Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 3 hónapos tápszeres...

Most 3 hónapos tápszeres lányomnál korai kiváltani egy étkezést?

Figyelt kérdés
Babóm végig alussza az éjszakát (este 8tól reggel 7ig). Így 4 etetés van nálunk naponta. Nem lesz kevés ha ebből egy étkezés csak gyümölcs-zöldség püré lesz? Több étkezést nem tudunk megoldani mert 3 óra alatt nem éhezik meg. Adjak egy-egy alkalommal kevesebbet hogy előbb legyen éhes?
2008. okt. 15. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem korai,kezd a gyümölcsökkel ebédre.Napi 5x "kellene"étkeznie(reggeli,tízórai,ebéd,uzsonna,vacsora),de ha így is jó neki...:-)

Ha már ráállt ebédre a gyümikre,zöldségekre utánna a köv.is ki tudod váltani a tízórait v.a uzsonnát pl.tejpépekre.Én 6 hónapos koráig tartottam a reggeli-esti szoptatást utánna már csak esténként kapott anyatejet.Nálad természetesen tápszert.

Ha ételeket fog kapni,többször lesz éhes.

2008. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
tudom hogy 5ször kellene de eszik reggel 7kor, 11kor, 15kor és 19kor. ennél sűrűbben nem akar, nem is erőltetem. ilyen esetben melyik étkezést váltsam ki? jelenleg 5kor kap gyümit, de csak keveset hogy vacsizzon, de kérne még, és akkor elég lenne neki 1 evésre.
2008. okt. 15. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő azt mondta, hogy most már a tápszeres babáknál is az a jó, ha csak 6 hónapos kor körül kezdik a hozzátáplálást, az allergia elkerülése miatt. Te tudod, hogyan döntessz, de szerintem még annyira picuri a babád.

3,5 hós baba anyukája

2008. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is így tudom, hogy leghamarabb 5 hónaposan lehet hozzátáplálni, egyrészt az allergia miatt, másrészt, mert még nem érett az emésztőrendszere más táplálékok feldolgozására! Olvass utána interneten, vagy kérdezd meg a gyerekorvost!
2008. okt. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!