Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátoknál mikor alakult ki...

Babátoknál mikor alakult ki stabilabb napirend?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom, mikorra kéne ilyennek kialakulnia, nem nagyon van ilyen picike a környezetemben. A kislányom lassan 5 hós lesz, ez az átlagos menetrend: 9-10 közt felkel, eszik, játszogat, nézelődik, aztán olyan 11-fél12 felé (attól is függ, mikor kelt) elalszik. 12-13 közt kel, akkor megint eszik. Attól függően, mikor kelt fel, 3-4 közt eszik, majd 6-7 körül, ez előtt az evés előtt alszik 30-40 percet. Evés után fenn van, 9 felé elalszik, 10-11fele kér enni. Ha 10kor kér, 11ig fenn van, ha 11kor, akkor hamar visszaalszik, s alszik reggelig. Ez a menetrend kb 7ből 5nap.

De van, mikor a reggeli alvása kimarad és csak 12 után alszik el, akkor borul az egész, este meg van zavarodva, vagy bealszik 8körül, 10kor felkel s az istennek se akar aludni, vagy 9körül aszik el, s 10-11közt az első gőgicsélésekor kapja az ennit, s visszaalszik a cumisüvegen...

De hogy melyik nap hogy lesz, azt csak akkor tudom, mikor este elaludt (vagyis előre sose, így nehéz tervezni is vele).

Ha elindulok a babakocsival vele, elalszik, nem is ébred enni, akkor meg azért borul a menetrendje (ilyenkor kinn meg nem etethetem meg).


Szóval a kérdés,hogy ez még normális-e, vagy ilyen korú babáknál már azért napirend kéne nekik?


2017. jan. 29. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
teljesen normális. a nagyobbik lányomnál is csak 7-8 hósan ált be a három alvasos napirend, aztán még az is felborult, mikor áttért kettő, majd egy alvásra. egyenlőre ami nálatok mint napirend van, teljesen elegendő :) én azt csináltam hogy felvázoltam a számunkra ideális napirendet a papírra, és ahhoz próbáltunk kezdetektől alkalmazkodni. persze az elején lehetetlen volt.
2017. jan. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyi "napirend" már simán lehetne, hogy reggel mikor kel (=kelted), este mikor fekszik (=beállna), mikor fürdetitek (=elhatározás). A többi ami eközött van, mindig borulni fog, ahogy nő.
2017. jan. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiam 7 hónaposan állt át a nappali 3 alvásra, akkor kiszámítható volt valamennyire a nap, de kb 9-10 hónaposan 2 alvással szuper napirendünk lett, addigra reggel majdnem ugyanakkor kelt mindennap, a nappali alvásai is majdnem fix időre beálltak de most negint nincs napirendünk, áll át az 1 alvásra.
2017. jan. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En nem ertem, mi az az "enni ker". Az enyem is ennyi idos, 3-4 orankent megetetem reggel tiz es este 11 kozott, ha keri, ha nem. Meg nem volt ra pelda, h ne kert volna. 11kor elalszik 3 honapos kora ota. Napkozben neha elbobiskol amikor kedve van, nem tartom szamon.

Szerintem adj neki tobb kajat, es rendszeresebben.

2017. jan. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
minek tömjem, ha egyszer nem éhes, és így is fejlődik? 3-4 óránként eszik, nem hinném, hogy ez ne lenne jó
2017. jan. 31. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!