Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyucik szerintetek 9 hónaposn...

Anyucik szerintetek 9 hónaposnak feles tej, danoninó és danett vaniliás krém puding mehet? ,

Figyelt kérdés
2010. máj. 8. 22:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
szerintem nem.
2010. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Kár volt kiírnod, le fognak hurrogni!!( tapasztalat)

Amúgy én 9 hónaposan adtam a lányomnak tejalapú desszerteket!Danett, stb!Tejet nem mert még cicizett, de a többit igen!Semmilyen allergiája nem lett tőlük!

2010. máj. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
8%
Nyugodtan adhatsz neki.Kicsi az esélye,hogy allrgiás lesz rá. Én már 4-5 hónaposan adtam az enyémeknek tejet,kakót,és egyiknek sem lett tőle semmi baja. Ez csak újabb divat,hogy nem kaphatnak a babák tejet.
2010. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
nem adnék ilyen adalékanyagokkal dúsított egészségtelen sz.rokat a gyerekemnek. pontozzatok le. de inkább olvassatok utána, hogy mennyi tej alap van ezekben.
2010. máj. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én a lányaimnak csak 1 éves kor után mertem tejet és Danettet adni,de ha szeretnéd,próbáld meg.Ha nincs semmilyen allergiás reakció (hasmenés,kiütés) akkor adhatod neki.
2010. máj. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Azt kellene már végre felfogni, hogy nem elsősorban az allergia miatt nem ajánlott egy éves kor előtt tejet adni!!!!!

Túl sok benne a fehérje, másrészt pedig egy pohár tehéntejben 120 mg nátrium van, ami nagyon megterheli a csecsemők veséjét!!! (Összehasonlítás-képpen: egy pohárnyi anyatejben kb. 5 mg nátrium van!!!) De azt csinálsz, amit akarsz.

2010. máj. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
7 hónapos kisfiam danoninot már kap, danettet és felestejet kizárt, hogy adjak neki egy éves kor előtt.
2010. máj. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%

Dobozos tejben annyi a nátrium, mint mackósajtban a brummogás!!!A fehérje pedig nem tudom miért probléma hogy van benne!!

Én adtam!

2010. máj. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki, ha akarsz, ez a te döntésed. A danonino még oké, meg nagy duzzogva még talán a puding is (bár kapható babapuding is, inkább azt adnék), sajt, túró mehet, de a tej az nem.

Az a baj, hogy az allergia nem biztos, hogy most fog kijönni.

Unokaöcsémnek 5 éves (!) korában jött ki, 3szor 1hetet voltak kórházban, súlyos kiszáradással (hányt és ment a hasa) infúziót kapott, mire rájöttek, hogy a tejtől van. Kérdezte a doki, hogy mikor kapott először tejet, mondta a sógornőm, hogy feles tejet kapott 10 hónaposan. "Gratulált" az orvos.

Azóta veheti neki a drága laktózmentes tejet, meg figyelhet az oviban, hogy ha tejes dolog az ebéd, akkor neki vinnie kell ebédet, mert ott nem gondoskodnak róla, hogy ő külön kaját kapjon.

Ja, és egyik részről még a távoli rokonságban sincs tejallergiás.

2010. máj. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%
09.54: csak adjad nyugodtan te is! Nem baj, hogy a csapból is az folyik, hogy egy éves kor alatt ne adjunk tejet! Gratulálhatsz magadnak! Meg majd ha később, ahogy az utolsó hozzászóló is írja, esetleg 5 éves korában jön elő az allergiája, akkor verheted a fejedet a falba, és gondolkodhatsz, vajon miért is baj, ha túl sok benne a fehérje.
2010. máj. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!