Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajánlanátok normális kengurut?

Ajánlanátok normális kengurut?

Figyelt kérdés

Babát várunk, apukája szeretné hordozni. Viszont egyáltalán nem értek ehhez, és lehet, a boltban sem normális tanácsot kapnánk, hanem csak vegyük meg a legdrágábbat-alapon. Mondjuk mindenképp normálisat keresünk, nem a legolcsóbbat, de a legfontosabb, hogy a babának melyik lenne a legjobb.

Akinek van ilyenje, leírná, milyen fajta, márka, és mennyire vált be?



2017. máj. 9. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Ne kengurut keress, az nem jó a babának/gyereknek.

Kendőben hordozz, majd meitaiban.

2017. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Vannak nagyon jó hordozós Facebook csoportok, ahol hordozási szakértő is van.

Illetve van szinte minden városba hordozóklub, ott tudtok próbálni, kérdezni, sőt esetleg kölcsönözni is. A jó minőségű hordozók iszonyatos drágák, használtan is.


Most az az elfogadott, "divatos" nézet, hogy minden kenguru rossz, mert káros a baba csípőjére. (Ami nem, az annyiba kerül, mint egy használt Suzuki.)


Érdemes először kendőben gondolkodni. Már újszülött kortól használható, biztonságos, és a babának is kényelmes. Egyáltalán nem bonyolult megkötni, videóból is meg tudjátok tanulni.

Ezt is érdemes próbálni, mielőtt megveszed, mert nem mindenkinek ugyanaz kényelmes.

Ebből is van sokféle: rugalmas, szövött, karikás, rövid, hosszú.

Az is lehet, hogy ami neked jó, az a férjednek nem, főleg ha nagyon eltér az alkatotok.

2017. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Mivel fejlődött a tudomány, ezért nem "divatos" az a tény, hogy káros a csípőre, hanem egy tény. Nem fog változni.


Nekem rugalmas kendőm van, de most szerváltam egy Manduca-t, nagyon jó. 12 éve volt rajtam kenguru, hát a hátam leszakadt tőle, utáltam, borzalmas volt.

A kendő egész más. A fiammal már kendőztem és annyira jól tart mindent, hogy semmiféle hátfájásom nem volt, a kicsi meg édesdeden aludt állandóan. :)

2017. máj. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Ez nagyon jó összefoglaló: [link]

Mi próbáltuk a szövött kendőt meg a Bondolinót, előbbi nekem túl macerás volt, utóbbit imádtuk mi is, meg a gyerek is.

2017. máj. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk a Manduca jött be, újszülött kortól lehet használni, nagyon kényelmes. A most 7 kilós gyereket is könnyedén tudom hordozni benne, megyünk bevásárolni, sétálni, praktikus.
2017. máj. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Én erre esküszöm: [link]


Sok minden volt rajtam, amiben hordoztam, rugalmas kendő, szövött, karikás, bondolino, mei tai, másfajta csatos holmik, de az összes közül abszolút ez viszi a prímet. Újszülött kortól 3 éves korig simán használható, elöl, csípőn és háton is kényelmes nekem is, kicsinek is. Apuka is boldogan használhatja, még akkor is ha teljesen más a testalkatotok, hiszen kb. 2 perc alatt rá lehet igazítani bárkire.

Egy baj van ezzel a fízióval, hogy baromi drága. Újonnan, mindennel együtt 40 ezer körül, használtan meg 30-35, de ritkán lehet találkozni eladó használttal, hiszen simán kiszolgál 3-4 gyereket. Viszont ha meg úgy nézzük, akkor nem olyan drága, mert ha újszülött korában veszel egy kendőt, majd aztán cserélgeted a cuccokat ahogy nő a súlya, akkor ugyan itt vagy, ezt meg cserélgetni sem kell.

2017. máj. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 jafnrétti ***** válasza:
65%

Bababoltokban elsősorban kengurukat árulnak, de ezek nem ideálisak a baba számára - és nem mellesleg az őt hordozó személy számára sem.


Újszülött babát rugalmas-, szövött- vagy karikás kendőben lehet hordozni. Mondjuk rugalmas kendőt láttam már a Brendonban is.

Ha elsősorban apuka szeretne hordozni, akkor ő (vagy ketten együtt) menjen el egy hordozós klubba, a legtöbb városban van ilyen, ott ki lehet próbálni az eszközöket, és szakképzett hordozási tanácsadó mutatja meg, hogyan kell használni.


Sőt, mivel sokan írták, hogy a jó hordozóeszközök drágák, ráadásul a szövött kendőt leszámítva a legtöbb nem is jó újszülött kortól a hordozós kor végéig, ezért cserénlni is kell őket, de a klubokban általában kölcsönözni is lehet. Ez azért is jó, mert ha venni szeretne az ember, akkor is van lehetősége előtte hosszabb ideig próbálgatni, hogy mi neki a megfelelő.



Egyébként nem muszáj klubba elmenni, neten is utána lehet nézni mindennek, csak elég hosszadalmas kutatómunka, mire az ember mindennel kellően képbe kerül. De mi a férjemmel pl. youtube videókból tanultuk meg felkötni a karikás kendőt is, meg a mei tai-t is, a csatos hordozó meg mondjuk eléggé adta magát, azzal már nem kellett nagyon kísérletezni, de akármennyire is az tűnik a legegyszerűbbnek, mire beállítottam kényelmesre, azzal is eltelt pár nap.


Remélem nem vette el a kedveteket a hordozástól az, hogy a kengurut nem javasolja senki, és hogy kicsit bonyolultnak tűnik elsőre a megfelelő eszköz kiválasztása, de ez hosszú távon mindenkinek az érdeke, hiszen a baba ízületeire, gerincére nagyon nagy hatással lehet az, hogy milyen eszközben szállítjátok, másrészt pedig egy rosszul megválasztott hordozóeszköz (sajnos főleg a kenguruk) pokolian kényelmetlenek lehetnek annak is, aki a babát hordozza. Én a nagyobbik gyerekemmel még kengurut használtam, és azt hittem, teljesen normális, hogy fél óra után már fáj a hátam. Amikor a kicsit elkezdtem hordozni, rá kellett jönnöm, hogy a megfelelő eszközben akár órákig is rajtam lehet, kirándulni is simán el tudunk menni, nem fájdul meg a hátam.

2017. máj. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!