Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mirelit sóskát adhatok a 9...

Mirelit sóskát adhatok a 9 hós babámnak? Hogyan készítsem el Neki? Mivel keverhetem hogy ne legyen nagyon savanyú?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Én egy kis főtt krumplival készítettem el a babámnak, és tettem még bele főtt tojássárgáját és egy kicsi tejföllel behabartam (10 és fél hónapos). Egy kevés cukrot is tettem bele, de csak annyit, hogy ne legyen annyira savanyú.
2010. máj. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"SÓSKAFŐZELÉK BURGONYÁVAL

(8 hónapos kortól)

Hozzávalók: 100 gramm tisztított sóska, 50 gramm burgonya, 1 mokkáskanál olaj

A vékonyan meghámozott, feldarabolt burgonyát puhára pároljuk, hagyjuk kissé kihűlni a főzőlevében. Közben a száraitól megfosztott, gondosan megmosott sóskát, forró vízben 3 percig főzzük. Leszűrjük, a fÖzőf levet elöntjük, mert oxálsav tartalma miatt nem használható fel. A sóska apróra vágjuk, kanálka cukorral elkeverjük. A burgonyapépet kistányérra tesszük, a tetejére öntjük a sóskát."

Ugyanígy készül mirelitből is, csak itt nem kell előfőzni. Kiengeded (a fölösleges levet kiöntöd), átpárolod egy kis olajon néhány percig. Utána a krumplihoz teszed. Ha nem akarsz cukrot használni, tehetsz hozzá egy fél banánt is, attól is édeskés lesz.

2010. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!