Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lett az elmúlt 5-10...

Miért lett az elmúlt 5-10 évben divat ilyen borzalmas neveket adni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom, mostanában már meg se merem kérdezi, hogy hogy fogják hívni a babát, mert elszörnyedek. Alig hallani szép, normális, viselhető neveket. Itt gyakorin is, ha van egy nap 5 névvel kapcsolatos kérdés, abból legalább háromban vállalhatatlan nevek vannak felsorolva.
2017. jan. 29. 12:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
43%
Milyenek a normális nevek?
2017. jan. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%
Mert sokan nem akarnak régi, hagyományos, vagy éppen gyakori nevet adni a gyereküknek, csak sokan meg átesnek a ló túloldalára és már annyira modern nevet adnak, ami inkább vállalhatatlan, mint szép vagy jó.
2017. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
45%
Igaza van az elsőnek.Mi számít normálisnak?Mert szerintem mindenkinek más.A lányom Kamilla,sokaknak tetszik,de legalább annyian elszörnyednek rajta,hogy miért kellett virágról elnevezni.Az számukrs lényegtelen,vagy nem is tudják,hogy a Kamilla név nem a virágról lett mintázva,hanem pont fordítva.
2017. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

Neked mi számít normálisnak?


Mindenkinek máshol van a határ a válallható és a vállalhatatlan kategóriák között.

2017. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

3as, a Kamilla szép név, szerintem vállalható.


Árven, Kolett, Benett, Noel, Zara, Kolen, Lara, Mia, Dilen, Ájrin, Kersztin, Hadúr, Balzsam, Fahéj, Norisz

ilyesmikre gondoltam, nekem ez már a túl sok kategória, de a mi környékünk hemzseg az ilyen nevű kicsiktől. Csak érdekel, ti mit gondoltok erről a jelenségről. Volt anyuka, akit megkérdeztem, ő azt mondta, hogy különlegeset akart adni, de mikor szólt a fiának, hogy Benett, két másik is felkapta a fejét. Meg szerintem nem attól lesz egy gyerek különleges, hogy kacifántos neve van.

2017. jan. 29. 12:53
 6/29 anonim ***** válasza:
47%

Bocs de izlesek es pofonok. Egy Noel vagy Mia teljesen normalis nev. A vilag valtozik, csak valakik lassabban kovetik. Nagyanyaink is biztos megrokonyodtek az elso Alexnel vagy Dominiknel.

Oke van hatar, mondjuk egy Tunder nev fura, de ha valaki elkezdi a sort lehet hogy 20 ev mulva a Tunder nem lesz kiemelkedo, olyan lesz, mint egy Krisztina. A TOMEG hatarozza meg mi az atlagos, ha egy nev elterjed, a TOMEG hasznalni kezdi, atlagos lesz.

2017. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Igen, ízlések és pofonok, nálam se a Noel, se a Mia nem tartozik a normális nevek közé, bár lehet azért, mert barátnőm csivaváját hívják Miának, így én azt elkönyveltem állatnévnek. Meg nem azt mondtam, hogy a mai divatú nevek között nincsenek vállalhatóak, mert vannak, de nálam ezek nem azok.
2017. jan. 29. 13:20
 8/29 anonim ***** válasza:
58%

Ma ez az, szubjektiv! Lakotelepen lakik egy Sanyi nevu tacsi, ismeros nyula Matyi. Kutyam Panni, elozo meg Dani.

Akkor ezek mar nem normalis nevek embernek?

Ne haragudj de a kerdesed olyan mintha azt irtad volna ki hogy miert esznek az emberek rossz izu kajakat mint pl tokfozelekvagy sajtosteszta mert TE nem szereted tehat rosszak. Az egyeni izles nem az origo.

2017. jan. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Jó, utolsó, de felnőttként mennyire vállalható egy Mia vagy Noel? Én azt vallom, Magyar gyereknek adjunk normális, Magyarországon is viselhető nevet. Mert ezek a nevek egy magyar vezetéknévvel nagyon rosszul hangzanak.
2017. jan. 29. 13:30
 10/29 anonim ***** válasza:
52%
Már milliószor le lett írva, hogy a szépség szubjektív. Azt, hogy neked nem tetszenek ezek a nevek, marhára nam érdekli azt, akinek meg ezek a kedvencei. Saját példánál maradva, engem személy szerint a hideg ráz az Éva névtől - akkor ez most borzalmas és vállalhatatlan kategória?
2017. jan. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!