Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz étvágyú, válogatós...

Rossz étvágyú, válogatós gyereknek tudtok ajánlani valamit?

Figyelt kérdés

Másfél éves lányom nagyon keveset eszik, gyümölcsöt sem akar elfogadni. Kb. másfél hónapja csak úgy tudok neki enni adni, ha nem kell leülnie. (Nagyon ellene voltam ennek, de nincs más esély arra, hogy egyen valamit.) Nasit, rágcsálnivalót nem kap napközben. Néha uzsira van rudi, tejszelet vagy sütiféle.

Gondoltam, hátha valami vitamin, vagy táplálékkiegészítő segítene kicsit a problémán.


2011. okt. 29. 21:00
 1/9 Bébihernyó válasza:
dobd fel valahogy neki, vagy a gyümit turmix formájában add neki:) cumiban vagy nemtudom:) és így elég vitaminhoz juthat:)
2011. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Ezeken már túl vagyunk. Eddig legalább akkor evett, ha gyerek volt körülötte. Most már ez sem működik. Nem hatja meg. Semmi pépes ételt, rostos innivalót nem fogad el, így turmix is kilőve. De köszönöm a válaszodat.
2011. okt. 29. 21:10
 3/9 Bébihernyó válasza:
hát akkor próbáld meg úgy hogy utána valami jutalmat kap, vagy hogy süteménybe rakod vagy befőtt formájában:s vagy forduljatok védőnőhöz :) mindenképp ennie kellene gyümit, mert vitamin hiánya lesz
2011. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kajához ne köss jutalmat vagy büntetést. A fiam nagyon rossz evő, szeptember eleje óta kapja a béres cseppet. nem tudom, hogy attól van e, de kb. 2 hete nem győzöm lapátolni bele a kaját.:)
2011. okt. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy megy a gyümölcs, ha leturmixolom (tudom, nem jött be nektek), egy hatalmas pohárba töltöm és két szívószállal benne letelepszem a kanapéra. Na, ez tetszik neki: együtt isszuk a pohárból a gyümölcsöt, összebújva. Persze vigyázok, hogy neki jusson több. :) Más módon nálunk csak a banán fogy, nagy ritkán. Ja, és a kétévesem hónapok óta csak úgy eszik meg bármi mást, ha egyedül eheti. Én hozzá sem nyúlhatok. Nem mondom, hogy túl ügyes, de legalább valamit eszik.

És ilyenkor már adok neki Béres-cseppet. csodát nem okoz, sajnos.

2011. okt. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom írni, hogy nálunk is 1,5 évesen kezdődött ez, az okát keresem, de nem találom, most 21 hós. Se gyümi, se zöldség. Én is már együtt eszem vele az ágyban, meg a nappali közepén van a tányérja és mesenézés közben adagolom neki a falatokat. Nálunk sem volt soha nassolós, csak vizet iszik meg és persze a tápszert.
2011. okt. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt, most kap vitamint szirup formában, kezd visszatérni az étvágya. Semmiképpen ne erőltesd és ne kösd játékhoz, jutalomhoz. Tudják a gyerekek mi kell nekik. Amint nem erőltettem a fimaba a kaját, azóta (+gondolom a vitamin) eszik rendesen, nem kell üldöznöm, ül a székében.
2011. okt. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Látom, nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Esetleg megírnátok milyen vitamint adtok Ti a gyerekeknek? Köszönöm előre is az információt.

2011. okt. 31. 12:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha 10 kg fölött van akkor állítólag a Béres csepp nagyon hatásos "nemevésre". Az én fiam VITACOLAN szirupot eszik, olyan az íze,mintha "jaffa" szörpöt innál. De azt hiszem a MARSLAKÓCSKA márkájúnak is van már szirupja.
2011. nov. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!