Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vagyok anyának való ugye?

Nem vagyok anyának való ugye?

Figyelt kérdés
Manapság egyre többször érzem, hogy elegem van a lányomból. Állandóan sír, nyafog, nyüsszög nincs el egyedül egy percet sem. Nem köti le semmi, az ételt úgy kell beleimádkoznom, ha sikerül is csak minimális adagot.már a második hónapja nem hízott semmit. Tehát úgy összességében semmi nem akar és ez kiborít és már nincs hozzá türelmem . 11 hós Nem tudok már vele mit kezdeni. Az agyamra megy.Miért nem tud vidám, kiegyensúlyozott baba lenni?
2010. máj. 3. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Le leszek pontozva az tuti, de megértelek.

Sokan majd írják hogy szegény gyerek érzi hogy ideges vagy rá, és azért ilyen meghogy más örülne ha lenne gyereke stb...szerintem meg ez álságos megközelítés.Az embernek néha bizony rohadtul elege van, akinek sosincs ilyen az sztem vmi szent.:)

Okosat nem tudok mondani sajnos ha ez vígasztal az én fiam se eszik szinte semmit, darabosat egyáltalán nem hajlandó,képes egész nap éhezni szomjazni ha nem az van amit ő szeretne.

2010. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Azt szokták mondani, hogy az nem is anya, aki néha nem kívánja pokolba az egészet...

Úgy látom, elfáradtál...nem tudsz pár óra kimenőt kérni? Az nekem is szokott segíteni, ami tele a hócipőm mindennel...

2010. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
ha nekem elegem van mindenből mindíg arra gondolok, amikor megszületett és arra, hogy mennyire vártuk őt. Így lépem át a rossz pillanatokat. Szerencsére nagyon kevés van belőle egyelőre.
2010. máj. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis pihenővel,gyerek nélküli sétával,vagy ami jól esik orvosolható ez a probléma.Most érzed csak igazán milyen anyának lenni,de ennek van egy másik oldala is,és az csuda jó.Tessék feltöltődni valahogy!Ne erőltesd a kicsit enni,eszik ő annyit amennyi kell neki.Sétáljatok sokat,talán leköti a nézelődés amíg megnyugszol és kitalálsz valamit hogy jó kedve legyen.
2010. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

az elsőnek csak annyit,hogy ez a gondolkodás azért nem átlagos.

szerintem azt nem mi fogjuk eldönteni hogy anyának való vagy e.úgy látom nehéz most egy kicsit,és összejöttek a problémák,ezzel mindenki így van,és át is esik rajta.Nekem 2 gyerekem van,az első már nagy,hidd el lesznek még olyan időszakok amikor azt mondod én nem ilyen lovat akartam,de mint írtam ez csak egy átmenti időszak.De az is lehet hogy egy kicsit te is tehetsz róla,mert nincs el egy percre sem,vagy mert nem eszik,talán ha a legelejétől határozottan neveled akkor nincs ilyen,de lehet hogy igen.szóval erre nincs igazán magyarázat.csak azt tanácsolom,hogy nézd a pici lányod jó tulajdonságai,keresd meg őket,milyen édes dolgokat csinál,miket mond,vagy mit érzel mikor hozzád bújuk,vagy hogy milyen édes volt amikor felállt.egyébként ha menni fog,valószínűleg sokat javul a helyzet hisz a menéssel egy ideig leköti magát.fel a fejjel,a gyereknevelés 20 éves program,és ebből még csak 11 hónap ment el.gyűjts erőt.

2010. máj. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat olvastam volna...

16 éves korom óta meg vagyok őrülve, hogy nekem gyerek kell, imádom a gyerekeket. "Felneveltem" öcsém és több unokatesómat is, alig vártam , hogy sajátom legyen.

Most nagylányom 22 hós, kislányom 8 hetes.

De néha sírva fekszem le, és csak azt érzem, hogy szégyenlem, hogy a földön vagyok, mert úgy bánok a gyerekeimmel, ahogy.

Nekem nincs idegem 10-ig számolni sokadjára is, nem tudom mosolyogva elüteni a mindennapi rosszaságait, nincs idegem, ha sokadjára nem azt csinálja, amit kérek tőle-pedig okos kislány, tudja, hogy mi a rend.

Ilyenkor nagyon szarul érzem magam, mert hát nekik csak mi vagyunk, és tőlünk tanulnak.

Próbálok ezen tudatosan változtatni, néha megy egy-két napra, de akkor megint történik valami és borul a bili.

Ami nekem nagyon rossz, az a monotonitás, hogy minden nap ugyanolyan, egyik sem más a többitől. Minden nap lányom kelt ,mikor én még hulla fáradt vagyok, de már húzza le rólam a takarót, hogy menjünk öltözni, minden etetés harc, mert be nem áll a szája, minden bilizés harc, mert ő még kakil bele, minden alvás harc, mert csak hozzám bújva alszik el és sokszor ébred... és ebben nincs hétvége, nincs szabadság, nincs olyan, hogy valami kicsit másképp lenne. Mikor várom a hétvégét, hogy majd párom segít, és kicsit kiszakít ebből, akkor ő felébred előttem és kihúz a kerbe kertészkedni, és megint minden olyan, mint hétköznap...

