Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babáját is ennyire nehezen...

Más babáját is ennyire nehezen büfizik? Három honapos és elég sokat nyoszorog/sir. Éves után 2 órával sokszor ezért ébred fel. Hogy tudom hatékonyabban bufiztetni?

Figyelt kérdés

A hasfajas minden verzióját próbáltuk már orvosolni, de ez még nem megy. Nem szopizik mohón, és mindig bufiztetem is min.10percig. Sikerül is általában, de később akkor is sir és aztán a sok cipeles/pakolgatas végén csak jön még egy icipici büfi. Sose fogy el...

Éjszaka 5-6orat simán alszik/aludni, ha tudna.

Köszönöm a tanácsokat!



#hasfájás #3 három hónapos #bufiztetem
2017. febr. 16. 08:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem eszem semmi olyat ami puffaszto, és kap Espumisant is, így a puki miatt már nem visit szegény.
2017. febr. 16. 08:52
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én babám is hasfájós volt, illetve sokára büfizett. Nálunk az infacol bevált, és a meggymagpárna. Kicsit meg kell melegíteni és a hasára tenni. Kb 4 hónapos korára elmúlt a hasfájós időszak, kitartás! :)
2017. febr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt korábban ilyen. Igaz a fiam csak két hónapos, de én azt vettem észre, hogy ha evés után (nem azonnal!!!) hasra van téve akkor könnyebben kijönnek a bent maradt buborékok.

Ha befejezte az evést, jön a büfiztetés és később mikor már fekve nézelődik, van hogy 1x-1x felveszem még hátha jön bubi.

Nekünk pl a tornáztatás nem jött be, mert folyamatosan bukott tőle ahogy megemeltük a lábát. Ha görcsölés, csikarás van: meleg kád fürdő is segített nálunk :)

Próbáltad esetleg karban hason lengetni, sétálni vele? Tudod, hogy az alkarodon van a hasa és karja lába lefele lóg. Nem tudom milyen súlyú, de szokták szeretni ilyenkor.

Jaa meg nekünk még az "összekötés" segített. Picit magzatpózban sálba bekötöttük szorosan és attól mindig megnyugodott. Ahogy nekünk is hasfájásnál úgy a kényelmes ha összegömbölyödünk, náluk is hatásos.

2017. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindharom gyerekem nehezen bufizett vagy leginkabb sehogy, minden csodaszert kiprobaltunk, de mindig csak az ido segitett 😕.

A harmadik volt ilyen, mint a tied, szuletesetol kezdve egesz ejjel nyoszorgott es nyogott, o se tudott rendesen aludni, meg persze en sem. Kb vizen es huson eltem, nala a dieta azert bevalt. De 2 honaposan mar gyakorlatilag eltunt ez a problema (addig minden ejjel remalom volt, nonstop nyoszorgott es nyogott), ugyhogy a 3 honapos kort kivartam es aztan szepen fokozatosan visszavezettem mindent, es ujra rendesen etkezem.

O is sokkal ugyesebben bufizik mar. Nappal sokat van hason, tenyleg konnyebben kijon ugy a bufi, puki, de szerencsere tenyleg nincs mar ejjel ilyen gond. A masik, ami bezavar nala, ha tul sokat eszik (nem a mohosag, hanem a mennyiseg miatt). Az is igaz, 2 honapos kora ota feleannyikat se hizik, mint az elso ket honapban, lehet egyszeruen tul sok volt a gyomranak piciket es nalunk ez volta fo baj.

Kitartas neked, nalam a masodik volt brutal hasfajos, de o is kinotte, tied is kifogja. Ahogy egyre tobbet mozog, egyre jobban megszabadul a bufiktol es hidd el, teljesen elmulik ez is.

2017. febr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is az eazpumizán cseppet ajánlom nálunk be vált..
2019. júl. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!