Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajánlanátok olyan kajákat ami...

Ajánlanátok olyan kajákat ami tuti ízlene 7 hós válogatós lánykámnak?

Figyelt kérdés
Igazából semmit sem akar megenni. Egy ideig szépen evett, de most nagyon küszködik a fogával és a tejcin meg a pépen kívül másra fintorog... Nektek van tuti bevállt kaja. Azt már észre vettem, hogy jobban szereti az édesebb kajcsikat.
2010. máj. 7. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha tejet, pépet eszik, mit akarsz etetni még egy héthóssal? Ha a foga jön, ennél többet enni nem fog.
2010. máj. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az normális, hogy fognövéskor kevésbé kér szilárdat, szerintem nem a főztöddel van baja.

Ha az édeset szereti, akkor a főzelékébe is csempésszél mindig valami gyümölcsöt. (Körte, szilva, barack, alma, ilyesmi.)

2010. máj. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajna rám szólt a védőnő, hogy 1 hónapja semmit nem hízott. Gondolom, hogy nem a főztömmel van a gond. De azért jó lenne ha enne valamit. Ugyanis tejcsi nem sok van. Pépet meg naponta csak kétszer ehet.
2010. máj. 7. 14:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg esetleg a pépbe tenni gyümit. Vagy én csináltam olyat is, hogy a zöldséget megfőztem és azt kevertem egy kis péppel. Biztos a foga miatt van és nem a főztöddel van gond:) )R(
2010. máj. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor kezdj el ezen gondolkozni, ha az orvos mondja, vagy még akkor sem. Én így jártam:

Kizárólag anyatejes babámat elkezdtem hozzátáplálni 6 hósan, vagyis inkább kezdtem volna, mert semmit nem fogadott el, fél kanál volt bármiből a maximum. Ő a születése után rohamosan hízott, viszont 6hós-tól 6 héttel későbbig (6 hetente megyünk méredzkedni) "csak" 140g-ot hízott, vagyis semennyit. Az orvos azt mondta, hogy akkor felír neki tápszert, és a kezembe nyomott egy receptet. Valószínűleg láthatta rajtam a megrökönyödést, majd hozzátette: "majd kiváltom, ha gondolom". Hát nem váltottam. Ugyanis a gyermekem ránézésre épp hogy inkább pufi volt mint sovány, továbbá akkor indult be olyan erőteljesen a mozgásfejlődése, hogy mindent "elhasznált". A következő mérésen már "elégedett" volt a doki is. Mérlegelni kell egy olyan személy véleményét, aki nem látja minden nap a kicsidet. Te látod, és ha elég jól fejlődik a mozgása, az értelme, akkor a grammok nem számítanak annyira, vagy legalábbis nem lehet ránézésre rámondani valamit.

Lhet hogy az is számított, hogy nekem második babám ő, és így tapasztaltabb vagyok, de az ösztöneink sokszor a legjobb tanácsadók.

2010. máj. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

14:13

Az lemaradt, hogy arra jöttem rá, hogy akkor eszik szívesen, ha teljesen pépesítve van az étel, ha apró kis darabkák/rögök vannak benne, akkor kiköpi máig, és ha nem elég híg, akkor sem eszi. És mondanom sem kell, hogy már szépen eszik...

2010. máj. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kislányom volt nagyon válogatós. Volt egy-két főzelék, amit megevett, de ő is inkább az édeset szerette.

Ami főzeléket imádott: Univer zöldborsópüré, paradicsomos krumpli és répafőzelék. Amúgy inkább a gyümölcs+húst adtam neki, mert azt mindig megette. Uzsira, tízóraira pedig gyümölcs + rizspehely vagy valamilyen gyümi + banán (hogy táplálóbb legyen) Illetve nagyon sokmindenbe tettem banánt, mert csak úgy ette meg. pl. spenót

2010. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!