Én sokat járok sétálni, vagy hozzánk jönnek a szomszédok, és ez legalább társasági élet, ha már dolgozni nem járok. Minden alkalmat megragadok a kimozdulásra, a védőnőt, dokit, babaklubbot, néha egy városlátogatást...

Ne hagyd magad begyöpösödni, keresd a társaságot, és néha panaszkodd ki magad, jobb lesz:-)

Jön a jóidő, ez is segít majd, hidd el!!

2010. máj. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
az én kisfiam alapjában véve egy tündér, ha néha mégis van vmi nyűgje, akkor viszont engem is ki tud borítani... :) Nem vagy rossz anya, csak néha sok az embernek mindaz, ami egy ilyen kis szarossal jár, főleg ha sokat van egyedül és nincs segítsége... Ne érdekeljen más mit mond, másnak jó evő a gyereke, egyedül alszik el... Lehet a fele vetítés. Adj magadnak néha kimenőt, néha próbálj meg 10-ig számolni... :) Ne végy mindent halálosan komolyan, legyél picit lazább. Én is ilyen típus vagyok, mint Te de tudatosan "nevelem át" magam... :) Itt a jó idő, sétáljatok sokat, élvezzétek a tavaszt! Minden jót!
2010. máj. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát ez az hogy még sétálni sem tudok vele, mert akkor is nyafog és tekeri magát kifelé a babakocsiból. Egyszerűen borzasztó. Istenemre mondom én nem akartam, hogy ilyen legyen. Határozott elképzeléseim voltak, aztán nem lett belőle semmi.Eédöntöttem annak idején, hogy az én lányom nem lesz válogatós. Aztán mi lett belőle? Válogat.Lehet én is hibás vagyok. De amikor már nem evett semmit sem egész nap szinte, kerestem azt amit végre megeszik, hogy legyen benne egy kis étel. Elképzeltem, hogy nem lesz nyafogós és én majd határozott leszek és mi lett? Állandóan nyafog és mikor már őrjöng egy csomó ideje az ágyban és én már nem bírom hallgatni csak bemegyek hozzá.

Szóval úgy érzem kudarcot vallottam. Azt hittem mindig magamról anyának való típus vagyok, de rá kell döbbennem, hogy nem :(

2010. máj. 3. 14:42
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Begépelek neked egy idézetet Ranschburg J. Szülők könyvéből:


"A kutatók szerint a csecsemők temperamentuma veleszületett tulajdonság, mely független a szülők szociális-gazdasági státuszától és a gyermek nemétől, de a család nevelői stílusa sem befolyásolja számottevően. Ugyanakkor a gyermek fejlődése, a tény, hgoy személyisége az évek során harmonikus lesz-e vagy diszharmonikus (vagy éppenséggel kóros), nem a ttól függ, hogy veleszületett temperamentuma alapján melyik csoportba sorolható a fentiek közül, hanem attól, hogy vérmérséklete (és az ebből adódó magatartási jegyek) mennyire egyeznek meg a gyermekkel szemben támasztott szülői-nevelői igényekkel! Ha egybeesés mutatkozik a csecsemő viselkedése és a szülői elvárások között, a gyermek korai fejlődése vszínűleg optimális lesz, ha viszont a szülői igények alapvetően eltérnek a csecsemő temperamentumától, a személyiség sikeres alakulásának prognózisa romlik.

...

A korai temperamentumjellemzők tehát a szülői-nevelői elvárásokhoz való viszonyuk szerint módosulnak: amennyiben nem ütköznek a szülő gyermekével szemben támasztot igényeivel, óvodáskorra a "nehezen kezelhető" gyermek jól beilleszkedhet a közösségbe annak ellenér, hogy alapvető temperamentumvonásai - különösképpen aktivitási szintje, alkalmazkodása és reakcióinak intenzitása - főként kritikus helyzetekben jól felismerhetőek. Mindennek természetesen az ellenkezője is igaz. Ha a csendes, passzív, önérvényesítésre ritkán vállalkozó, könnyen kezelhető gyermek olyan családba születik, ahol a szülők jóval aktívabb, tettre készebb gyerekre vágytak, a kisfiúból(lányból) óvodáskorára szorongó, konfliktusokkal küzdő, tehát bizonyos értelemben nehezen kezelhető gyermek válhat."


És még sok-sok érdekes, megfontolni való dolog van a Temperamentum fejezetben - és az egész könyvben.

Lehet, h hülyeséget mondok, de próbáld meg elfogadni a babádat, hátha javul a helyzet.

És vedd meg a könyvet, hátha segít az elolvasása.

Ja, és éssel nem kezdünk mondatot, tudom...:)

2010. máj. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt mondom, mint a többiek, kissé elfáradtál. Pont most vagyok Én is hasonló periódusban. 15 hónapos lányom egy dühöngő, hisztirohamokkal bombázó kis boszi lett mostanság. De majd ezt is átvészelem valahogy, ahogy Te is biztosan. :-) Alig várom, hogy beszéljen, és végre el tudja mondani, hogy mit akar. Vagy akkor sem lesz jobb?
2010. máj. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!