Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » NAGYON mohó babának mikor...

NAGYON mohó babának mikor adtatok darabosat, pl. babapiskótát?

Figyelt kérdés

Most 10 hónapos, 6 foga van! Elegendő mennyiségű ebéd után kapott 8, 9 és most 10 hónaposan kiflit v babapiskótát, de mindháromszor majdnem megfulladt! Az elején még majszolgatja, de aztán hirtelen leszakít egy darabot, amit egyből le is akar nyelni és meg is teszi! Ma 2 anyuka unszolására adtam neki piskótát, akik egyszerűen nem értették, hogy miért is nem akarok neki adni. (Az egyikőjük ugyanennyi idős babája már almát is eszik(!) Utána már értették..... De ilyen áron soha senkinek többet nem "bizonygatom" szóval higgyétek el, hogy nagyon gáz a dolog!!!

De akkor mikor adhatok neki ilyen jellegű ételt, hiszen sokára lesz még, mire megérti, hogy lassabban kell enni..

Még most is iszonyatosan érzem magam, pedig fél napja történt. Sírtam is. Már leírni is jó volt...


2010. máj. 5. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 13 hónapos,4 foga van,de még csak falatkákat tudok neki adni,azt is csak egyszerre egyet lehet,ami előtte van,vagy a kezében,azt mind betömi. Ő is fuldoklik,csak a pufit merem odaadni,az elolvad a szájában. És engem is állandóan szekálnak miatta,pedig nagyon régóta próbálgatom,de már nem húzom fel magam rajta,minden baba más,és az én gyermekemet én ismerem.
2010. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, szerencsére nem sokan küzdünk ezzel a problémával. Iszonyatosan nyomaszt az eset. A Te babád hogy járt? Gyorsan kikaptad a szájából? (Amikor másodjára jártunk így, ki sem nyitotta a száját, de nem emlékszem pontosan). És köszi, hogy válaszoltál!
2010. máj. 5. 22:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne add a kezébe, hanem csak te tartsd a szájához, hogy nyalogassa, ha akarja, ha meg jól bele akar harapni, akkor vedd el tőle, akkor idővel óvatosabb lesz.
2010. máj. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok,az én lányom nem fuldoklik mostanában,csak öklendezik,és kikotrom a torkából.Sajnos mi nem csak étellel jártunk így,mindent a szájába vesz,kavicsot,stb,volt pár húzós eset,amikre még most is remegve gondolok. De kb 1 hónapja már egész ritkán töm a szájába dolgokat,így az udvaron is jobban el merem engedni. Engem is mindenki hülyének nézett,de aztán a szomszéd néni a kezébe adott 1 kenyérhéjat,amit egészben benyomott,volt nagy ijedtség,de nem lett komoly baj szerencsére,és ezt gondolom továbbadta másoknak is,mert azóta nem próbálkoznak. De én is jobban ki merem nyitni a számat!
2010. máj. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a másik két választ is, de sajnos azóta is ezen forgok, már kezdek bekattanni. :(((
2010. máj. 7. 11:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam is 10 hónapos és 6 foga van, nem adok neki darabosat, ugyanis mindent betöm a szájába és ott tartogatja, néha még a bébiételt is, aztán persze fuldoklik, öklendezik. Múltkor a kenyérhéjat kotortam ki a szájából, mert persze én is engedtem az unszolásnak, hogy miért nem adok neki valami rágcsát, háát nem tudom, hogy mikor lesz ennek vége. Kitartás neked

2010. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én gyermekem már 18 hónapos.Ő nagyon óvatos és inkább kiköpi, ha nagyobb darab kerül a szájába. Pl összerágja az almát és ha nem elég apróra sikerült, akkor inkább kiköpi. A babapiskótával nincs gond, de szerintem azt még nem kellene neki adnod, mert tojásfehérje van benne, azt 1 éves kora után lehet.
2010. máj. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 17 hónapos, 6 foga van. Ő már a harmadik gyerekem, de esküszöm, úgy vagyok néha, mintha az első lenne;) Borzasztóan féltem őt, mert kb. havonta egyszer Ő is produkál ilyen fulladozós eseteket, legutóbb kedden, majdnem elbőgtem magam, az apja alig tudja kiszedni a szájából az aprócska almadarabot... már köhögött, ütögettük a hátát, próbáltuk kinyitni a száját, borzasztó volt... Más gyerek már rég babapiskótákkal a kezében futkos... nálunk meg kész gyötrelem, olyan lassan megy a darabos ételek bevezetése. Volt már fulladozás lencsefőzelékből, babapiskótától, kiflidarabkától. Én nagyon lassan haladok, nyugodj meg, majd óvatosan hozzászoknak. Mindig mondom én is neki, hogy picit harapjon, jól rágd meg, stb. De néha pillanatok alatt akkorát leharap a kisfiam is, és utána az Istenért nem akarja kiköpni, ragad fel a szájpadlására.
2010. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát majd lassan, óvatosan. De még most nem érti meg, hogy mi az a rágás, meg hogy lassan tegye :S Egy picit megnyugtattatok ! :) - Főleg azzal, hogy más is küzd ezzel.

Majd a dokitól és védőnőtől is megkérdezem, hogy ilyen baba esetében mit lehet tenni!

És ez volt a legeslegutolsó eset, hogy szinte akaratom ellenére másnak engedtem, az tuti ! :)

Ja, és mára már 7 foga van :)

2010. máj. 7. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!