Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett beszélni?

Mikor kezdett beszélni?

Figyelt kérdés
18hónapos lányom egy szót sem mond.csak hümmög meg mutogat.Nektek sem mondott semmit ilyenkor még?Jo én nemis erőltetem neki a szavakat mondogatni,gondolom majd magátol nekiáll nem?
2017. febr. 8. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán nem beszélsz hozzá, sose fog megszólalni. De gondolom nem ez a helyzet, vagy igen?


17,5 hónapos lányom nem beszél, 2 szót használ elvétve: ányá, nem. De ezt az orvosa (neurológus) bizony problémának tartja. Ő megkésett mozgásfejlődésű és ebből ered a beszéd lassabb fejlődése is.

2017. febr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát az én fiam bizony csak 2,5 éves korában kezdett beszélni igaz akkor viszont mondatokban.már épp orvoshoz akartam vinni erre másnap elkezdett beszélni...semmi baja nincs nem is volt.most 5 éves jó és okos kisfiú.annyira siettetnek manapság mindent.vannak akik korán kezdenek dolgokat vannak akik későn és nem mindig van gond ezek mögött.én is aggódtam.a bölcsi sokat segített ebben mert ott nem volt elég mutogatni hümmögni mert ezzel így ott nem foglalkoztak tehát kénytelen volt kifejezni magát.
2017. febr. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Dehogynem beszélek hozzá.család is beszél.de semmi amit mondana.a dadadadaa ertitek ez amit mond meg hümmög ha mutat valamit ha kell neki.de betuket gagyogva se mondja halandzsázva sem.Nekünk gyerekorvos nem mondott rá semmit.
2017. febr. 8. 08:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy különbségeket mutatnak a gyerekek a beszédfejlődésben. Nekem a fiaim 2 éves korukban szépen beszéltek már mondatokban, a lányom 17 hónaposan mondta az első összetett mondatot. Arany Jánosról olvastam, hogy 3 éves koráig egyáltalán nem beszélt. Aztán elég jól megtanulta mégis ezt a nyelvet:-)! Nem jelent semmit, érési folyamatok ezek csupán.
2017. febr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Másfél évesen már rövidebb mondatokat mondott. 15 hónaposan szavakat.
2017. febr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!