Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szekrekedes 5 hetes tapszeres...

Szekrekedes 5 hetes tapszeres babanal mit tudok tenni h segitsek neki?

Figyelt kérdés
Kb 3 napja kezdodott h nyomja erolkodik pirosodik ordit es semmi. Pukizni tud nagyokat...elotte 3 szeklet is volt napi szinten. Nem volt hasfajos sem... Mitol valtozhatott?
2017. márc. 29. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Tudom, nem nagy segitseg de tessek az otvost/ vedonot megkerdezni, hogy mi a teendo! Pici meg a babad....
2017. márc. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Az is lehet, hogy még a technikát tanulja.. Kell ám ahhoz sorrend hogy mit enged, mit tol stb.


Amúgy igen, hívd fel a dokit hogy mit gondol erről. Nekem azt ajánlották, hogy ha 3 napig nincs kaki (tápszeresnél) akkor a következő a sorrend:

1: Tornáztatás. Sokszor ha a lábát felhúztam a fiamnak, egyből jött neki az inger.

2: A kis végbelének ingerlése (törlőkendővel pl megnyomni)

3: Picit hígítani a kakit azzal, hogy kapjon néha pár korty vizet 2 evés között. Nem kell 1 deci, mert nem a gyomrát telítjük, hanem csak plusz folyadékhoz juttatjuk.

4: Cukrozott kamilla forrázatot (vissza hűtve "evős melegre" természetesen) adni neki, az hashajtó hatású.

5: Szélcső??? Sose használtam, így ezzel kapcsolatban nem tudok mit mondani :D


Amúgy, tápszeres babáknál a napi 1 kaki ha van, az normális. Ha kimarad néha az sem gond. De a 3 nap már azért egy telefont megér..

Az erőlködés mindenképp kakira utal? Nem lehet hogy a hasa görcsöl és arra szorítja össze magát?


Az is eszembe jutott, hogy esetleg próbáld meg hogy lazábbra készíted a tápszert. Hátha az a sűrű neki.. De kérd ki a doki véleményét!

2017. márc. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Javítok: Szélcső helyett inkább lázmérő! Picit bedugni, de persze nem mélyre...
2017. márc. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom 2es igazan sokat segitettel es persze 1es is igazad van mindenkepp hivom a vedonot!
2017. márc. 29. 15:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mitől változott nem tudom. De a szélcsővet ajánlom, nekünk óriási segítség volt. 4-5 hétig ezzel tudott csak kakilni, nálunk a tápszer volt a ludas és ennyi idő kellett mire megtaláltuk a megfelelőt. Nem fog hozzászokni hidd el. Mi is 5 hetesen kezdtük el használni. Szinte láttuk rajta hogy megkönnyebbül mikor végre kijött a kaki. Szerintem sokkal puhább és rugalmasabb mint a lázmérő és ez a szelet is kiengedi. Nekünk is pukizott sokat de mikor használtuk a szelcsovet csak úgy süvített , mintha egy lufit eresztenél le. 😉
2017. márc. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
En nem piszkaltam a feneket. Lehet kapni melegitheto babzsak parnat, azt raktam oda neki, attol mindig jobb volt. Plussz igen, itasd. Egyaltalan nem baj ha 3 napig nincs kaki. Ez nem olyan szekrekedes mint a felnotteknek, hanem termeszetes. Fejlodik az emesztorendszere. Amig kifejlodik, lesznek ilyen kisebb furasagok az emesztesevel. 3-4 honaposan majd elmulik.
2017. márc. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 hetes anyatej már kevesebb több a tápszer. A doki székletlazitot irt fel, ajánlott még szélcsö,glicerines kúp.

A székletlazitó használ csak be kell állitani az adagot neki h ne menjen a hasa de ne is legyen szorulásos.

2017. márc. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!