Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom elkényesztettem, de...

Tudom elkényesztettem, de nehibáztassatok! Csak ugy alszik el ha lefekszem melléje! (de csak 2 honapos) Napközben alig alszik valamit csak ha lemegyünk! Egésznap a keze a szájában van! Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 30. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmit sem csinálsz rosszul és nincs elkényeztetve. Az én fiam ilyen idősen egyáltalán nem volt hajlandó nappal aludni, csak ha mellette feküdtem. Amint felkeltem mellőle, már fel is ébredt, lehetett az 20 perc vagy akár 1 óra is, rögtön megérezte. Most 7 hónapos, leteszem, fordul és már alszik is. Egyedül, magától és a kiságyában. Szóval szerintem élvezd ki ezt a rövid időt, amíg még egyáltalán mellé fekhetsz. Ha hajnalban magamhoz veszem, akkor már marja az arcomat, mászik a fejemre, hogy nehogy már aludjunk még egy kicsit, ha át akarom ölelni, akkor tol el magától, hogy: Hahó, én már fel vagyok, tessék velem játszani, nem alszunk!

A keze valószínűleg azért van egész nap a szájában, mert felfedezte, hogy van neki. Majd erről is leszokik. Néha az én fiam is csuklóig matat a szájában.

2010. ápr. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az alvási szokásaik napról napra változnak, az is lehet, hogy egyszer csak leszokik róla magától. Próbálgasd, hogy beteszed a kiságyba. Nekem egy 2 éves lányom van, ő cicin aludt el sokáig, magától leszokott róla. A fiam nekem is 2 hónapos, ő éjjel csak velem volt hajlandó aludni 1 hónapos koráig.Ő még attól alszik el nagyon hamar, ha bekapcsolom a hajszártót.

Akkor kapja be az öklét, ha éhes, vagy álmos. Cumi helyett.

2010. ápr. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
2 hónapos babát nem lehet elkényeztetni, csak "félretanítani". Még korai ettől félni, de ha azt tapasztalja, hogy az alvásnak az a rendje, hogy Anya mellette fekszik, akkor ezzel azt tanulja meg általad, hogy ez így van rendjén. Csak ennyi a kockázata. És ha sokáig így csinálod, természetesen, nem fogja érteni, hogy utána meg miért akarod, hogy egyedül aludjon el az ágyában, ha egyszer nem ezt "tanulta". Nehéz dolog ez, de talán kezdd azzal, hogy nem hagyod magára, csak beteszed az ágyába, de azért ott maradsz, simogatod, esetleg dúdolsz neki. Hátha....
2010. ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül baj az, ha melletted alszik el. Mondjuk az első válaszolónak rosszabb volt, mert felébredt, ha felkelt mellőle. Nekem is így alszik napközben, hogy mellé fekszek 5 perc múlva elalszik, aztán felkelek és csinálom a dolgomat. Éjjel a kiságyában magától elalszik. Ő így szokta meg.
2010. ápr. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindent jol csinalsz, az a dolgod most hogy vele mellette legy! Hasznald ki hogy kinek tobbet fogod olelgeted nezed, mert olyan hamar elkezd maszni jarni es akkor mar minden erdekesebb lesz nalad es nem maradna meg melletted!

En 6 honApos koraig ringatva altattam, volt hogy 2 oran at setaltam es ringattam majd megprobaltam lerakni es akkor felkelt, kezdodott az egesz elorol. Szinte csak olben aludt nappal. Most mar 15 honapos lerakom es alszik. Maj ha nagyobb lesz elelszik magaban addig pedig szeretgesd! :)

2010. ápr. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

NEM kényezteted el, még nagyon kicsi. Olyan gyorsan elmegy az idő, pont egyik nap nosztalgiáztam. :) Szeretgesd, ölelgesd, és feküdj nyugodtan mellette (te is pihensz és ez nagy érték)

Az én kislányom még 9 hónaposan is úgy szeretett elaludni, hogy hozzám / este apukához bújt. Ő sem nagyon aludt nappal, éjjel nem volt gond az alvás. Most már elég, ha megölelgetem / este apuka kicsit bújik, cumizik, aztán letehetjük. Megrebben a kicsi szeme (okés az ágyikómban vagyok) és el is alszik.


10 hós miniszörnyeteg boldog anyukája

2010. ápr. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!