Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen második keresztnevet...

Milyen második keresztnevet adnátok a gyermeketeknek a Szandra mellé?

Figyelt kérdés
Én a Liliánára gondoltam, de tippeket várok! Valami elegáns, kifinomult, tekintélyes nevet szeretnék :)
2016. okt. 31. 23:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
30%

Ezek minden, csak nem elegans, tekintelyes, kifinomult nevek.

Lujza, Ludovika, Sarolta, Zita.

2016. nov. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
20%
Ezeket a neveket tuti nemadnám. Ha más ötlet nincs, maradjon csak az Alexandra.
2016. nov. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
54%
Azért nem árt, ha a két név passzol egymáshoz. A Szandra se nem tekintélyes, se nem kifinomult.
2016. nov. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én a 80-as években voltam gyerek, mikor a Sandra (magyarul Szandra, eredeti nyelven Zándrá) nevű énekesnő volt a topon - nem is igen anyakönyveztek addig senkit Szandrának, meg Alexandrának sem.

Viszont a mai tizen- és huszonévesek között rengeteg van. Nekem volt olyan osztályom, ahol 25 gyerek közül három Alexandra és egy Szandra volt (ja és mindegyik 'saját' becenevet igényelt; Szandi, Szandra, Alex, Szani - örültem, mire fél év végére megjegyeztem :) )

Nevek gyakorisága tekintetében itt az alábbi file:

[link]

Ctrl F-fel rákereshetsz a Szandrára is benne.

2017. febr. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

utolsó, ez emlékeztet a tanítási gyakorlatomra, ott is egy vagon Alexandra, és mindet másképp kellett becézni.


Általános iskolai osztálytársam Szandra volt (meghalt szegény, szörnyű balesetben), ő volt az egyetlen, akkor senki nem adott se Szandrát, se Alexandrát, (76ban született), azok később terjedtek el.

2017. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!