Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaruha vásárlásakor figyelem...

Babaruha vásárlásakor figyelembe veszed ezt a "különös" szempontot?

Figyelt kérdés

Van egy kislányom és szeretnénk még gyermeket. Ha a lányomnak veszek ruhát, mindig olyan szemmel nézegelődök és válogatok, hogy ne túl lányos legyen, lehessen ráadni a tesóra is, ha az fiú lesz. Rokonoktól sok ruhát kap ajándékba, azok mind tipikus lányosak, így a ruhatára nem "unisex".

De másban is gondolkozok így: Ne legyen rózsaszín vagy túl lányos a hinta, a bicikli, a kisbútor, babakocsi, autósülés meg ilyenek.

Nem kimondottan spórolás vezérel, sőt egyáltalán nem. Csak sajnálnám, ha "kárba veszne" a sok szép ruha.

Jó lenne, ha születne még egy kislányunk és még egy kisfiú is majd. :P


2010. máj. 9. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Látod, ez jó ötlet:) ennyi eszem eddig nem volt:)
2010. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
néha nekem is eszembe jut, nekem fiam van és majd szeretnék egy kislányt:) de egyszer élünk és olyan jól mutat a fiús színekben :))))
2010. máj. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, amúgy imádom az összes kis lányos holmiját, a kis bolerókat, meg szoknyákat, kis kendőket, kalapokat! De annyira sajnálom őket eltenni a szekrény mélyére, miután végleg kinőtte! :)


Félre ne értsetek, nem ez a legnagyobb problémám (sajnos)! De jó kicsit is ilyen kevésbé fontos "gondokon" is agyalni...

2010. máj. 9. 12:49
 4/11 anonim válasza:
100%
A nagyob értékű dolgoknál, mint babakocsi, hinta, bicó, szerintem is érdemes unisexben gondolkodni, de a ruhákat én nem sorolom ide. Max az overál, téli cipő, aminek a kosztűrő képességét növeli a sötétebb szín. Szerintem 3-4 éves korában, mikor eljön a rettenetes rózsaszí-tüll-strassz korszak úgyis kénytelen leszel föladni az elképzeléseidet...:)
2010. máj. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én még csak most "gyűjtögetek" az elsőnek, de én is igyekszem mindenből a semleges szineket, fazonokat választani. Persze nem mondom, hogy nem lesznek kislányruhák, meg masnicskák, mert hátha a következő fiú lesz, de pl. biztos, hogy nem fogok rózsaszin-ciklámen babakocsit vagy kiságyat venni. Rugdalódzókból is inkább a halvány zöldes, drapp, fehér, tehát olyan szinűeket veszünk, ami fiú és lány babára is jó lesz. Valóban, én is sajnálnám, hogy a pici ruhákat amúgy is csak néhány hétig hordja a baba, mert aztán már ki is növi.

2010. máj. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én mindent szinte így veszek, kád-bili-bicikli-hordozó-babakocsi kivéve a ruhák, mert imádom a csajok rucikat!! 11 hónapos kislány anyukája
2010. máj. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a korral is változni fog. Pici babának úgyis minden jól áll! Az én kislányom is mindenben jól néz ki, akár a sötétkékben is :-) Ha már saját ízlése lesz és válogat, akkor úgysem fogsz már tudni így vásárolni, de amíg még tényleg ilyen rövid ideig jó rá, addig teljesen jók az unisex cuccok... nameg, ahogy írtad is, a rokonok, barátok úgyis lányos cuccokat hoznak, úgyhogy ez így jó!
2010. máj. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mindig kimondottan lányos dolgokat veszek a kislányomnak, mert mindenkitől olyat kap. Na meg ők még nem tudják szétnyúzni a ruhákat. Nekünk nagyon sok olyan van ami teljesen újszerü állapotban van. Ez nem spórolás, hanem nem pazarlás. De ha spórolás is, akkor mi van, szerintem a mai világban sokunknak kell spórolni. Nekünk például alig kellett valamit venni a baba születéshez mert mindent örököltünk. És a kistesó is sok dolgot örökölni fog, mert nem engedhetjük meg, hogy mindenből újat vegyünk neki.
2010. máj. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Babakocsit, kádat, kiságyat, bútort én is így vettem, de az ágynemű már csajos volt, mert anyukám varrta, ha öccse lesz majd kap másikat. Ruhákat is így kezdtem venni, de azt kell, hogy mondjam nem minden állt neki jól ami unisex. Ráadásul nincs fülbevalója és rövid a haja, így még rózsaszínben is megkérdik, hogy lány-e vagy fiú. Úgyhogy 1 éves korától szakítottam az unisex ruhákkal végleg.
2010. máj. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia,

mi is így gondolkoztunk elöször,aztán mégis azt vettem észre,hogy szinte minden kék... :D :D

Jó,a babakocsik,hordozó,autósülés,etetöszék unisexek.De amúgy... :) Pedig mi is szertnénk még kislányt is,söt,már nagyon nagyon,föleg,ha édi pl Hello Kitty-s ruhácskákat látok.

Jelenleg a kinött ruhákat,amiket nem sajnálok,eladom,mert nagyon sok van,a méret növekedésével sajna az ár is nö :(

Amúgy szerintem remek ötlet egy-két unisex alapruhadarab,ami aztán lányos/fiús dolgokkal kombinálni lehet!

2010. máj. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!