Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg a kellemet...

Hogyan oldjátok meg a kellemetlen ízű szirupok beadását 1 év körüli babátoknál? Az normális, hogy ebben az állapotban nem hajlandó tápszert, tejpépet, tejterméket enni?

Figyelt kérdés

Most elöször lett beteg a kislányom (1 éves) és a gyógyszereket (köptető, antibiotikum)elég nehéz beadni neki. Kíváncsi lennék, van-e valami bevált praktika, hogy minnél kevésbé élje meg szadizásnak a gyógyszerek szedését.

Amióta beteg, nem hajlandó megenni a tejtermékeket, főzelékeket, csak kenyeret felvágottal vagy füstlivel és banánt. Az tudom hogy normális ilyenkor hogy kevesebbet eszik, de ez az elutasítás lehet a betegségtől, vagy csak szimplán ráunt? Mivel helyettesíthetem a tápszerben található vitaminokat és ásványi anyagokat?


2010. máj. 16. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hasznosnak találod-e a válaszomat.


A hasfájás elleni gyógyszert, K vitamint stb én anyatejbe keverem és pohárból itatom meg a 8 hetes babámmal. Ha kanálból próbálom, akkor kiköpi.


Van-e valami ital, amit szívesen fogyaszt? Pl tea. Belekeverhetnéd.


Felnőtt embernél normális, hogy bizonyos ételeket nem kíván. Ezek általában nehezen emészhtetőek, tehát hasznos, hogy a szervezet nem kívánja. Hogy kisbabánál ez hogy van, arról én a gyerekorvost, védőnőt kérdezném.

2010. máj. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia. Semmi baj, ha napokig csak a fent leírtakat eszi meg. Hidd el, a szervezete, amint kívánni fogja a tejtermékeket, enni fogja.


Kellemetlen ízű szirup? Mi lehet az? A szirupok édesek, főleg ami babáknak van. Teájába tenni? (Miből iszik a kicsi? Pohár? Cumisüveg?)


Nekem bevált módszer volt anno a Nurofenes fecskendő. Azt a nyelve közepére helyeztem, de inkább hátrébb (de a torkáig nem!!!), és befecskendeztem óvatosan a szájába a gyógyszert.. nem tudta kiköpni, meglepetésében mindig lenyelte.

2010. máj. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A köptető amit kaptunk gyógynövényes, és elég kellemetlen az íze. A teába is próbáltam, de eléggé érződik az íze. Ha 2 dl teába keverem bele akkor meg nem biztos hogy egyszerre megissza mindet. Majd azért reggel megpróbálom sűrübb rostoslébe. A D vitamint mindig is kanállal adom neki most már tápszerbe keverve, és azzal semmi problémája sincsen. Most én is a nurofenes fecskendővel adom neki, de elég nagy harcok árán sikerül meginnia. És már látom, hogy bizalmatlanabb, óvatosabb ha meglát nálam egy kanalat.
2010. máj. 16. 00:22
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, minden válasz hasznos számomra.
2010. máj. 16. 00:23
 5/6 anonim ***** válasza:

A kis ravaszdi :))) Milyen okos, hogy a kanál láttán már sejti, mi vár rá! :)


Maradj a Nurofenes fecskendőnél szerintem. És játékosan, viszont jó gyorsan csináljátok a beadást. Figyelem elterelés, jön a zümi, nééééézd... (közben valami játékot fortatsz előtte), és mikor picit nyitva a szája, szólni, hogy most pedig jön a víz.. vagy valami hasonló. :) Nekünk így ment csak :)

2010. máj. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én édes tejbegrízbe tettem bele, de ha a tejes cuccokat nem hajlandó megenni akkor nálatok ez kilóve. Olyan is volt, hogy banánturmixba tettem bele, sok banán, kevés meggy, aztán a gyógyszer. Mindig csak annyit csináltam amit tudtam, hogy elvileg az adag kevés neki (mármint a kaja), de még éppen nem annyira érződik a gyógyszer.
2010. máj. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!