Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos baba napi étrendjét...

9 hónapos baba napi étrendjét leírnátok nekem?

Figyelt kérdés

Érdekelne mit eszik a babátok,és mennyit.

Kislányom napi 5-ször eszik,de most észrevettem pár napja,ha adok neki tízórait(általában gyümi,vagy joghurt keksszel) alig eszik ebédet.

Ti hogyan csináljátok?

Nagyon köszönöm a válaszokat!!!!


2010. máj. 15. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Reggel 06:00-kor:cicil,08:00-kor H.A vaniliás pép,amihez gyümit keverek mert már csak így eszi meg:alma,banán,őszibarackot,mikor mit:)11:00-kor simán gyümi:alma,banán,őszibarack,körte,vagy szilva.12:00-kor:ebéd főzi,húsival,a húst nem mindennap kap.15:00-kor un.mint ebédre.18:00-kor pép,mint reggel de van,hogy ezt felváltom a 15órási uzsival:)19:00kor pancsi.19:30cici,majd20:00kor alszik.Éjszaka sokat kell a foga miatt:(ekkor csak cicin alszik vissza.

2010. máj. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

reggeli 260 ml tápszer

tizórai 260 ml gyümölcs zabpehellyel vagy joghurttal

ebéd 260 ml főzelék

uzsonna 180 ml tejpép gyümölccsel

vacsora fél főzelék + fürdés után ágyban 120 ml tápszer

2010. máj. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

8 és fél hós a kisfiam. Most írtam ki én is kérdést, mert ő még csak 5 hónaposnak előírt bébiételt eszik.

Sajnos nem főzök, időhiányban, van egy ovis gyerkőcöm is, és őt vinni-hozni, meg a háztartás, + most elég hisztis időszaka van a legénynek, úgyh nem fér bele a pempőzés...

Nos h a kérdésedre is válaszoljak az evéssel itt tartunk:

-reggel mikor fölkel kb 7-körül akkor tápszert kap.(150ml)

-10 körül lerakom aludni, addig csak teát kap, vagy néha adok neki 1-2 katonát a vajas kenyeremből, mielőtt még kinézné a számból:)Ekkor alszik kb másfél órát. (most is épp alukál)

-Amikor fölkel, mindig megitatom, teával vagy vízzal, és átlagban 12.órakor ebédel, a már említett kecskeméti 5 hós bébiételek egyikét. kb fél üveggel.(egészet még sosem evett meg. elosztom 2 napra)

-utána játék, ő már mászik és föláll, stabilan ül, fölül, elvan a lakásban követ mindenfelé. MIndent fölfedez.

-kb 14 körül kap egy fél banánt villával összetörve, vagy egy fél almát lereszelve.,

-15 körül alvás, kb 1 óra. aztán megyünk az oviba a tesóért.

-utána ők elvannak, imádják egymást, játszanak.

-17 körül kap joghurtot, vagy tejpépet

-19 körül gyümi 8üveges, szintén fél üveg)

-20kor fürdés, tápi, kb 160ml

éjjel fölkel olyan 3 körül akkor tápi, ismét 160ml körül. (ha többször is kel akkor tea)


Ne adj neki egyszerre sokat, és akkor mindig jól fog enni.

amúgy 8300g és olyan 70 cm

mikor megszületett3100g volt és 50 cm.

2010. máj. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Reggel: 8 körül tápszer : kb 200 ml


Tízórai: vmilyen gyümi babakeksszel, de csak fél adag (ha üveges kajában mérjük), 10 körül


Ebéd: 1 körül: húsos, májas, tojássárgájás,halas vagy sima főzi (a tejterméket most kezdtem bevezetni, eddig egyszer kapott főzibe reszelt sajtot), ez kb másfél üveges kaja. Utána még elmajszolgat egy negyed zsömlét, de nem eszi meg csak rágcsálja.


Uzsonna: 5-fél 6. Kb fél adag tejpép (az ő korához 6 kanál port ír, a fiamnak 3 kanállal csinálok)


Vacsi: negyed 9: 1 kanál tejpépport megcsinálok tápszerrel. Azt kanállal eszi meg. Aztán kb 180 ml tápszert megiszik. Éjjel nem ébred.


Tehát a főétkezés nálunk rendes adag, a köztes pedig fél adag. Így ebédel és vacsorázik is rendesen.

Amúgy én már nem pépesítek neki semmit, a főzibe is vannak darabok, sőt van amikor zsömle belét is teszek neki egy-egy falathoz és szépen elrágcsálja. Foga nincsen még.

Szerintem köztes étkezéshez te se adj neki egész adagot.

Inni kb fél litert iszik egy nap.

Amúgy ma 8 hónapos a kisfiam.



*Sz*

2010. máj. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Az tök jó,hogy rágcsálja a zsömlét,múltkor adtam a lányom kezébe kiflit,de még bekapni sem hajlandó nemhogy "rágcsálni"!2 foga van alul.

2010. máj. 15. 15:39
 6/7 anonim ***** válasza:
*Sz* vagyok. Nem baj, add csak a kezébe, egyszer rájön, h mire való. az én kisfiam is először azt hitte, hogy játék, dobálta, meg egyik kézből a másikba tette, aztán rájött és azóta.... le se lehet lőni, imádja.
2010. máj. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk így van a napirend a kislányom: 9 hónapos

7 óra 250 tápszer

10-11 2 banán 2 alma (300) csak úgy nyeli

14 óra ebéd főzelék, husika

17 gyümi

19:30 pancsi, majd tejpép 250 gramm vagy főzi

23:001 150-200 tápszer, de már akkor csicsizik

este 8-tól reggel 7-ig alszik nevetve kell és tapsol

nálunk ez vált be. Amúgy 8500 gramm, 74 cm ül és álldogál, szaladgál mint a Durecell nyuszi a reklámba.

2013. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!