Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire tűnik a Lily név...

Mennyire tűnik a Lily név idegennek? Hogy tetszik így?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk, de olyan nevet kerestünk ami mind a kettőnk országában is hasonló
2017. márc. 5. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Lili-Lily, nekem semmi különbség nincs. Nem tetszik egyik sem -szerintem becenév - de nem is eszement név, ami miatt furán néznének rá
2017. márc. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem idegen csak csúnya és rettentő komolytalan
2017. márc. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem az a legnagyobb baj, hogy idegen név. Teljesen komolytalan, nem felnőtt nőnek való. Ráadasul nemzetközi tucatnév. Rengeteg országban annyi Lily van, mint a fene. Még Kínában is, pedig az nem európai ország. Legyen inkább Lilian. Abból is sok van, de az legalább felnőttként is vállalható.
2017. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem az hogy idegen, csak nagyon nem tetszik, gyereknek oké, de felnőttként komolytalan. Akkor már inkább Liliána, vagy ha külföldi a vezetéknév Lilien.
2017. márc. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Kimondva úgyis Lili, tehát egyáltalán nem tűnne idegennek itthon, max. ha valahol bediktálja kellene mindig szólnia, hogy ipszilonnal írja. Tény, hogy gyakori, pláne, hogy több név beceneve is. Én ismerek ovist is, de igen idős Lili nénit is, nem érzem komolytalannak, szerintem kedves, nőies hangzása van.
2017. márc. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Nekem tetszik:)
2017. márc. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Mi is kulfoldon elunk, a lanyom masodik neve :) azert nem adtam elsonek, mert szerintem felnottkorban mar kisse fura. Kislanynak nagyon edes nev szerintem, de egy felnott nonek mar nem tudom nagyon elkepzelni. Mi is Lilynek irjuk, szerintem ez a legszebb formaja. Szebb nekem, mint a Lillie, Lilly vagy Lili.
2017. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem hangzik komolytalannak, szerintem gyereknek és felnőttnek is jó és a hangzása is szép.
2017. márc. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Nekem sem tetszik, de szerintem az nem jó érv ellene, hogy felnőttkorában furcsán hangzik majd. Manapság RENGETEG Lili vagy a gyerekek között, de már a 15-16 éves korosztályban is - a 15 éves lányom osztályában konkrétan 4 Lili van, a párhuzamos osztályban még 3, tehát a 60 fős évfolyamon kb. 30 lányból 7 Lili.


A 12 éves fiam osztályában is van két Lili, szóval a két gyerekemnek összesen 6 Lili osztálytársa van...


Ahova ki akarok lyukadni az az, hogy mire a kérdező kislánya felnő, a Lili már Magyarországon is egy teljesen megszokott név lesz, felnőtteknek is. Gondolom ezek a Lili nevű lányok nem fognak felnőttként nevet változtatni - orvosként, ügyvédként, tanárként, mérnökként is a Lili nevet fogják viselni. Annyira sok felnőtt szaladgál majd Lili névvel, hogy senkinek nem lesz furcsa már. Külföldön, pl. Angliában meg szerintem manapság sem számít furcsának.


Amúgy a Lily kimondva nyilván ugyanaz, mint a Lili, leírva meg nyilván idegennek tűnik kicsit az y miatt, de ha külföldön éltek és úgy jobban hangzik, legyen Lily. Nekem maga a név nem tetszik, de amúgy normális, viselhető, senki nem fog gúnyolódni rajta.

2017. márc. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!