Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik nevet adnátok?

Melyik nevet adnátok?

Figyelt kérdés

Magyar eredetű nevet szeretnénk, ami különleges is egyben.

Ezek maradtak:

Enéh, Etel, Helka, Mikolt, Sarolt, Zeline, Zinka



2016. okt. 17. 13:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Sarolt
2016. okt. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
36%
Ezek közül csak a Mikolt
2016. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Én egyiket sem, ha választani kell, akkor inkább a Sarolt, csak egy "a" betűvel megtoldanám a végét: Sarolta

2016. okt. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Sarolt, de inkább Sarolta.

Etel, de akkor már Etelka.

Nekem személy szerint tetszik a Helka, Mikolt és Zinka is, de nem adnám. Legfeljebb egy középkorban játszódó regényalaknak...;)

2016. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
74%
Mindegyik borzalmas, vannak szép magyar eredetű nevek is egyébként, ebből a Sarolt a legjobb, de kellene az a betű a végére (tehát Sarolta) mert mára már az vált megszokottá és nagyon erőltetett ha valaki, magyarságvágyból, vagy egyfajta ál egyediségből visszanyúl a Sarolt névhez.
2016. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
38%

Dícséretes, hogy végre egy normális anyuka, aki magyar gyereknek nem szégyelli saját népe neveit adni. Ne hallgass a negatív kommentelőkre. Gondolom Annát, Jázmint, Kiarát vagy Dorinát kellett volna kérdezned, hogy ne szóljanak be.

Nekem most a Mikolt tetszik nagyon. Aranyos Micinek, Miminek becézve. Szép a hangzása is.

2016. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

#5ös kommentelő: az összes magyar eredetű nevet átnéztük, mivel írtam is csak magyar eredetű jöhet szóba nálunk. És ez a 7 név maradt ami számunkra szép es a jelentésük is jók, értelmesek.

#6os Köszönjük! A Mikolt az én kedvencem is, a páromnak inkább a Helka vagy Enéh. De csak dűlőre jutunk majd. :)

2016. okt. 17. 13:37
 8/33 anonim ***** válasza:
Egyiket sem.
2016. okt. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
72%
Egyiket sem adnám így, mert rémesek. Saroltát esetleg, de tudom, hogy a férjemnek a hátán is feláll a szőr ettől a névtől, tehát még azt sem adnám.
2016. okt. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
72%
Mind borzalmas.
2016. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!