Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szokassam le a kisfiama...

Hogyan szokassam le a kisfiamat az evés közbeni játékról?

Figyelt kérdés
Sajnos elkövettük azt a hibát,hogy engedtük mással foglalkozni evés közben,mostanra ha nincs valami a kezében,nem kopogtathat vagy lökdöshet valamit,összeszorítja a száját...
2010. ápr. 28. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom 1-1,5 év közötti:)) sokan nem mondogatják, hogy milyen trükkökkel eszik a baba, de én ennél rosszabbat is ismertem, mikor a rokonom ugy etette a fiát, hogy vagy az asztal körül rohangált, vagy motorozott...a tiéd legalább ül;) a fiam is játékkal eszik, de legalább eszik. Ha nagyon éhes, akkor viszont lapátol! Nem várom még el ,hogy szó nélkül, fegyelmezetten üljön ès csupa örömmel egyen. Majd kb 3 -4 évesen:)
2010. ápr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az én babám még kicsi, ezért kérdezek vissza, bocsi. Miért kell leszoktatni róla? Én még felnőtt koromban is olvastam vagy tévét néztem evés közben,nagymamám és anyám is bele volt betegedve, ha látta, de semmi bajom nem volt tőle. Az öcsém különben egyszer elárulta a titkot, miért kellett kicsi korában mindíg játszania evés közben: mert az evés magában irtóra unalmas volt:)
2010. ápr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én babám is ezt csinálta.És magátol elhagyta.Most 2,5 éves és ha eszik akkor nem érdekli semmi más.Ugyis elhagya vagy ha nem az sem baj.Én még valamikor ugy eszek hogy olvasok tv-zek piszkálok valamit.
2010. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az enyém is ezt csinálja. ha belegondolsz, az evés tényleg nem túl érdekes dolog nekik, főleg az olyan típusúaknak, akik 2 percre se ülnek meg amúgy sem a fenekükön. most ez evéshez meg ott kell ücsörögni hosszasabban. ez legalább lefoglalja, és eszik. ha nem engedem, hogy babráljon, akkor meg egyszerűen nem hajlandó enni. én is sokat olvastam anno evés közben. gondolom majd ha már lehet vele beszélgetni, akkor le lehet terelni a figyelmét. de csodát nem várok a 16 hónapostól. a férjemet amúgy azvarja, hiába mondom neki, hogy nem eszik, ha nem piszkálhat valamit. őszeerinte szoktatás kérdése, szerintem meg nem, hanem életkori sajátosság. kíváncsi vagyok, hány gyerek van, aki ilyen kiskorban megül, és ezsik mint a robot, és semmi más nem érdekli....
2010. ápr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
:) Ez egy olyan korszak amire nevetve gondolok majd vissza.Tényleg nem érdekli különösebben a kicsiket az evés, a fiam 16 hónapos imádja a hús és zöldség levest.Az első pár kanál után azomban érdekesebb a kisautó,vagy a kutya után futni.Hígra turmikszolom a levesét és pohárból iszogatja amíg játszik.A második fogás meg csak olyan étel lehet amit futtában bekaphat(csirke comb,sültkrumpli,szendvics).Nekik nincsen idejük ücsörögni,hiszen mennyi érdekesség várja őket!!! XD
2010. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen,1 éves...:) Ha magától leszokik,akkor rendben.Azt hittem,ez velünk van csak így.Végülis csak azt nem akarom,hogy a játék miatt egyen kizárólag,vagyis,ha nem éhes,akkor is megegye:a játék miatt.

etetőszékben eszik így nehéz lenne nem megülni benne,bár így is forog állandóan...Köszönöm a válaszokat!

2010. ápr. 30. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!