Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg fogom bánni, ha nem merem...

Meg fogom bánni, ha nem merem bevállalni a második gyereket?

Figyelt kérdés
2 éves lesz a kislányom, és szeretnénk neki kistestvért. De néha elbizonytalanodom..Dupla felelősség, anyagiak, még kevesebb idő a páromra..stb..Viszont attól félek, h pl 10 év múlva megbánnám, hogy nincs mégegy gyerekem. Elsősorban tapasztalatokat szeretnék olvasni, hogy járt e már valaki hasonló cipőben.
2010. máj. 6. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

És mi van, ha később vállalsz gyereket?

Nekem a 2 gyerek között 13 év a különbség. Most megvan teremtve az egzisztencia, türelmesebb vagyok, stb, stb

2010. máj. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Nekem 16 hó van köztük,gyönyörűek,ahogy ketten majdnem hogy együtt nőnek fel,ahogy szeretik egymást....nem adnám semmiért,nem csinálnám ma sem másképp,tervezzük a harmadikat..a férjemre kevés idő jut,neki is rám,de nem bánjuk,a gyermekeink a mindenünk,nem bántuk meg.Egy fiam és egy lányom van.Szex szökőévente,de majd alakul,még csak 9 hós a kisebb... :-)
2010. máj. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bavállani most ha nem érzed magad készen rá, még van időd. Amikor fiam 2 éves volt eszembe sem juott második gyerek.

(Nem értettem azt soha, hogy aikor 2-3 év van agyrekek között, akkor azt mondják, hogy így hamarabb túl vannak a dolgon)

Aztán olyan 6-7 éves korában sokszor ébredtem úgy reggelenként, hogy a fiamnak nem lesz testvére?

Végül 9 éves korában született a huga, aki szombaton lesz 14 hónapos.

Imádják egymást, nincs féltékenység.

2010. máj. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

előző

Én is türelmesebb vagyok most 38 évesen, mint voltam 29 éves koromban.

És olyan jó megint egy kicsivel itthon lenni, kicsit nem dolgozni, de mégsem az volt, hogy 4-5 évig folyamatosan otthon.

Erre késznek kell lenni lelkileg és nem azért szülni másodikat, harmadikat mert így szokás, elvárják, túl vagy rajtak, kicsi korkülönbség...

Te életed, nem másra halgass, csak arra te mit szeretnél.

2010. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát ez az, nekem is mindenki ezt mondja, legyen kicsi a korkülönbség, együtt felnőnek. 30 éves vagyok, időm még lenne valóban, de nem tudom mi lenne jó..még várok tapasztalatokat.köszönöm
2010. máj. 6. 22:38
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
én is pont ebben a dilemmában vagyok. nem merem bevállalni. azért nem, mert a fiam nem egyszerű eset:) néha eszembe jut, h milyen lenne ha jönne a kistesó, de nem érzem sem magamat, sem őt készen erre. ha a jó Isten máshogy nem dönt, én szeretném ha lenne köztük 6-7 év:)
2010. máj. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

harmadik(negyedik)

Nem értem miért legyen kicsi a korkülönbség, ez valami elvárás manapság?

Amikor fiam 2 éves volt, én is 30 voltam és egyszerűen úgy éreztem, hogy ha most jönne a második egyszerűen nem bírnám.

)Ráadásul a fiam sem az a leültettem, ott marad típus votl kicsinek, de ahogy nőtt, komolyodott)

Majdnem 3 éves korában elmente dolgozni új munkahelyre, lehúztam 6 éves és most megint jó a szünet, de nem bírtam volna otthon lenni még 2-3 évet.

2010. máj. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

még mindig az első vagyok.

Az elsőt 22évesen szültem a másodikat majdnem 35 évesen. Az első fiú, a második kislány.

A nagyfiú imádja a húgát és a kicsi is ragaszkodik. Amikor hazajön az iskolából, szinte minket észre sem vesz, csak a kishugi létezik. Már most látszik rajta, hogy jó apa lesz.

Együtt nőnek fel? Miért? Csak azért kell a kisgyerek mellé egy másik, hogy eljátszanak és az anyukának legyenek nyugodt percei.?

marhaság.

2010. máj. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 éves vagyok 13 hós a kicsim, nekem is nagy dilemma a második. Nagyon jó gyerekem van, de én mindent túlparázok és sokszor vagyok türelmetlen. Sokan mondják, hogy a másodikkal lazább lenne, de nem tudom.

Az egyik ismerősöm mondta, hogy ameddig egy terhes nő láttán az az első gondolata, hogy "de jó hogy az enyém már 1 éves múlt", addig nem szül. Ha majd irígységet érez majd akkor.

2010. máj. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

Mint mindennek, ennek is 2 oldala van:

egyrészről ott a kis korkülönbség, ami a gyerekeknek valószínűleg jó, de téged 5-6 évre "leláncol",

másrészről tényleg nagyobb kiadással jár, de az később is úgy lesz, pedig most még a nagy dolgokat sem kell megvenni, később még arra is költeni kell még1x (hacsak nem őrizgeted 5-6 évig a babakocsit, kiságyat stb).

Az hogy kevesebb időd lenne a párodra (meg magadra), pár év múlva is probléma lehet.

Tapasztalat: majdnem 3 év van a fiaim között, nagyon nem akartam a másodikat, aki véletlenül jött, mert már mentem volna vissza dolgozni és nem akartam még 3 év agyleszívást, még több narancsbőrt, puhosabb hasat és még jobban lógó ciciket, de végül a párom meggyőzött, hogy vállaljuk be, meg hát szívem sem lett volna elvetetni... És mennyire örülök, hogy így tettünk! Annyival másabb most, sokkal jobb, azonnal egymásra hangolódtunk a picivel, teljesen más, mint annak idején a "naggyal".

És olyan jó, hogy ő még ilyen picurka, szinte felüdülés vele foglalkozni egy hisztis-akaratos 3 éves után :)))


Viszont az agyam már tényleg szinte használhatatlan, nem tudom hova lettek az agysejtjeim, pedig nem iszom egy korty alkoholt sem :)))) Mi lesz velem 2 év múlva, ha majd vissza kell mennem melózni??? Asszem vmi gyárba megyek majd egy futószalag mellé, ahol nem kell gondolkozni és beszélni :))))

2010. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!