Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos baba, csak tápszert...

11 hónapos baba, csak tápszert eszik. Nem baj? Meddig normális, ha a baba egyáltalán nem eszik meg mást?

Figyelt kérdés
3 hónaposan lett elkezdve a hozzátáplálás.

2017. máj. 14. 22:06
 1/10 kikicsajxi ***** válasza:
64%
Szerintem elèg baj az. Már lassan bármit ehetne. Mièrt csak tápszert eszik? Èdes gyümölcsök? Valamivel rá kell birni a "normális" ètkezèsre,ezektöl lesz egèzsèges.Ilyenkor a tápszer már nem ad Neki annyi vitamint ès szüksègletet ami egy ekkora babának kell.
2017. máj. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Bébiételekkel, darabossal is probálkozz. Egy - három napig csak egyfélét.es kesobb zoldseg husi glutén


Elemi ösztönük az eves 6-7 hos kortol, valahogy meg kell tanulni hogyan kell csinálni

2017. máj. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem az én babám. Barátnőmé.

Már mindent megpróbált, de semmit nem eszik a kicsi. Az orvos védőnő szerint normális.. Nem tudom, az én babám már majdnem mindent eszik. Ők előbb is kezdték 2 hónappal. És Már egy ideje semmit nem eszik meg, pedig az elején szépen evett. Inni sem iszik. :( Csak a tápszer.

2017. máj. 14. 22:20
 4/10 anonim ***** válasza:
11%

1-1,5 ev korul meg mindenfélét kéne már adni mert ekkor be is rögzül az izvilaguk.

Pl aki ket evesen sem evett soha ceklat, el is fogja 3 evesen is utasitani.

Ha rossz evő lesz, beteges lesz. Ezt a szülő alakitja ki a hozzátaplalassal/bevezetessel es nem a gyerek.

2017. máj. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, hogy nem ízlik neki amit esetleg barátnőd főz/ad neki. Nem bántásból írom. Talán próbálkozzon bolti bébiételekkel.
2017. máj. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

*vagy ugy.

Akkor lehet szimplán beteg torka fáj stb

2017. máj. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Boltit is próbálta, és ő is főz neki.
2017. máj. 14. 22:28
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

De mennyi ideje nem eszik mást?


Fogzásnál van hogy hetekig nem hajlandóak pl kanállal enni.Ilyenkor hígra kell csinálni a főzeléket, pépet, gyümölcspürét és nagylyukú cumiba tenni. Vagy adjatok neki olyat amit kézbe vehet és úgy eheti. Vagy már ezen is túl vagytok?

2017. máj. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is szenvedtem ezzel, aztán módszert váltottam. Neki se jó ha folyamatosan az arcába nyomják úgy,hogy ő azt nem akarja. Először pucoltam neki almát, kitettem, aztán abból eszegetett. Aztán más gyümölcsöket is kapott. Úgy szerette. Meg a babapudingot ette kanállal. Később már a gyümölcs pürék is csúsztak, abból van húsos fajta is, túrós, joghurtos. Mellette ettem direkt az ebédemet, kapott kiskanalat is. Elkezdte nézegetni, turkálni, aztán evett is belőle. Nem mondom, hogy mindent szépen eszik mint a kisangyal, de nagyon sokat javult így, hogy nem feszültem rá, de mindig adtam neki lehetőséget. Répát például üveges verzióban nem eszi meg, de azt amit a húslevesből szedek ki,azt igen. Meg amikor pucolom a zöldségeket akkor rendszeresen megcsócsálja őket.

Szóval szerintem ne feszüljön rá, az senkinek se jó, de lehetőséget mindig adjon arra, hogy ehessen. 11 hónaposan már elcsócsál bármit, azzal is szokja az ízeket.

2017. máj. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Mi baja lenne tőle? Semmi. A tápszerben legalább megvan minden kellő vitamin. Ha abból megeszi az adagját, rendesen fejlődik mellette. Folyadéknak is megfelel.

Kínálni kell, erőltetni nem.


Lányom 11 hónaposan szintén 99 %-ban tápszeres volt. Semmi más nem kellett neki, max. belenyalt. A legjobb napokon is max. fél üvegnyi házi vagy bolti bébiételt evett meg. Darabost végképp hiába kínáltunk, mert 10,5 hónaposan jött csak ki az 1. foga. Kiköpte, fulladt.


Mégse maradt örökre tápszeren (és bébiételen).

Kb. 16 hónapos korában jött a változás, onnantól jött meg az étvágya a normális ételekre.

Most 1,5 éves múlt, rendesen eszik mindent.

2017. máj. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!