Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma a 12 hetes babám megtalálta...

Ma a 12 hetes babám megtalálta az úját. Mit csináljak? Mert nem szeretném ha "újszopós" lenne.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 12:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
anyatejes baba,cicin alszik el.de a mai nap nagyon "kereste" és többször észrevettem,h megtalálta a kezét és szépen szopizza.most is elaludt cicin,otthagytam,majd hallottam,hogy nyöszörög,visszamentem és láttam,hogy keresi a cicit,majd a hüvelykúját megtalálta és szépen alszik.legszívesebben kivenném a szájából.cumi nem kell neki!!
2010. ápr. 27. 12:20
 2/12 anonim ***** válasza:
Sztem ezt nem tudod megakadályozni! Ezzel nyugtatja magát, inkább örülj neki, hogy megtalálta! Mert akkor mi lesz ha ujjszopós lesz? Mi azzal a baj? Inkább cumis legyen?
2010. ápr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem tudom!de a cumit csak eltudom venni tőle hamarabb,de a kezét nem...
2010. ápr. 27. 12:21
 4/12 A kérdező kommentje:
helyesen:ujjszopós
2010. ápr. 27. 12:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, de elvenni a cumit sem olyan egyszerű, sztem. Mégis mit szeretnél csinálni? Bekened az ujját mustárral? :)))
2010. ápr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

akkor dugj cumit a szájába ha inkább azt szeretnéd... :)

én babám az ujját is szopja és cumizik is.

cumi a délutáni elalváshoz kell neki, ujjacskája meg akkor mikor nem tud mit kezdeni a kezével. de a fogzásnál is tömi a szájába a kezét, szerintem ez teljesen normális, minden baba csinálja!

2010. ápr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én ezen nem paráznék a helyedben. Így nyugtatja magát, és ez nem jelenti azt, hogy törvényszerűen még öt évesen is szopni fogja az ujját. Majd el fogja hagyni magától, nyugi! 7 hónapos a kisfiam, és a cumi illetve az ujja is (ha éppen nincs cumi) csak pár percig kell neki, elalváskor. Aztán kiköpi. De eszembe nem jutna elvenni tőle egyiket sem. B.
2010. ápr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A lányom is pont ebben a korban találta meg az ujját.

Ő is csak szopizik és a cumit kezdettől fogva kiköpi.

Úgy tudom, hogy nagyon kevés azon babák száma, akik nem cumiznak és nem is szopizzák az ujjukat.

A szopási reflex a legalapvetőbb náluk. Ezen kívül ezzel nyugtatják magukat.

Így teljesen természetes ha rátalált ezen örömszerző tevékenységre.

Először mi is meg voltunk rémülve, hogy akkor most mi lesz, hogy fogjuk leszoktatni róla, jó-e ha szopizza az ujját stb stb.

Leszoktatni nem tudod róla. Ha elveszed, akkor meg sírni fog, mert frusztrálja. Folyamatosan meg nem lehet mellen.

Szóval mi hagytuk,. hogy cumizza az ujját.

Volt, hogy a napi tevékenység alvásból és ujjcumizásból állt :-)

Most már 10 hónapos. Elkezdett mászkálni, majd kapaszkodni. Most már ritkábban cumizza az ujját, tényleg csak megnyugtatásképp.

Éjszaka viszont úgy fekszik, hogy a kicsi ujja a szája közelében van :-D néha arra ébredünk fel, hogy hangosan becuppantja az ujjacskát vagy pont megszünteti a vákuumot. Viszont nyugodtan alszik!!!!!!!

Ellentétben pl. a cumit használó babákkal, akik éjszaka felébredhetnek, mert nem találják a cumit (anno állítólag én is ilyen voltam - szóval saját tapasztalat :-)).

2010. ápr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kb. ennyi idősen az én lányom is ezt csinálta. Pár hónap alatt elhagyta magától, semmit sem csináltam. Őszintén szólva még jó is volt, mert szopizva tudott elaludni, de ha teleette magát és már nem volt étvágya, viszont aludni akart, akkor balhézott. Aztán rájött az ujjszopásra és rendben ment minden. Úgy 5 hósan már eszébe se jutott ujjat szopizni. Azóta se.
2010. ápr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia!Ez nálunk is így volt és én is inkább a cumit választottam,bár őt megnyugtatja a cumi,viszont nem mindegy milyen:)semmilyen más cumit nem hajlandó enni,csak azt a régi hagyományosat,aminek sárga a gumija.nem tudom miért,talán mert az jó puha vagy nem tudom.hiába vettem neki azon kívűl akármilyet,akármilyen márkájút,nem kellett neki.egyenlőre.erre a cumira pedig gyógyszertárba találtam rá,és előnye hogy nem is drága!!!!Próbáld ki te is ezt,ha még nem próbáltad ezzel a cumival!
2010. ápr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!