Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez csak szerintem szörnyű és...

Ez csak szerintem szörnyű és gondatlan? Egy éves gyereknek hogy lehet adni gulyás levesből zöldséget és palacsintát. Egy ilyen picinek még a babapépeket kellene ennie.

Figyelt kérdés
2010. máj. 4. 16:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem szörnyű és gondatlan. Egy éves gyerekek már nagyrészt azt eszik, amit a szüleik (természetesen ne legyen erős, és túl fűszeres). De én ebben semmi kivetni valót nem találok.
2010. máj. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A mi gyerekeink 1 évesen már mindent ettek:)Imádták a kenyeret amit bemártogattunk a gulyásba....Szerintem rendben van...
2010. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen már nyugodtan kaphat akár gulyáslevesből zöldséget és húst is, sőt még egy kis palacsintát is, ha már előzőleg kapott tojásfehérjét és tejet. 1 évesnek fokozatosan nyugodtan lehet adni "felnőtt" ételeket kevesebb fűszerrel. Egyáltalán nem kell "babapépeket" kapnia ennyi idősen :) Az enyém 8 hónapos korától csakis a darabos ételt eszi meg...pedig még foga se volt akkor! Igaz, 1 évesen még külön főztem neki, de néha kapott a miénkből is...
2010. máj. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányaim már mindent ettek 1 évesen!Szerintem ez így rendben van!!
2010. máj. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a gondtalan,aki egyélves gyereknek csak tápszert és bébiételeket ad ! Igaz,hogy ma ezt mondják a tápszergyárak, de ezek a gyerekek nem fejlődnek rendesen. Sok családot ismerek,akiknek a gyereke már 10-12 hónaposan mindent eszik,és gyönyörűen fejlődnek.Az anyukájuk nem panaszkodik, (mint itt sokan),hogy a gyerek nem akar megenni semmit,rossz evő stb.

Ha te is adnál a gyerekednek rendes ételt, rájönnél,hogy szívesebben eszi meg,mint mincdennap ugyanazt az ízetlen,egyfoma kaját. Te sem ennél szívesen hónapokon keresztül rántott húst krumplival. Miér várod ezt el a gyerekedtől?

2010. máj. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is normális. Én már hallottam olyan babáról aki 8 hónaposan csülköt evett, na az már kicsit durva.

Az én lányom 10 hónaposan reszteltmájat evett krumplival, persze összepépesitettem neki mert még csak 1 foga volt. Nagyon izlett neki, semmi baja nem lett tőle, különben azért adtam neki mert kinézte a szánkból.

2010. máj. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
babapépet?na ne már!!!nagyon jó neki a gulyás leves!!!
2010. máj. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos korától kisfiam azt ette amit mi, kivéve a tejes dolgokat még akkor. Már bocsi, de te hol élsz? Nem kell bedőlni a gyártóknak?
2010. máj. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem gondatlan dolog,mert egy éves kor után már meg kell ismertetni a babát a felnőttes izekkel,sőt ha lehet már előbb is el kell kezdeni.Nekem két gyermekem van és 1 éves korukig külön főztem nekik,pépeket kaptak de utána már lassanként szoktattam őket a felnőttes izekhez.Persze fokozatosan,nehéz ételeket,túl fűszereset és zsirosat nem szabad adni.Kislányom februárban múlt 1 éves,tehát neki pár hónapja kezdtem el a mi kajáinkat adni,izlik neki minden amit eddig kapott. :)
2010. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam kb. 10 hónapos kora óta azt eszi, amit mi. Ameddig a pépekkel próbálékoztam, gyakorlatilag semmit nem evett, abból is csak keveset :-)

Azóta eszik csak rendesen, mióta ilyeneket eszik. Úgyhogy ha még gondatlanság lenne is - persze nem az - akkor is adnék neki ilyesmit, mert más nem kell neki...

2010. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!