Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan sikerült leküzdeni ezt...

Hogyan sikerült leküzdeni ezt a problémát?

Figyelt kérdés
3 hós a babánk, párom sajnos nem tud elhelyezkedni, és emiatt totál be van fordulva, tegnap megkaptam, hogy háttérbe van szorítva, csak a gyerekkel foglalkozom, vele nem, nincs közös programunk. Úgy érzem, hogy a hullámok összecsaptak a fejem felett, nem akarom elveszíteni, de olyan dög fáradt vagyok, mindent én csinálok a babával, ő pedig depis, rosszkedvű, frusztrált, és rám vetíti a sikertelenségét. mit tegyek? csak bőgök, és emésztem magam, holott egy gyönyörű egészséges kislány van velünk, és nem szeretném ha ezt érezné.
2010. ápr. 29. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Foglalkozz egy kicsit többet a férjeddel is, ne csak a gyerekkel. Nem véletlenül mondja ezeket.
2010. ápr. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Na itt megy galyra a legtöbb házasság. A gyerek után a nő már csak anya, a férfi meg csak apa. Ezért anya elkezd keresni egy férfit máshol, mivel otthon csak apa van. Apa szintén keres egy nőt, mert otthon csak egy anya van.

A gyerek nem megváltoztatja az életet, amit a születéséig élt egy pár, hanem kiteljesíti.

2010. ápr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

A baba két szopi között legyen a kiságyában.Nem kell rögtön felvenni,ha egy kicsit sír. Közben van időd a dolgodat végezni,és a férjeddel is beszélgetni. Este játszatok közösen a babával. Ha van nagymama,akkor néha rá kell bízni a picit,és együtt elmenni valahova,ami két szopi közt belefér. De az is jó,ha együtt sétáltok mind a hárman. A férjednek most a támogatásodra van szüksége,hogy érezze mellette vagy. Akkor hamarabb talál majd állást is magának.

Azért vagy fáradt,mert állandóan a babát dajkálgatod. Ez neki sem jó,mégha ma ez a divat is. Később sem tudsz majd tőle egy percre sem nyugodni.

3 gyxerek anyukája.

2010. ápr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Én beszélnék a helyedben a férjeddel, hogy ha besegítene a gyerek gondozásába, akkor talán te sem lennél hulla, és több energiád lenne vele foglalkozni. Menjetek el közösen sétálni, csináljatok közösen mindent. Akkor nem érzi ő sem kirekesztettnek magát. Vond be őt a dolgaitokba. Este kérd meg, hogy amíg te veszel egy habos fürdőt, feltöltődsz, foglalkozzon a babával, aztán pedig légy nő! Amúgy nehéz lehet neked, nekem szerencsére a férjem mindenben partner, így amikor az első pár hónapban hulla voltam, ahol tudott segített. Pedig ő dolgozott akkor is. Szerintem férjed rajtad tölti ki a buszúját, azért mert jelenleg ő sikertelen. Ki mást piszkálhatna. Állj a sarkadra!
2010. ápr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm nektek, és igazatok van abszolút, tényleg tennünk kell valamit, mert ez semmi jóra nem vezet
2010. ápr. 29. 09:58
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
De akkor is a férjeddel is kell foglalkozni, és nem csak a gyerekkel, mert ennek rossz lesz/lehet a vége.
2010. ápr. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

Én kicsit másképp látom. A férjed nem dolgozik, ugye? Az lenne a minimum, hogy segít neked a babátokkal kapcsolatban, sőt a háztartásban.

Megérthető kell(ene), hogy legyen, hiszen nemrég szültél. Gondolom te is megértő vagy, hogy nincs munkája.

Szerintem kettőn áll a vásár!!! Mindig a nő a hibás? Na, ne???? Az az igazság, hogy nyalogatja a sebeit és téged hibáztat. Az igaz, hogy erre rámehet a kapcsolatotok, de ez nem hiszem, hogy a te hibád lenne.

Foglalkozzon veled, a babátokkal, a háztartással és neked is fog időd és kedved jutni rá. Vigasztald, támogasd, de nehogymár te legyél a hibás!!!!

