Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell cserélni a cumisüvegeket?...

Kell cserélni a cumisüvegeket? Vagy csak a szivófejeket kell? Ha igen milyen időközönként?

Figyelt kérdés
A cumikat cserélem kb 2-3havonta.
2008. okt. 7. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A cumisüvegeket nem kell cserélned, legfeljebb csak akkor, ha mondjuk a legkisebb méretű (nekünk aventes van, a kicsi azt hiszem 125 ml-es) már nem elegendő. A szívófejeken - megintcsak az aventesről mondom - számok vannak, amik azt jelentik, hogy hány hónapos kortól célszerű őket használni. A különbség közöttük az, hogy egyre több/nagyobb a lyuk rajtuk, igazodva a babó szívóerejének a növekedéséhez. Szóval a kérdésedre a válasz: a szívófejeket célszerű cserélni, de utána kell nézni, hogy annál a márkánál, amit használsz, milyen fejek vannak, és hány hónapos kortól ajánlottak.


Remélem tudtam segíteni: egy 4 hónapos kisfiú anyukája

2008. okt. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem sérült akkor nem kell kicserélni a cumisüveget, elég fertőtleniteni ha sűrűn használja a babácska akkor hetente 1x minimum. A cumit meg szintén fertőtlenitve sokáig lehet használni főleg a mai szilikonos cumikat. Az hogy milyen hamar használódik el ez az anyag minőségétől függ, de 2 havonta ajánlatos másikkat rakni.Jól csinálod ! anyuka
2008. okt. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
aventes cumisüvegeink vannak. köszönöm a válaszotokat!
2008. okt. 7. 22:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaz, nem aventes volt, de nálunk volt bizony olyan, hogy alul beleszáradt a tápszer, bárhogyan sikáltam a cumisüvegmosóval, illetve áztattam, benne maradt az alsó résben (nem tudom minek csinálnak rést alulra). Ezért én inkább kicseréltem. Ha ilyen gond nincs, akkor nem muszáj cserélni.
2008. okt. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!