Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Menetiránynak háttal bekötött...

Menetiránynak háttal bekötött hordozó (csak így lehet) lassan kicsi lesz, de még csak 6,2 kilós és 3 hónapos a baba. Újat kell vennünk?

Figyelt kérdés
Graco Tour de Lux babakocsinhoz olyan hordozó/autósülés van, amelyiknek van talapzata a kocsiban, így csak menetiránynak háttal köthető be. Viszont a babánk lába hamarosan a hátsó ülés támlájához ér. Ugye az nem egészséges/biztonságos, ha elérei a lába. Vennünk kell újat?
2010. máj. 3. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
nem kell. mindegyik ilyen tipusú ülésből kilóg a lába. legalább fél éves koráig ebben utazzon, hidd el neki nem lesz kényelmetlen ha rugdoshat vmi játékot ott! én 8hósan ültettem csak rendes ülésbe, addig zongorát taposott! :))
2010. máj. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha eléri a baba lába az üléstámlát. Egyébként sem szabad még ilyen pici babát menetiránynak bekötni - üléstől függetlenül.

Pl gondolj bele, vannak játékok, amiknek az a lényege, hogy az üléstámlára teszed és a baba rugdalja. Hogy játszana vele, ha el sem éri?:) (pl Tiny Love Béka)

Nem kell új hordozót vennetek még egy jó ideig :). Csak ha olyan hosszú lesz, hogy már a nyakába kéne hajtania a lábát :) - az én fiam most kezdi felhúzni a lábait utazáskor, de még ki is bírná nagyjából nyújtani, pedig 8 hós és 8,3 kg, 70 centi.

2010. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nem jól tudod, azzal semmi gond ha a lába kilóg a hordozóból! a buksijának nem szabad. nagyon sokáig ki fog lógni a lábacskája, majd ha már rendes ülésben fog ülni abból is mert azt is először menetiránynak háttal kell bekötni.

tedd úgy a lábacskáját, hogy behajlítod a térdét és a tappancsát összeérinted ahol van a hordozó biztonsági öv kapcsolója. nem tudom így érthető-e, mint ha törökülésben ülne.

2010. máj. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válszokat. Kedves utolsó: igen, érthető:)
2010. máj. 3. 12:51
 5/7 anonim ***** válasza:
szuper :)
2010. máj. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


No hasonló gondunk van nekünk is, tegnap tettem fel a kérdést...


Ha a lába hosszabb, az nem olyan nagy baj, viszont ha a feje már túllóg egy picit is a hordozón, azt már nem szabad használni.


Nekem 4 hósan 80 centi a fiam, már kinőtte a hordozót. Szintén Graconk van...

Tökmindegy hány kiló, ennyi idősen csak háttal beköthető ülésben utazhat. én 0-18 ülést kergetek, de olyat, ami totálisan dönthető, hisz ha az autó ülése nem vízszintes, hanem pl hátra lejt, akkor az ülésben bedöntve is függőlegesen ül a gyerek, ami ennyi idősen még tilos!


Nekem is többen ajánlották a 9kgtól való üléseket, de nem értik meg, hogy hiába van meg a súlya, hossza, egy ekkorka baba CSAKIS háttal utazhat.

Sajnos még ott tartok,nem tudom milyen ülést vegyünk, mert felénk nincs bababolt...

2010. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

bocsi az offért!!!

3 hónaposan 80 cm? gratulálok, jó magas lesz :) én fiam 70 cm, azt hittem nagyon magas... :) na majd megyünk a kosár meccsekre :P

2010. máj. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!