Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idösen kezdett el...

Mennyi idösen kezdett el beszélni a gyereked?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 26. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Kisfiam 2 évesen szavakat mondott, és 2.5 évesen már egyszerű mondatokat.

Kislányom mindezt 1 évvel hamarabb.

2015. ápr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
1 évesen már volt pár szava. Másfél évesen megszámlálhatatlanul sok szót tudott. 20 hónaposan 2-3 szavas mondatokat tudott, 22 hónapos kora óta pedig összetett mondatokban beszél.
2015. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

A legidősebb lányom 2,5 évesen, szinte egyik napról a másikra. Előtte a saját nyelvét használta, csak számunkra érthető kifejezésekkel.

A középső 2 évesen kezdett beszélni, de előtte már használt pár szót. Az ő fejlődése fokozatos volt ezen a téren.

A legkisebbnek másfél éves kora óta be nem

áll a szája. Gazdag a szókincse, és nagyon gyorsan fejlődik. A beszéde tiszta, és érthető.

Csak azért írtam le ilyen részletesen, mert még családon belül is nagy különbségek lehetnek.

2015. ápr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Első lányom kb. 1,5 évesen.

Második most lesz 15 hós,de még nem beszél.

2015. ápr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Kislányom 2 évesen kb. 20 szót mondott, 2,5 éves korára folyékonyan beszélt.
2015. ápr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Fiam olyan 2,5 évesen, lányom most 13 hós, de még csak 2-3 szót mond.
2015. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1 éves és halandzsa mellett 7 szót használ értelemszerűen
2015. ápr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első gyerkőc a kis szókezdeményeket 13 hósan kezdte, 20 hós körül szavakat, és olyan 22-23 hós korára már mondatokat.


Második 11 hósan kezdte a szókezdeményeket, és ő utána úgy emelgetett be még mellé néhány szót, de csak keveset, 19 hósan kezdte jobban a szavakat, most 20 hós, mondat még nincs, de már olyan 80 szó biztos van a szókincse.


Nem vagyok egy nagy % nézegetős, de nem értem, hogy erre a kérdésre hogy lehet nem hasznos választ adni, komolyan, ha valaki leírja a kérdésre a választ, azaz hogy mikor kezdett beszélni a gyereke. Oké, ha azt írja, hogy még nem beszél, de szépen néz, az nem hasznos, de hogy mitől csak 56%-ban hasznos egy tök egyértelmű válasz, ez nekem magas...

2015. ápr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mondja már meg az, aki lepontozott, hogy miért tette? Maga a lepontozás nem zavar, de most csupán válaszoltam a kérdésre, mindenféle egyéb hozzászólás nélkül, ráadásul olyat írtam, ami tény. Ezek után tényleg érdekel a lepontozás oka.

1-es voltam.

Utólag, mindenkitől elnézést, akit zavar a gyerekeim fejlődésének a menete, nem akartak senkit megbántani.

2015. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A lányom 10 hónapos, már mondja, hogy apa, baba, papa, tátá és a nemet ma először.
2015. ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!