Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Két éves kisfiam még mindig...

Két éves kisfiam még mindig szopik. Nem tudom hogyan szokassam le, mert már nagyon ciki. Van ötletetek?

Figyelt kérdés

Olyan szinten van rámkattanva, hogy egy percre nem tudok leülni, mert bármit csinál azonnal abbahagyja, és rohan oda hozzám, és tépi rólam lefelé a ruhát, bárhol is vagyunk.

Éjszaka 2-3-szor felébred, és ordítja, hogy CICIT!!!

Tiszta gáz. A másik három gyerekemet is felüvölti, ha nem vagyok elég gyors. Akkor viszont ordít mind a négy.

Lányok szedjétek össze minden tudományotokat, és segítsetek, mert ez a gyerek kifog rajtam.:)))


2009. ápr. 27. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a dolog nem lesz egyszerű. Napközben, séták, játék stb. alatt tereld el a figyelmét, ha szopizni akar, mondd, hogy csak otthon szabad. Kezdetben az is elég, ha megtanulja, várnia kell, míg hazaértek. Nekünk ez vált be, és egyre kevesebbszer kérte, később már csak reggel- este. Én is sokáig szoptattam, de mindig mondtam neki ezeket, és így el tudtam terelni a figyelmét. Az éjszakai szopizásról való leszokás környezetemben sok helyen problémás volt.
2009. ápr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos egy ismerősömnél csak úgy sikerült, hogy a gyereket elvitték a nagymamához 2-3 napra. És addig elapadt a tej.De ez elég drasztikus. Főleg, hogy valakinél lassabban apad el a tej. Szerintem valahogy fokozatosan kéne, bár ezt már elkezdhetted volna korábban is. Ahogy az előző is írta eleinte csak otthon, aztán az éjszakait is beszüntetni stb. Neked kell nemet mondanod, mert minél nagyobb annál nehezebb lesz. Azzal is érvelhetsz, hogy ilyen nagy fiúk már nem szoktak cicizni.
2009. ápr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat.

A nagymamás megoldást már az orvosunk is ajánlotta.

Anyukámról tudni kell, hogy mindennél jobban imádja az összes gyerekemet. De azt mondta, hogy nincs az az isten, hogy bevállalja, mert megőrül vele 3 napig, amiket művel, hogy cicihez jusson.

Igazad van, hamarabb is elkezdhettem volna...

Csak nekem az első három nem szopott, csak pár hónapig, és utána már nem kellett nekik. És olyan jó érzés volt, hogy Ő viszont szopik, hogy így maradtunk, aztán lassan átestünk a ló túlsó oldalára. Ebből is látszik, hogy a negyedik gyereknél is el lehet követni hibákat. Ha ezt lehet hibának nevezni.

2009. ápr. 27. 10:43
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

szia

hát nem irigyellek,de mindenképp el kell kezdeni.először is meg kell keményitened magad-és elhatározni,h vége.sztem túl drasztikus egyszerre mindet,mert nem biztos,h megérti.én az éjjelit hagynám el először.lesz egy nagyon kemény heted,az tuti,de ha kitartó vagy,sikerül.sztem a másik 3 gyerkőcöt kellene a nagyihoz vinni altatni-és éjszaka egyszerűen nem adni neki.max vizet.sirni fog,meg orditani.de ha pár napig csinálod,egyre csökken majd az idő,amig sir.ő már nagyon nagy,h éjszaka egyen-és ahhoz is,h beszélj vele.magyarázd el,h már nagy-éjjel aludni kell...stb...ha szomjas,ihat vizet,odabújhat hozzád-de nincs cici.kitartás-utána jöhet a nappali.szép fokozatosan.ha van még időd olvasni,a suttogóban jó tippek vannak erre.azt hiszem a 2.ban

2009. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szép,fokozatosan biztosan sikerülni fog,bár eleinte nem lesz könnyű,az tuti.Közöld vele hogy cicike nincs,elfogyott belőle a tej,Eleinte mi lenne ha ugy próbálnád hogy adnál neki valami mást,üvegből vagy akármiből helyette,tejet,vagy kakaót.Kitartást,és főleg légy határozott
2009. ápr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a jótanácsokat, muszáj lesz valamit kitalálni, mert ez így nem maradhat. Május végén pár napra kórházba kell mennem,akkor lehet, hogy megoldódik. Én alig várom, a férjem és az anyukám viszont előre retteg tőle:)))

Mert amúgy ha én nem vagyok mellette, végső elkeseredésében minden nőnemű lény számításba jön nála.:)

Már megkörnyékezte egy párszor anyukámat is...:) Persze sikertelenül.

Köszi az ötleteket!!!

Írhattok még!!! Mindent kipróbálok! :)

2009. ápr. 27. 14:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismerősöm leragasztotta a cickóját sebtapasszal, mondván hogy beteg a cici. Ezzel szokott le a lánya 3 évesen. Se a bors, se az ecet nem vált be. Szerintem is fokozatosan szoktasd le. Az én fiam is elég akaratos cicis, pedig még csak 14 hónapos, nem tudom én sem mitévő leszek majd...
2009. ápr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!