Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kihez fordulhatnánk segítségül...

Kihez fordulhatnánk segítségül? 16 hónapos kislányunk nem eszik semmi, de tényleg semmi darabosat. Pépeset is elég minimálisat. Gyakorlatilag tápszeren él.

Figyelt kérdés

Már 4-5 hónapos kora óta próbálkozom a hozzátáplálással, de még egy étkezést sem sikerült kiváltani. Nem tanulta meg, hogy mit jelent enni, csak játszik az étellel, szétkeni, szétdobálja. Bébiételből eszik 2-szer 100-120 ml-t, a többi tápszer, napi kb. 1000 ml. Ráadásul csak tőlem fogad el bármit is, így nem is tudok 2-3 óránál hosszabb időre elmenni itthonról.

Kérlrk segítsetek, mit tehetnék, mert ez így már nemigen mehet tovább.


2011. okt. 4. 14:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Gyermekorvos első körben! Az majd tovább küld!
2011. okt. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

védőnőt hívd fel.


próbáltad már, hogy beülteted az etetőszékbe, azt amit te is ebédelsz eléteszed és otthagyod egy negyed órára hagy csináljon vele amit akar?

2011. okt. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Sztem neurológus,ill.dévényes.
2011. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Dokitok nem küldött el pl.gasztróenterologushoz?Nem próbáltad hogy kevesebb tápszert adsz Neki?Lehet hogy ha éhesebb lenne jobban elfogadná?!Ültesd bele az etetőszékbe és tényleg csináld azt hogy most evés van nem játék,ha nem kér akkor később ha éhes lesz próbáld meg újra.Olyan úgysincs hogy nem eszik semmit,éhen még nem halt gyerek úgy hogy enni adtak neki,szerintem!
2011. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
most elgondolkodtam... mégis mit csinálna egy dévényes? ledugná a torkán az ételt? nem értem az összefüggést :)
2011. okt. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Lehet hogy én vagyok tájékozatlan de neurológus és főleg Dévényes nem evési problémákkal foglalkozik!
2011. okt. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Gyerekorvos szerint gyerekpszichológushoz kellene vinni. De ki az, aki egy 16 hónapos babával foglalkozna, hiszen beszélni még nem tud.

A kiéheztetés nála nem igazán jön be. Egyszer próbáltam, hogy nem adok neki tápszert napközben, csak pépet meg teát, de egy idő után már nem kellett neki se a pép, se a tea, csak hisztizett. Egy napig (se) bírtuk, és utána egy hónapig nem tudtam beültetni az etetőszékbe, mert rögtön üvölteni kezdett.

Kb. fél éve egyébként voltunk gasztroenterológusnál, mert nagyon nem gyarapodott, de nem talált semmi komolyabb eltérést. Annyi van, hogy refluxos, de mióta ül-mászik-áll-jár, már nem jön ki belőle, ha fel is jön, visszanyeli.

Dévény gyógytornász is járt hozzánk egy fél éve, de nem talált semmit és nem is javult a tornától az evése.

Tényleg nem tudom kihez fordulhatnék. Jó lenne, ha egy szakember kijönne hozzánk lakásra, és megnézné, hogy hogy eszik, esetleg megpróbálná etetni. Nincs olyan az evésre, mint a logopédus a beszédre? Aki megtanítaná harapni és rágni? Foga az lenne hozzá, mindenki csodálkozik, hogy mennyi foga van, 11 már kinn van és 5 most bújik ki.

2011. okt. 5. 12:20
 8/17 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy van olyan aki kimegy házhoz, esetleg a védőnő, na de annak nem szakterülete.

olyat meg végképp nem fogsz találni aki megeteti, biztos vagyok benne, hogy minden orvos azt vágná rá, hogy 16 hónapost ne etessen az anyja. és egyébként egyet is értek.


nem válaszoltál a kérdésemre, volt olyan, hogy beültetted a székbe, elétetted az ételt és otthagytad??? mert lehet te stresszeled túl és emiatt nem eszik, sajnos előfordul ilyen.

próbáld ki, főzzél nokedlit, tedd elé a tálcára, kis villát, kanalat tegyél mellé és hagyd ott, 10-15 percig ne gyere ki a szobából. esetleg a tv elé tolhatod a székét, ha leköti valami lehet belefeledkezik az evésbe

2011. okt. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Igen, szerintem is az az ideális, ha egy 16 hónapos gyereket nem kell etetni, hanem eszik maga. De sajnos mi ettől még nagyon messze vagyunk, először meg kellene tanulni, hogy mi az, hogy étel, és mi az, hogy enni.

Neki minden játék. Ebben én is hibás vagyok, mert hagyom, hogy játsszon a kanállal, etetőtálkával, pohárral, csak hogy valamit egyen. Borzasztó disznóólat csinál, ahogy írtam, mindent dobál, belemászik az ételbe és szétkeni, utána fél óráig takarítok. Egy dolgot nem hagyok neki, hogy az etetőtálkát ételestül ledobja.

Egyedül még nem hagytam az etetőszékben, mert feláll benne. Ha bekötöm, hisztizik, és legközelebb nem hajlandó beleülni.

Egyébként sokszor a földön ülve eszem, vagy ha asztalnál, felveszem az ölembe, de úgy is csak szétkeni az ételt, a szájába nem veszi. Tartok neki műanyag dobozokban háztartási kekszet és kölesgolyót, de csak játszik velük, vagy ha a szájába akarom tenni, kiveszi a kezemből, és ő rakja az én számba.

2011. okt. 5. 13:23
 10/17 anonim ***** válasza:
Azzal azért nem értek egyet hogy egy 16 hónapost ne etessen az anyja!Nem minden 16 hónapos gyerek tud egyedül enni,sőt!!!!Nagyon megértelek,sajnos az én lányom is elég rossz evő,de segíteni sajnos nem tudok!Szerintem mindenképpen dokitól kérj tanácsot biztos tudnak Nektek segíteni!
2011. okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!