Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babát, hogy lehet...

Anyatejes babát, hogy lehet hozzászokatni a cumisüveghez, tápszerhez?

Figyelt kérdés
Ugygondolom kevés már neki a tejem. Ötször szopott az éjjel is. De a tápszert nem fogadja el. Hozzá táplálni még nem tudom. 4 hónapos. Ti hogy csináltátok?

2017. máj. 16. 09:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet egy babát sem hozzászoktatni olyanhoz sírás nélkül, amit nem akar.

Az egyik gyerekemnél pár hetes korában kórházba kerültem és már elég éhes volt, így végül megette. De az első előtt még egy óráig ordított.

Egyébként lehet, hogy ha hagyod, három-négy nap múlva utoléred az étvágyát és újra kevesebbet fog szopni. (Kivéve, ha más miatt ébred.)

2017. máj. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Engedd annyit szopizni, amennyit akar! Megcsinálja magának a tejet. Igyál sokat, egyél nagyon tápláló ételeket, vedd be magad a babáddal az ágyba, és szoptasd. Aludjatok együtt! Éjjel csinálja magának a legtöbb tejet!
2017. máj. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tápszerhez ugyan nem akartuk szoktatni, de a cumisüveg néha praktikus lett volna. Persze esze ágában nem volt elfogadni :( Ha nem voltam vele pár órát, inkább nem evett, nem ivott sajna. Viszont, ha nem csökken a súlya, akkor eszik eleget. Az én kilenc hónaposom is sokszor 4-5 alkalommal szopizik éjjel. Nem feltétlenül éhes is ilyenkor.
2017. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
4 hónaposan elég sok addig jó alvó baba kezd el kelni éjjel fogzás, mozgásfejlődés miatt. Én is így jártam, addig átaludta az éjszakát, aztán egyik napról a másikra nem. Viszont ugyanolyan szépen gyarapodott a súlya, mint addig, úgyhogy a tej elég volt. Én nem hiszem, hogy ez áll a háttérben, ha kizárólag szoptatsz, nem megy el a tej csak úgy.
2017. máj. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Probald az Avent cumisuveget, nekem csak annak a cumijat fogadta el. Nyugodtan elkezdheted a hozzataplalast 4 honaposoknak szant gyumolcspepekkel, a vilagon semmi baja nem lesz tole.
2017. máj. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Eddig is sokszor kelt éjjel. És már nagyon ki vagyok merülve. Van testvére is. Ugyhogy nem csak a picivel kell csak foglalkoznom. Ezért is akartam a tápszert megpróbálni. Hogy csak egyszer tudnék már aludni vagy 3 órát egyben. 😞 nappal nem igazán tudok vele pihenni egyszerűen nincs időm. Dolgozok itthon)

Tejpéoet már adok neki tízóraira sinlacot. Abba kavartam tápszert hogy tartalmasabb legyen. Mert nem is gyarapszik ugy ahogy kellene Ennyi éves melett. Olyan mintha mindent ki kakálna. 5 kakás pellus is van egy nap.

2017. máj. 16. 12:59
 7/13 anonim ***** válasza:
Pedig ha ennyit kakál, jut be elég tápanyag, más lehet a gond. Ennyi idősen úgy már nem gyarapodnak, mint eddig, az első 3 hónap után lelassulnak. Megértelek egyébként, nekem ugyan csak egy gyerekem van, 22 hónapos, még mindig többször kel éjjel, szóval értem, miről beszélsz. A nappali alvás ráadásul nekem is felejtős, szintén dolgozom itthonról. Jó lenne egyszer-kétszer 3 órát aludni egyben :) De a ti esetetekben nem hiszem, hogy a tápszer megoldást hozna, a leírtak alapján nem ez a gond, persze próbálkozni lehet.
2017. máj. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hááát nekem is ilyen volt a második: Hozzátáplálásig 2 óránként evett napközben és 2 éves koráig 4x kelt éjszaka. Úgyhogy együtt aludtunk, hogy időt nyerjek és így kb. "önkiszolgáló" volt. Aztán persze kaptam, hogy most már azért kel sokszor, mert együtt alszunk. Most egy éve nem szopik, külön ágya van, még átjár közénk hajnalban (bár minden egyszerűbb lett, mióta meg lehet vele beszélni a dolgokat). A testvére totál az ellentéte volt, már babaként átaludta az éjszakákat. És én is mindkettő 3 hós kora óta dolgoztam itthonról. Úgyhogy tényleg két út van: vagy kiszolgálod az igényeit (pszichológusok szerint akkor fog bízni a világban) vagy rászoktatod cumira (sok családanya szerint a gyerek hosszútávú érdeke - hogy megtanul szopás nélkül elaludni - megegyezik a család érdekével, így jobb ezen minél hamarabb túl lenni). A te döntésed és szerintem mindkettő jó lehet, ha kitartasz mellette és nem a bűntudat vezérel - bár könnyebb ezt visszafelé bölcselkedni, mint amikor benne van az ember és már csak a túlélésre hajt.
2017. máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

Nagyon szoptatás párti vagyok. A nagy is kelt háromszor is éjjel. Külön szobában volt. Megszootattam max 10 perc volt. És aludt mindenki! Most ott tartunk hogy a nagyvsem alszik magában másfél éves korától. Vagy az apjával vagy velem. Most éjszakás apa igy nem tudom a kicsit us odavenni magamhoz. Mert sajnos ő nem csak szopik éjjel hanem kétszer is kakál. Kiesik a cumi . Vagy "beszélget" . Vagy kitakarozik. . Én is oda szoktam venni magamhoz ga végképp nem bir magában lenni a kiságyban. Akkor sokkal többet alszik egyben. Én is kipihentebb vagyok.

A tápszert hiába probálom nem fogadja el. Csak a cici.

Ez a kiscsaj már a pocakomban "rosszul" viselkedett. Idekint is pont azt csinálja első perctől kezdve.

2017. máj. 16. 16:25
 10/13 anonim ***** válasza:

én ugyanezért kezdtem el tápszert adni, jó 1,5 hét volt, mire elkezdte inni..addig minden este hiába kínáltam, DE! Mindig megkínáltam!! nem adtam fel, és lám egyre több kortyot ivott, aztán 1,5 hét után lenyomott egyszer csak egy teljes adagot. Szóval kitartás.

Azonban azt is le kell írjam hogy az éjjeli keléseken a tápszer semmit nem változtatott :( nem az éhség miatt kel, komfort cicizik, ezen pedig nem segít semmi, csak ha nem teszed mellre, tudván hogy éhes nem lehet hiszen megitta a tápszert...

én azt csináltam hogy hajnal 4ig nem tettem cicire, hajnal 4kor megkapta - mert akkor már valóban lehet szomjas - és ez persze kis nyekergéssel járt, de egy héten belül eredményt hozott...cumizni kezdett és már nem engem használ cuminak.

2017. máj. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!