Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 honapos babamat hogy tudnam...

8 honapos babamat hogy tudnam ravenni, hogy maradjon nyugton amig tisztabateszem/oltoztetem vagy etetem?

Figyelt kérdés
Pelenkazas kozbe allandoan atfordul, pakol, maszik fel akar ulni amit meg csak kapaszkodasal tud .. borit mindent .. ha az agyon teszem tisztaba elmaszik es jatszik a parnakkal. Ha lefogom hisztizik sir dobalja magat.... eves kozbe se tud nyugton ulni soha .. a pihenoszekbe etetem mert meg nemtud stabilan ulni. Oldalra kihajol , sokszor ha nem fogom meg felis borulna annyira nyujtozkodik mindig valamiert ami a kozelbe van. Szoktam neki adni ezt azt a kezebe hogy lefoglalja magat de 1-2 perc es dobja el es maszik ki a szekbol ismet .. ha a kanalat viszem a szajahoz akkor nyitja es enne de mivel igy osszevissza ul meg mocorog altalaban mindenhova megy kaja csak a szajaba nem . Valaki tudna valami tanacsot adni , hogy mit kene tennem? Mar rosszul vagxok ha tudom hogy etetes jon :/ eleinte elnevetgeltem rajta de mostmar nagyon kiborito .
2017. ápr. 19. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyan ez van velünk is. Ezért is néha nem is kap rendes kaját, csak tápszert, pedig 7 hós korában már 2 evés ki volt váltva. Most jó ha egyet kibírok. Tanácsom sajnos nincs, max annyi hogy azt vettem észre, hogy akkor többet eszik, ha pl este elalvás után felkeltem, és megetetem, akkor gyorsan végez, és nem forgolódik, kapálózik. Sajnos muszáj most már minden este keltenem, mielőtt én is megyek aludni, mert különben jó ha 400 ml tápszert megeszik, plusz egy fél üveg babakaját. Mi is szenvedünk ezzel nagyon.
2017. ápr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát pelenkázás problémája nekem is ismerős, én mindig váltogatom, hogy mit adok a kezébe és reménykedem, hogy leköti őt arra az időre míg átpelenkázom. Sajnos 100%-os módszer nincs.

Nekünk olyan etetőszékünk van amit születésétől kezdve tudtunk használni mivel fekvő pozícióba állítható az ülés (persze eleinte nem etetésre használtuk), de ezek az etetőszékek nem olcsóak (Prima Pappa Zero). Mindenesetre mióta nem csak szopizik, megszokta, hogy ebben ülve eszik; be van kötve és nem tud kimászni és eldőlni stb ... persze a kaját ugyanúgy ki tudja ütni a kezemből és aztán össze-vissza kenni ha úgy alakul. Én is adok neki mindig vmi játékot vagy szimplán csak plusz kanalat, hogy lefoglalja magát. De az számára egy jó játék mindent a földre dobálni és utána nézni stb.

Azt kellene először megoldani, hogy legalább kimászni ne tudjon ... hogy ne menet közben rohangáljál utána kiskanállal a lakásban majd (később mikor már jár és szalad, fulladásveszélyes kajával a szájában ezt tennie).

2017. ápr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt az etetoszeket megnezem akkor, hatha bevallik . Mert a piheno szekbe csak ilyen derek ov van . Azert tud kihajolni belole. Amugy eddig csak reggel es este kapott tapszert . Ezenkivul mindig tendes etelt evett . De most egyre tobbszor tapszert adok neki mert sokszor kikopi a kajat malackodik.. a tapszert nxugton a karomba ulve megeszi . Remelm javulni fog idovel a helyzet.. csak felek ha most elszorakoztatom es bevetek mindent csak nyugton egyen akkor ehez fog hozzaszokni es mindig szorakoztatni kell majd eves kozbe.
2017. ápr. 19. 12:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó megoldást nem tudok, de ez a korszak nálunk is megvolt... néha énekelve etettünk. Én is azon aggódtam, hogy megszokja, de leszokott erről. Másfél éves, egész szépen eszik. Kitartás!
2017. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pelenkázás: hisztizik, sír, tegye, de muszáj tisztába tenni - sokszor nem használ, amit a kezébe adok.


Etetés: nincs mese, ücsörgés van, közben beszélek neki, mesélek, és ennyi, de általában gyorsan végzünk. Mesét nem kapcsolok, ne szokja meg.


Öltöztetés: itt lazább vagyok, ha nagyon sír, akkor csak egy hosszúujjú body+gatya és mehet, a lakás meleg, nem fog megfázni, de zokni meg ilyesmi időhúzás minek.

2017. ápr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én az autósülésben szoktam, van egy a lakásban is, azt nem használjuk utazáskor.
2017. ápr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekunk csak az az autos ules van amit utazashoz/ babakocsira hasznalunk . Volt hogy abba is betettem hatha de ahogy rajott hogy levan kotve a valla is razta a a fejet hisztizett ahogy csak nyujtottam fele az etelt. Masik alkalommal nem volt hiszti csak bohockodott es minden 3. Falatot szetkopkoditt amit adtam neki . Azt vettem meg eszre hogy vannak olyan alkalmak amikor magahoz kepest eleg szepen myugton ul es par perc alatt meg is eszi az ennivalot. Lehet sokszor nemis ehes meg amikor etetnem? Parszor amikor nagyon ment volna es kopte ki a kajat nem adtam neki tapszert hanem elvittem jatszani. Amikor mar nyugos volt az ehsegtol probaltam neki adni megint de olyankor mar csak uvoltve sirt ahogy probalkoztam ... Ezert inkabb ott allok mellette egy orat es probalom megetetni amikor "eves ido van" . Kisebb nagyobb sikerrel . :/
2017. ápr. 20. 00:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!