Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hajmosás probléma?

Hajmosás probléma?

Figyelt kérdés
Azokat az anyukákat kérdezem, akiknek a babája utálja/utálta a hajmosást, pontosabban a leöblítést. Az én kisfiam 14 hónapos, eddig semmi gond nem volt, de az utóbbi időben egyszerűen fogalmam sincs, hogy öblítsem le a haját. Ha kicsit lefektetem (persze kis vízben és a fejét is tartom) sír, mert fél, ha ülve próbálom akkor is sír, mert ugye belefolyik a víz az arcába, ezt utálja. Van valami tippetek, trükkötök erre?
2017. ápr. 24. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Hátrahajtom a fejét és öblítek egyet rajta. Majd ezt még egy jópárszor, de hirtelen tudom csak, ha sokat gondolkozok rajta meg idő telik el a feje hátrahajtása/öblítés között, akkor nem jön össze. Ki nem állhatja.
2017. ápr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
*így is van baleset, hogy ahogy öblítem visszahajtja a fejét és persze a viz megy a szemébe.. na de muszáj leöblíteni valahogy.
2017. ápr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Próbáltuk a hajmosókarikát, csak jobban zavarta.

Egyetlen "trükköm" a gyorsaság. Minél gyorsabban túlesni rajta akkor is, ha üvölt, plusz minél ritkábban mossuk.

2017. ápr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Úgy csinálom, hogy semmiképp se menjen a szemébe a víz. Mert tudom, hogy ettől fél, ezért kezdett el félni a hajmosástól. De már tudja, hogy vigyázok és nem megy a szemébe.

Sokan írták már itt is, hogy nem gond, ha belemegy, mert csak víz, és a sampon is könnymentes. De én tudom, hogy ezért félt tőle. Szóval nem fogom direkt a szemébe folyatni a tiszta vizet sem.

2017. ápr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
próbáljatok meg a zuhannyal játszani, először, csak szokja, kezét tegye alá, aztán pocakjára, hátára, és lassanként el lehet jutni a hajáig :)
2017. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! :)
2017. ápr. 24. 14:13
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Es ha hisztizik akkor mi van? Szoktasd le rola.
2017. ápr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
2,5 éves a lányom de 1,5 éves kora óta utálja...sok trükk és szentbeszéd után feladtam és a gyorsaságra esküszöm..mielőtt leburítanám a fejét, azért szólok, de nem hagyok a tiltakozásra időt, gyorsan leborítom, megtörlöm a szemét, és így csak 10 másodpercig üvölt tőle.
2017. ápr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Legkisebb gyerekem (lány) volt ilyen, elég sokáig.

Leszoktam arról, hogy fürdés közben mossam meg a haját. Bevittem egy kisszéket a füribe, ráült, ráhajtotta a fejét a kád szélére és szépen megmostuk. Eleinte nem akarta, de aztán megtetszett neki, elmeséltem, hogy így mossák a hajt a fodrászok is (persze nem biztos, hogy 14 hónaposan ezt megérti már, de pl. meg lehetne egyszer mutatni neki valahol egy fodrászüzletben, hogy így csinálják, hátha...).

Lánykám már 13 éves, derékig érő haját már saját maga mossa. :-)

2017. ápr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*hajAt
2017. ápr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!