Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónaposan 9 kg tényleg...

5 hónaposan 9 kg tényleg irreálisan sok lenne?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 hónapos (lesz jövő héten), 9 kg.

Tudom, hogy az átlagnál nagyobb, eddig nem szólt senki, de a gyerekorvos ma megjegyezte, hogy már nem kéne ennyit hízni.

Bár nem tudom, hogy lehet befolyásolni, pláne, hogy igèny szerint szopik.

Akinek hasonló mèretű volt a babája, hogyan alakult a súlya a kèsőbbiekben?

Akadályozta a mozgásfejlődésben?



#baba #5 hónapos #anyatej #Súlyfejlődès
2017. jan. 18. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk hasonló volt, ahogy elkezdett négykézláb menni, megállt a súlynövekedése, volt olyan hónap, hogy épp hogy csak a minimális növekedést produkálta - mire két éves lett, a súlygörbe közepe körül volt, pedig fél éves és egy éves kora között igencsak a felső határvonalon mozgott végig.
2017. jan. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is ennyi volt, 6-8 hónapig semmit nem hízott szinte, most 9 hónaposan 11 kg 80'cm körül, tök formás baba. Leáll a hízása ne aggódj, ez genetika főként.
2017. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Már rég megdőlt, hogy anyatejest ne lehetne elhízlalni. Nem minden csecsemő tudja a "mértéket".
2017. jan. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Ne aggódj, az én kisfiam (anyatejes) az első 3 hét alatt 1kg-t hizott. 6 hónaposan 10kg volt. 1 évesen 11kg, 2 évesen 13kg, 3 évesen 15.5kg.

Nincs ezzel semmi gond. Anyatejjel nem tudod túletetni.

A mozgásfejlődést nem siette el, mindent az "ajánlott" időintervallum végén csinált, de nem maradt ki semmi. Kúszott, mászott, sétált.

2017. jan. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hány centi? És mennyivel született?


Az én fiam is nagy volt súlyban ekkor, 7,7 kg 5 hónaposan ez már neki lassult gyarapodás volt, mert 4 hónaposan már 7,4 kg volt, 1 évesen meg 12,2 kg szóval nagyon nem kevés, sőt. A 81 centihez nem volt vékonyka. Most viszont alig hizik, 16 hónaposan alig valamivel több, mint 1 évesen volt csak növekedett azóta hosszban.

Egyébként nem akadályozta a mozgásfejlődésben a súlya.

2017. jan. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2017. jan. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

3860 g-mal ès 54 cm-rel született.

Most 69 cm.

Csak sokan riogatnak, hogy ìgy nem fog megindulni a mozgás, csak nehezen/később. Mèg nem forog hasról hátra, se vissza.

(A nagyobbik lányom nem volt ekkora, fél évesen volt 7,7 kg, és ő is csak 7 hónaposan kezdett forgolódni.)

2017. jan. 19. 08:18
 8/10 A kérdező kommentje:

#3 és #6 válaszolónak:

A baj csak az, hogy nem látni bele, mennyit eszik a baba, ha szopik...

Èn 2 hónapos koráig méregettem a szoptatás mennyisègèt, ès egyet tudok mondani: Nagyon változó volt. Volt, hogy 200 ml-t megevett, de olyan is, hogy 60 ml-t...

Azóta nem mèrem, fogalmam sincs mennyit eszik. Elkezdtem a ht-t, 1 étkezèst már majdnem kiváltottunk.

2017. jan. 19. 08:33
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Az én kisfiam ugyan 6 hónaposan volt 9 kiló (3490 grammal és 54 centivel született). Utána visszavett a hízásból. 1 éves státuszon 10470 gramm volt és 77 centi. Soha nem, mondta senki hogy korlátozottam az evését. 16 hónapos lesz, csak akkor eszik ha éhes. Semmit nem lehet bekleeröltetni, tudja mi kell neki.
2017. jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Elözö vagyok: 6 hónaposan forgott, 9 hónaposan mászott, 9,5 hósan felállt és elkezdett lépegetni is. 14,5 hónapos kora óta stabilan egyedül jár.
2017. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!