Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 17 hónapos sokat...

Rostás Helga kérdése:

A kislányom 17 hónapos sokat iszik éjszakánként mit tehetnék ez normális?

Figyelt kérdés
A kislányom 17 hónapos és van egy problémám vele, hogy éjszakánként sok teát vagy gyümölcslevet iszik 3-4 cumisüveggel is ami 150ml- is, és ha elveszem tőle éjszaka mert már többször előfordult reggelre tisza pisi volt és nem akartam, hogy ismét elöforduljon, akkor képes elájulni és sír, úgyhogy kénytelen vagyok neki odaadni mindig többször ébred többször kéri a cumisüveget. Ez normális? Napközben is sokat iszik, enni is csak úgy eszik ha adok neki valami játékot a kezébe! Ez nem tudom hogyan alakulhatott ki. Nem tudom mit tehetnék!
2011. nov. 2. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Olyat adj neki éjjel, amit annyira nem szeret, hátha akkor inkább nem kér. Nappal adj neki többet, bár ahogy írod, sokat iszik így is. Rossz szokás, illetve neki biztos nem. Majd leszokik az evésnél is a játékról, legalább eszik, gondolj erre. Talán este mondd neki, hogy igyon eleget, ne legyen szomjas éjjel, éjjel aludni kell. Én szoktam ilyeneket mondogatni, aztán ki tudja, érdekli-e. Talán egyszer igen.
2011. nov. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbálj meg Neki vizet adni vagy ha cukrozod a teáját akkor napról-napra egyre kevesebbet beletenni. A másik lehetőségként azt javasolnám, hogy vidd el a gyerekorvoshoz és kérj beutalót cukor vizsgálatra!Van cukros a családban, mert ez is lehet az egyik jele! Bár remélem, hogy csak megszokásból ébred a Drágád!

2011. nov. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztos nyugtalanul alszik, ezért használja megnyugvásnak a cumisüveget. Az én lányom is volt így néha, volt, hogy éjjel tisztába kellett tennem, annyi ivott. De cukrosat nem adtam neki soha, tönkreteszi a fogait, ha egész éjjel azon nyammog.
2011. nov. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 20 hónapos napközben kb. 1 liter teát iszik meg nyáron vizet de most a teát kéri én granulátumból csinálom neki de az is cukros biztos..Éjjel megiszik másfél cumisüvegnyit ha vizet adok helyette nyöszörög hajnalban és nem alszik. Csak játszva eszik mindig ugyanazt szinte mert semmit nem hajlandó megenni. Nem az én lányom a tiéd is??:)Szóval a családom szerint ültesssem le mondjam neki ha nem eszik játék nélkül nincs ennivaló ha nem eszi amit főzök mondjam neki nincs más akkor éhen maradsz..stb. De nem érti szerintem még kicsi ehez azt sem tudja mi az hogy 5 perc múlva nemhogy nem kapsz ma mást enni. Hasonló korú kisfiú barátjába úgy kell innivalót tukmálni az enyém meg egésznap hajtja hogy tea, tea most megijedtem ettől a cukorbeteg témától.
2011. nov. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a segítséget!Ettől a cukorbetegségtől félek egy kicsit! De most a teát megitta cukor nélkül is haladás szerintem...:)
2011. nov. 3. 11:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nem akartalak megijeszteni Titeket a cukorbetegséggel. De valóban ez az egyik jele. Egyik ismerősömék kisfia is rengeteget ivott, így tanácsoltam , hogy vigyék már el cukor vizsgálatra, mert nekem a lehelete is gyanús. Szóval sajnos beigazolódott a dolog, szerencsére még csak figyelni kell és sűrűn mérni a cukrát. Persze nem ehet azt amit szeretne, ráadásul a mértéket is tudni kell, de muszáj, hogy ne legyen baj. Amúgy egy életvidám, huncut, kis kópé.


Egyik válaszoló írta, hogy alig eszik a csemetéje, így arra is gondolnék az ő esetében, hogy éhes csak a játék jobban leköti,mint az, hogy "korog" a pocakja. Szerintem rájött, hogy a teával ezt megszüntetheti. Próbálj valami rágcsálni valót adni ilyenkor a kezébe keksz, babapiskóta, alma...

2011. nov. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsod! Nagyon válogatos a kislányom a húst is alig eszi! A joghurtokat imádja a gyümölcsöket nem mindig.De majd kialakul:
2011. nov. 4. 10:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia kedves Kérdező! Hogy vagytok? Megnézetted végül a gyermeked vércukrát? Tudni szeretném, hogy vagytok. Ha lehetőséged engedi, légyszi válaszolj.
2012. jan. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!