Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második babát tervezzük.2...

Második babát tervezzük.2 évig szedtem fogamzásgátlót. Az orvos szerint a gyógyszer letétele után 3 hónapig nem ajánlatos teherbe esni. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
2016. nov. 25. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Az enyém fél évet mondott. Betartottuk
2016. nov. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

nekem azt mondta egyből probálkozhatunk.

sikerült is, 2 egészséges fiam van

2016. nov. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, tudom nem szabad türelmetlennek lennem, csak egyik orvos szerint kell másik szerint nem.
2016. nov. 25. 14:09
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Miért, szerinted hülyeséget beszél az orvos? Szerinted a gyakorin okosabbak az emberek, mint az orvosod? ez esetben válts...

Nyilván van, aki fogamzásgátló mellett esik teherbe, vagy közvetlen utána, és semmi baja nem lesz a babának, de nyilván logikus az is, hogy jó, ha kiürül a szervezetből a gyógyszer.

2016. nov. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem, nincs így. A mai modern gyógyszerek alacsony hormon tartalmak és 24 óra alatt kiurulnek a szervezetből. Várni azért szoktak, hogy be álljon a menstruáció, hiszen a tabletta mellett csak megvonásos vérzés volt. Nincs hátránya vagy veszelye annak, ha rögtön teherbe esik valaki.
2016. nov. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Természetesen nem a gyakori kérdések alapján döntök.

Ahogy a válaszokon is látható itt is ki így ki úgy tudja.

Az orvosomat megkérdeztem miért, azt mondta mivel a gyógyszeren is rajta van ezeket nekik is el kell mondani.

Én is úgy tudom a mai gyógyszerek hamar kiürülnek.

Köszönöm mindenkinek a választ.

2016. nov. 25. 14:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta az orvosom amit az 5ös írt :)
2016. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

10 évig szedtem. Aztán letettem, vártam 1 hónapot, hogy lássam a ciklusom, majd következő hónapban meg is fogant a fiunk.

Tökéletesen egészséges terhességem volt, 37. hétig dolgoztam, a gyerek is 10/10-es apgarral született.


Ezek a mai gyógyszerek már nem tartalmaznak annyi hormont, hamar kiürül a szervezetből.

2016. nov. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem bízol az orvosodban, keress mást, szerintem minden eset más pl. Az sem mindegy pontosan milyen gyógyszert szedtél.
2016. nov. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nézd, én azt gondolom, ha ellentétes információkat kapsz (persze hozzáértőktől), akkor biztonság kedvéért tartsd magad a leghosszabb intervallumhoz, a biztonság kedvéért. Hiszen kibírni ki lehet és ha felesleges is az éppen szedett gyógyszernél az óvintézkedés, abból baj nem lehet, ha kivárja az ember a javasolt határidőt, a leendő gyermeke érdekeit szem előtt tartva pedig biztosan kibírható a várakozás. Nem? Az ember szeret biztosra menni, pláne ha a gyermekeiről van szó. Túlaggódni felesleges, 3 hónapon nem múlik igazán és legalább egy dologgal kevesebb, ami miatt stresszelni kell, lesz még épp elég, amin majd a terhesség alatt anyukaként kattoghat az agyad. A nyugalmat megéri, nem? Sok sikert, vagy nem tudom mit kell a próbálkozó pároknak kívánni!?
2016. nov. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!