2010. ápr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Szia! Nálunk sincs apának munkája. Igaz, ő sosem vágta a fejemhez, hogy nem foglalkozok vele.Teljesen együtt érzek veled, kisfiunk 14 hós. 1-2x össze kellett vele vesznem, hogy segíthetne.Legalább a kicsire vigyázzon, hogy hamarabb végezzek. Azóta jobb a helyzet, ha lehet 3-asban sétálunk. És a kicsihez is közelebb került. Hidd el, átfogjátok vészelni.
2010. ápr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk 10hónapos a pici. Így néz ki egy napunk:

reggel 6kor a kicsi felkel, szopi, 9ig folyton játszani kell vele, 9:30körül tízóraizunk, ez minimum 30perc, utána csendesen eljátszik, pakol jyton leshetem épp hová mön megy, folfolyton mozgásban van, figyelnem kell mire mászik fel, honnan akarja levetni magát, mit akar megenni. 11körül sikerül letennem aludni 30percre, akkor gyors zuhany, mikor felébred összekapom, és elmegyünk sétálni, rokont látogatni, játszóházba, játszótérre(imád hintázni). Mozgásban vagyunk, 3körül elalszik, megint 30percre, ha itthon, akkor egy gyors porszí, ha úton, akkor úton.

Mikor felkel, akkor egy gyors bevásárlás, ha úton vagyunk, akkor addig bevásárolok, amíg alszik, és már 4óra. És egész nap van olyan 20-30percem szusszanni, azt töltöm épp.

Amíg délelőtt itthon vagyunk, és felügyelek "csak" a kicsire, mert nem engem nyúz, addig közben mosás be, mosás ki, teregetés, valamit nekem is ennem kell, összepakolni a ruhákat, gyerkőc holmiait. Ha még nem volt heti nagytakarítás akkor azt megcsinálni.

5:30körül érünk haza a bevásárlásból, általában ott is van egy altatás, hol pikk pakk elalszik a kicsi, hol egy órát kergetőzünk, nyúz engem, de nem enged az altatásnak.

5óra jóesetben, és alszik a törpe, rohanás vacsorát csinálni, hogy mire apa hazaér legyen meleg étel, amilyen válogatós két napra nem tudok főzni, nem eszi meg a másnapos kaját, szóval vacsit csinálok.

6kor apa megérkezik, gyerek felkel, anya romokat takarítana, ha tudna, apa kényelmesen gépezik, gyerek üvölt. Apa nekem kiabál, hogy kezdjek valamit a gyerekemmel, közben mosogatnék, befejezném a vacsorát, előkészíteném a kicsi kajáját, elpakolnék Apa után, ugyanis 2perc alatt akár egy tornádó szétlövi a lakást.

7kor ha szerencsénk van el is jutunk az asztalhoz, az sem piskóta, mert egy kanál anyának egy kanál babának, apa közben feláll bejön gépezni "csak zenét rakok be" néha olyan jól választ, hogy a kicsi végez a vacsival, mire újra látom. Vacsi vége, gyorsan elmosom azt a 3tányért, szólok apának, hogy mossa ki a kiskádat, fürdetni kell, volt, hogy mire megmozdult az üvöltő fáradt kicsi el is aludt, én meg le sem tudtam tenni, próbáltam "ébren tartani" megnyugtatni, bizva abban, hogy fürdik a kicsi.

8kor a gyerek ágyban, így vagy úgy. Amit nem sikerült, befejezem, és 9kor örülök, hogy luk van a fenekemen, és a kispárnámért imádkozok.

A hétvégi program annyiban más, hogy apa reggel nem megy el, este nem jön haza, hanem végi itthon van, de csak a teste, ugyanis egész nap a gép előtt ül, játszik, netezik.

Beszélgetés, romantika, közös program, esetleg, hogy ő is babázzon? Olyanról szó sem lehet.

Hétvégén nem várom meg, hogy elaludjon a kicsi, úgy megyek el zuhanyozni. Még a víz alá sem állok, már hozza a kicsit a hordozóban "ugye nem baj?" és magunkra hagy, visszajön játszani.

És csak azért mert a pici nyaggatja egy kis közös bunyóért.

Ha sminkelek és úgy talál itthon észre sem veszi, ha rend van természetes, de ha kiveszek egy nap szabit, megmutatva mit is csinálok, számonkérően lelustáz...

Ezek után mikor és hogyan, és kinek legyek Nő is, ha a közös gyerekünk csak addig volt közös amíg összehoztuk. A közös háztartás is addig közös amíg használjuk, de már megfogni és a helyére tenni, elrakni, elmosni, kimosni, ki be kapcsolni már csak az én dolgom.

És egy idő után az embernek elege van abból, hogy egyik kezével babázik a másikkal porszizik, a harmadikkal mos, a negyedikkel mosogat, az ötödikkel.... mikorben a párunk csak az ujjait zsibbasztja a klaviatúrán.

2010. ápr. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Magadra vess ha tűröd utolsó... És ha azt hiszed csak a férjed a hibás. Te sem vagy tökéletes.
2010. ápr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!