kimérára hasonlít így nekem sajnos:S Csak az jelenik meg előttem ilyen képzettársítás meg asszociáció. Amúgy nem akartam kifigurázni, bocsi, légyszi ne vegye úgy senki. Ja de és amúgy nem mindegyiknél olyan feltűnően kihallani, csak némelyiknél valamilyen szinten olyan "mintha".

2016. okt. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
*bocsi,mégegy,csak a "kib" miatt a Blankánál is, ha egyben mondom ki a kettőt, akkor az összeolvadásukból a "kib"-ról meg egy csúnya szó jut az eszembe, ami így kezdődik:S
2016. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

22-23.vagyok

*Lehet, hogy tévedtem. Még Jankával se rossz. Csak az meg kicsit olyan "kijanka" is tud lenni, és picit olyan "túlbecézős" hatása van számomra. Szóval szerintem Adél passzol a leginkább. Amúgy az Izabella még gyönyörű név, csak azzal nagyon nehéz együtt a vezetéknevet kimondani, meg amiatt se olyan jó talán, amit írtam, de úgy az alapján nem olyan vészes lenne, de így egyben nagyon nehézkes a kimondása. Egyébként kombó-neveket is csinálhattok a listából, mert láttam már olyan kérdést, ahol egymagában egyik választott név sem passzolt a családnévhez, de amikor kettőt belőle egymás mellé raktak, úgy már kijött, és tök szép lett.

2016. okt. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Blanka lenne a nevek közül a legjobb. Amit még esetleg választanék: Adél, Flóra, Gréta.


Izabella túl hosszú ehhez a vezetéknévhez, Natália szintén, de utóbbi nekem például nem tetszik. Hanga és Janka sem.

2016. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!