Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Négy hónapos babámnak nagyon...

Négy hónapos babámnak nagyon száraz a böre es foltokban piros is neki. Ismertek valami házi módszert?

Figyelt kérdés
Voltunk már orvosnàl, kapott is krémet de csak pár napig szabadott használni. Akkor jobb is lett, de most (pár nap mulva) megint kezd száraz es piros lenni. Weleda baba krémet hasznàlunk de ha tudtok màr ötletet is írjatok légyszi.
2016. dec. 15. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ekcéma, nagyon oda kell figyelni a hidratálásra, gyógyszertárban kaphatóak jó drágán hipoallergén krémek. Általában valamilyen élelmiszer allergia áll a hátterében, érdemes figyelned, hogy mitől jön ki, bár én már az anyatejre is allergiás voltam, vagyis arra, amit anyám evett. Fáj és viszket egyébként, ha nyűgös, akkor lehet, h emiatt van.
2016. dec. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Eddig csak anyatejet kapott. Nem tudom mitöl lehet ez neki.
2016. dec. 15. 20:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sokfélét próbáltunk,nekünk a DM-es Babylove Ultrasensitive krém vált be. Ebben kőolajszármazékok sincsenek, a kislányom bőre azt se bírta. Fél éve használjuk, de már csak naponta egyszer, fürdés után kenem, nagyon szép lett a bőre, sehol egy folt hónapok óta. Bár valószínű, hogy nálunk a tejfehérje okozta az ekcémát, mert mióta diétázom azóta jött rendbe teljesen.
2016. dec. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Ő is 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott, de abban is átmegy a tejfehérje és érzékeny lehet rá a pici. 4 hónapos kora óta diétázom, most 1 éves, még nem kaphat semmilyen tejterméket.
2016. dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Akkor mától figyelem, hogy mit eszek. Te honnan jöttél, hogy a tojàsfehérje miatt volt?
2016. dec. 15. 20:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal! Nálunk is hasonlóan 4

Hónaposan jött ki az ekcema. Akkor még bőven anyatejes volt a lányom. Külön csináltam citrusdiétát kb 1-2 hétig. Utána dióféléket és tejterméket is kerültem. Külön külön, hogy egyértelmű legyen, hogy mely allergének lehetnek. Egy tanács : nagyon rovid fürdetés, ne ázzon a bőre a meleg vízben sokáig, mert az is nagyon szárítja. Plusz egy tipp: a ruháit próbáld meg mosódióval mosni és ecettel öblíteni. Ha tartasz tőle lehet antiallergén bio mosószereket is venni. Lehet, hogy azt nem bírja a bőre.

2016. dec. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is azt mondták,hogy ekcèma. De csak télen jön elő neki, a sok ruhától,mert nem szellőzik a bőre. Szteroidos krémet ne használj neki,tud felírni a gyerekorvos fürdetőkrémet és jó zsíros testápolót. Mi 5 éve használjuk és nagyon sokat segít.
2016. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Linola fett használt.
2016. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

vegyél a gyógyszertárban lanolint vagy kakaóvajat és abból keverj a fürdővizébe mindig 1-1 mogyprónyi darabot.

ugyan a kádat utána sikálni kell, de mehéri, a gyerekemnek teljesen rendbehozta a bőrét (előtte semmi más, sem bolti, sem gyógyszertári kevert cucc), pedig elég sok helyen annyira száraz volt, hogy szinte pörkösödött.

2016. dec. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!