Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az orvos antibiotikumot...

Ha az orvos antibiotikumot ir, es nem adom be, abbol lehet problema? Marmint veszelyeztetem?

Figyelt kérdés
Csak elmeleti a kerdes.
2016. nov. 27. 22:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nem bízol az orvosvan, hogy a gyerekedet a legjobb tudása szerint akarja meggyógyítani a neki épp legmegfelelőbb gyógszerrel, akkor válts orvost!


Akkor minek viszed, ha nem adod be amit adott? Vagy miért nem szólsz, hogy írjon mást?


Szerintem annyiban veszélyezteted a gyereket, hogy antibiotikumot nem orrfolyásra írnak, és ha egy nagyobb baj marad kezeletlen, az csak rosszabbodni fog.

2016. nov. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Koszi!

Kulfoldon lakom, itt antibiotikumot nem irnak csak ha mar nagyon vegszukseg van.

Viszont par honapra hazalatogatunk, es olvasom, hogy otthon mindig mindenre antibiotikumot adnak es ez nem tetszik.

Egeszsegugyes vagyok egyebkent, igy kicsit konyitok hozza.


De akkor orulok, ha van lehetoseg orvost valasztani.

Nincs mar az, hogy csak oda lehet menni ahova tartozunk ?

2016. nov. 27. 23:02
 3/21 anonim ***** válasza:
17%

Szabad orvosválasztás van.

Amúgy sajnos igen, vannak orvosok akik akár megelőzésképp is antibiotikumot írnak.

Magamnak legtöbbször bakteriális fertőzésre se szedek gyógyszert, meggyógyulok magam vitaminok, gyógyteák segítségével.

Ha a lányom beteg őt muszáj orvoshoz vinni az igazolás miatt, de ha úgy látom, akkor én se váltom ki (szinte soha)az antibiotikumot.

2016. nov. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs es anribiotilumot se minden s..ert adnak..legalabbis a mi dokink nem...elég gyakran betegek a gyerekeim(felsoleguti nyavalyak) de egy kezemen meg tudom szamolni,hanyszor kaptak antibiotikumot az elmult 2-3evben...
2016. nov. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
27%

Én már tettem így. Ügyeletre mentünk, mert az akkor kb féléves kisfiunknak annyira fájt a torka,h se enni, se aludni nem tudott.

Erre az ügyeletes antibiotikumot írt fel. Még kiváltottuk, de aztán elgondolkodtam rajta,h valószínűleg vírus okozza a babánk betegségét, így tényleg felülbíráltam a dokit.

Hétfőn vittük saját orvoshoz, aki elcsodálkozott a kolléga döntésén, de a biztonság kedvéért vett kenetet torokból. Vírus volt.

Szóval csak ismételni tudom 1est; a lényeg,h bízz a dokiban. Sajna valóban vannak olyan orvosok, akik ontják az antibiotikum recepteket.

2016. nov. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Pont a gyerekorvosokra nem jellemző, hogy fölöslegesen antibiotikumot írnának. Egyébként nincs különbség a magyar és a külföldi, nyugat-európai orvosok tudásszintje között.
2016. nov. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Csak eleg szetnezni itt a kerdesek kozott, mennyien irjak, hogy a dokik folyamatosan antibiotikumot adnak. Kozben meg gondolom kenetvetel, tenyesztes nelkul.

2016. nov. 27. 23:33
 8/21 anonim ***** válasza:
26%
Van diplomad? Nem.. gondolom nincs, ha nem akarod adni neki vagy kifogasolod menj masikhoz es mondd h adjon mast de ne azt. Ha megis azt irna fel , kerd meg h magyarazza el miert is pont az kell!
2016. nov. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Utolso,rahibaztal, egeszsegugyi diplomam van es 15 ev tapasztalatom gyerekapolasban ...
2016. nov. 27. 23:40
 10/21 A kérdező kommentje:

De mint irtam a kerdes elmeleti .

Az orvosnak nincs mikroszkop szeme, tehat ha nem igazoltan bakterialis a fertozes ( kenetvetel, tenyesztes, a bakterium fajtajanak megallapitasa, rezisztencia ) akkor nem adnam be.


De koszonom a tobbieknek a hasznos valaszokat !

2016. nov. 27. 23:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!